Manoma, kad žmogaus nugaros turi natūralias kreives, tačiau kai jų yra per daug, gali atsirasti tam tikrų sveikatos problemų . Tinkama laikysena ne tik suteikia stabilumo ir kūno valdymo, pagerina mūsų bendrą išvaizdą, bet ir daro įtaką mūsų vidaus organų bei nervų sistemos darbui. Tačiau dažnai nekreipiame dėmesio į diskomfortą nugaroje, kol neatsiranda tikrai varginančių požymių.
„ Bright Side“ redakcija nusprendė išsiaiškinti, kaip sėslus gyvenimo būdas paveikė mūsų laikyseną ir kaip galime ją patobulinti, ir esame pasirengę pasidalinti šiomis žiniomis su savo skaitytojais. Kaip premiją straipsnio pabaigoje rasite 3 greitus testus jūsų laikysenai patikrinti.
1 - Atlošo poza
Norėdami nustatyti, ar laikotės atlošo, pradėkite nuo savo dubens. Šioje padėtyje dubens pakreiptas ir pajudėtas į priekį iš savo neutralios padėties. Taip pat galite pastebėti per didelį garbanojimą viršutinėje nugaros dalyje. Tikėtina, kad jūsų pakaušio raiščiai bus menki, todėl galite pastebėti pusiausvyros sutrikimą kitose kūno vietose, nes būtina kompensuoti šią kūno padėtį.
Kodėl tau tai blogai ?
Kaip tai išspręsti:
Ištaisykite raumenų disbalansą . Nors geriau pasitarti su gydytoju ir susidaryti jums tinkamiausią treniruočių planą, taip pat galite pabandyti atlikti keletą pratimų namuose. Joga kelia „Warrior Pose I“, o ištempti lūžiai padės ištempti įtemptus klubo lankstus, kurie gali būti viena iš šios problemos priežasčių .
Viena iš laikinos laikysenos priežasčių yra silpni sėdmenys ir keturračiai. Taigi galite treniruoti šiuos raumenis atlikdami tinkamus pratimus, pavyzdžiui, pusiau pritūpimus .
Kontroliuokite, kaip stovite. Pabandykite pritvirtinti visus savo raumenis, kad atsistotumėte tiesiai.
2 - Hiperlordozė
Hiperlordozė pasireiškia per dideliu kreivumu apatinėje nugaros dalyje. Skrandis stumiamas į priekį, o sėdmenys per daug išstumti. Kūnas primena raidę C, kai žiūrite į ją iš šono.
Kodėl tau tai blogai?
Dėl tokio prastos laikysenos judesiai gali būti apriboti ir raumenys stangrūs.
Kartais, hyperlordosis gali būti priežastis, dėl apatinės nugaros dalies skausmo ir paslydo diskus, ir tai gali turėti įtakos sėdimojo nervo, sukelia dilgčiojimo pojūtis ir kojų tirpimas.
Kaip tai išspręsti:
Padarykite stipresnius pagrindinius raumenis. Eikite į įvairių rūšių lenteles, darykite klubo tilto pratimus, pritūpimus ir kojų kilnojimą.
Nutukimas gali būti viena iš hiperlordozės priežasčių, nes tai sukelia papildomą spaudimą apatinei nugaros daliai. Jei taip yra, numetus svorį gali būti pozityviai nustatyta ši laikysena.
3 - Kifozė
Kupra atrodo suapvalinti viršutinės nugaros, kai pernelyg kreivė, kuri gali atrodyti kupra, atsiranda stuburo. Taip gali nutikti todėl, kad žmogus per daug laiko praleidžia sulenktoje padėtyje, pavyzdžiui, sėdėdamas, o kai galva pradeda likti į priekį.
Kodėl tau tai blogai ?
Kaip tai išspręsti:
Sėkmės raktas yra laikymasis treniruotės rutinos. Gydytojas pasiūlė išbandyti šį pratimų rinkinį, kad pagerėtų jūsų nugaros būklė.
Išbandykite paleidimo būdus. Norėdami tai padaryti teisingai, jums reikės masažo kamuolio. Šie metodai leidžia tam tikroje vietoje daryti spaudimą, kad būtų sumažinta įtampa ir pagerintas jūsų judesio diapazonas.
4 - Pirmyn link galvos
Aktyvios galvos laikysena tapo labai įprasta didėjant skaitmeninių prietaisų, tokių kaip nešiojamieji kompiuteriai ir išmanieji telefonai, naudojimui. Tokiu atveju galva juda į priekį ir sėdi priešais pečius, užuot atsidūrusi tiesiai virš jų. Tokia padėtis labai apkrauna kaklo raumenis ir stuburą ir padidina degeneracijos procesų riziką.
Kodėl tau tai blogai ?
Kaip tai išspręsti :
Pasirinkite ortopedinę pagalvę, turinčią tvirtą tvirtumą, kad kaklas išliktų neutralioje padėtyje ir išvengtumėte lenkimo į priekį.
Sureguliuokite savo darbo vietą taip, kad kompiuterio ekranas būtų akių lygyje ir dirbdami galėtumėte pailsėti galva ant galvos atramos.
Tonuokite ir ištempkite kaklo bei viršutinius nugaros raumenis, kad sumažintumėte įtampą ir palengvintumėte tinkamos stuburo padėties laikymąsi.
Premija: kokia atrodo gera laikysena
Jei norite sužinoti, ar laikotės gerai, išbandykite šiuos paprastus testus:
Palieskite sieną su nugaros galva, pečiais, alkūnėmis ir riešais. Jūsų stuburas turi būti lygus ir prispaustas prie sienos. Kojos turi būti ant žemės, maždaug 6 colių atstumu nuo sienos. Pakelkite rankas taip, kad jie būtų lygiagrečiai grindims, ir alkūnes sulenkite. Įsitikinkite, kad rankos, pečiai ir riešai visą laiką liečia sieną. Tada pabandykite pasukti rankas aukštyn alkūnėmis. Atlikdami bandymo judesius, riešus turite liesti sieną. Jei negalite paliesti sienos neišlenkdami nugaros ar neprarasdami vienos iš dalių (galvos, pečių, alkūnių, riešų ir apatinės nugaros dalies), gali kilti laikysenos problemų.
Pradėkite nuo ankstesnio bandymo, bet padėkite kojas arčiau (maždaug 2 colių atstumu nuo sienos) ir įsitikinkite, kad pečių ašmenys taip pat liečia sieną. Patikrinkite atstumą tarp apatinės nugaros dalies ir sienos. Jei ten gali nuslysti ranka, turbūt viskas gerai. Bet jei yra daugiau vietos, tai gali būti hiperlordozės požymis.
Patikrinkite, kaip jūsų rankos ilsisi, kai tiesiog atsistojate tiesiai. Jei delnai yra lygiagrečiai, jūsų laikysena yra gera. Bet jei abu ar vienas iš jūsų delnų yra nukreiptas į šlaunis iš priekio, tai gali būti tam tikro disbalanso požymis.
Kaip tu rūpiniesi savo laikysena? Ar žinote kokių gudrybių, kurios gali padėti išlaikyti jūsų nugarą sveiką?