Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti karantiną iki balandžio 13 d., t. y. Velykų antrosios dienos.„Taip, pratęstas“, – Eltai patvirtino premjero patarėja
Kaip lietuva naudojas karantinu…

Kaip lietuva naudojas karantinu…

Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti karantiną iki balandžio 13 d., t. y. Velykų antrosios dienos.

„Taip, pratęstas“, – Eltai patvirtino premjero patarėjas Tomas Beržinskas.

nuotrauka
nuotrauka

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Jei būtina išeiti iš namų, rekomenduojama dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Nuo šiol įpareigojama asmenis parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.

Vyriausybė iki karantino galiojimo pabaigos pratęsė tranzitinį laikotarpį Vyriausybė iki karantino galiojimo pabaigos – balandžio 13 d. 24.00 val. – pratęsė asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitą per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo, suformavus asmenų ar transporto priemonių grupes ir užtikrinus šių grupių privalomą palydą (konvojų) iki išvykimo iš jos per tarptautinius sienos kirtimo punktus.Supaprastintas asmenų tranzitas iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal per Lietuvos Respublikos teritoriją vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

Vyriausybė pritarė bausmių griežtinimui už karantino taisyklių nesilaikymą Vyriausybė trečiadienį pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui griežtinti sankcijas už karantino taisyklių nesilaikymą. Apie tai po Vyriausybės posėdžio pranešė premjeras Saulius Skvernelis.„Tai yra ir administracinė atsakomybė, ir baudžiamoji atsakomybė. Kad ji būtų adekvati tiems asmenims, kurie nesupranta, kad yra atsakingi ne tik už save patį, bet yra atsakingi ir už bet kurį visuomenės narį“, – teigė premjeras.Pritarimo sulaukusios įstatymo pataisos leis griežčiau bausti karantino režimą pažeidusius asmenis. Ateinančią savaitę dėl šių pataisų turėtų pasisakyti ir Seimas.Įstatymo pataisų projekte siūloma pakeisti Baudžiamojo kodekso (BK) nuostatą nurodant, kad tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimų ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų (šiuo metu baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų).Taip pat siūloma pakeisti BK nustatant, kad tas, kuris, būdamas medicinos įstaigos informuotas apie savo ligą, sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga infekcine liga, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki vienerių metų. Šiuo metu už tokį nusižengimą gali būti skiriama bauda arba viešieji darbai, arba areštas, arba laisvės apribojimas.Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės.

449
176 Pasidalino
avatar
Juozapas Luchtanas
Visiškai pritariu, kad karantinas pratęstas – saugumas pirmiausia, ir geriau neatleisti griežtų ribojimų, kol nepasiekiamas aiškus stabilumas.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas