Jei suskaičiuotumėte valandų skaičių, kurį praleidžiate sėdėdami dienos metu, suprasite, kad tai yra kur kas daugiau, nei būtų spėję įsivaizduoti. Pvz., Vi
Kas yra negyvojo užpakalio sindromas ir kaip jo išvengti

Kas yra negyvojo užpakalio sindromas ir kaip jo išvengti

Jei suskaičiuotumėte valandų skaičių, kurį praleidžiate sėdėdami dienos metu, suprasite, kad tai yra kur kas daugiau, nei būtų spėję įsivaizduoti. Pvz., Vidutinis suaugęs amerikietis sėdi daugiau nei 8 valandas per dieną, o paaugliams šis skaičius didesnis. Sėdėjimas daro tokį neigiamą poveikį mūsų sveikatai, kad gali sukelti keletą lėtinių ligų . Gleivinės amnezija, kartais vadinama negyvo užpakalio sindromu, yra viena iš jų. Ši būklė atsiranda, kai yra pažeisti sėdmenų raumenys ir tai gali paveikti nugarą, kelius ir dar daugiau.

„Bright Side“ norėjo atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo svarbą dienos metu, kalbėdamas apie gleivinę amneziją ir apie tai, kaip ją pakeisti.

Pavojai sėdint kelias valandas

Sėdėjimas ilgą laiką tapo vienu iš didėjančių šiuolaikinės visuomenės sveikatos rūpesčių. Ir tai beveik nieko nestebina. Sėdėjimas ilgą laiką gali sukelti daug pavojingų fizinių sąlygų, tokių kaip aukštas kraujo spaudimas, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje ir širdies ir kraujagyslių ligos. Ir, kaip jūs galbūt žinote, dauguma jų ateina pasilikti, nesvarbu, kiek sportuojate kiekvieną dieną.

Deja, be bet kurios iš šių lėtinių ligų, ilgas valandas sėdėjimas taip pat gali sukelti diskomfortą, kuris gali paveikti jūsų kasdienį gyvenimą. Viskas prasideda nuo jūsų sėdmenų ir to, kas vadinama negyvo užpakalio sindromu.

Kas yra gleivinė amnezija

Gleivinės amnezija yra sindromas, dėl kurio sėdmenų raumenys nustoja tinkamai funkcionuoti ir iš esmės užmigti. Kai ilgai sėdime, šie raumenys tampa tiesiog pasyviais raumenimis, o kūnas tarsi „pamiršta“, kaip juos suaktyvinti. Atrodo, kad, kaip kai kurie pasakytų, atsirado „gluteal amnesia“.

Tai gali neatrodyti taip blogai, galbūt jūs galvojate, tačiau iš tikrųjų tai labai problematiška. Sėdmenų raumenys yra vieni didžiausių kūno raumenų, todėl jie naudojami daugeliui mūsų atliekamų judesių. Kai jie neveikia, juos turi užimti kiti raumenys, kurie neturi tokio pat stiprumo, ir kitos kūno dalys, kaip mūsų keliai ir nugara. Ir tai, be abejo, apmokestina šių vietų raumenis.

Kaip pasakyti, ar sergate gleivine amnezija

Žmonės, kenčiantys nuo šios būklės, teigė, kad po ilgų sėdėjimo valandų sėdmenys jaučiasi nutirpę ir net skauda. Jie taip pat praneša apie apatinės nugaros, klubų ar net kelių skausmą. Kitas simptomas gali būti mankšta pakankamai valandų per savaitę, kad turėtumėte matyti rezultatus ir vis tiek nesugebate susiformuoti sėdmenų taip, kaip norite, ar net pastebėtumėte pokyčius.

Jei įtariate, kad sergate negyvo užpakalio sindromu, tačiau vis dar nesate tikri, ar jį iš tikrųjų turite, pirmiausia turėtumėte prisiminti, kad turite kreiptis į gydytoją, kad būtų tinkamai diagnozuotas. Tuo tarpu pasižvalgyti į veidrodį gali padėti. Išbandykite šias 3 pozicijas ir pažiūrėkite, ar galite jas teisingai atspindėti . Be to, reikia atsiminti, kad norint teisingai diagnozuoti, visada turėtumėte kreiptis į gydytoją ar terapeutą, kuris specializuojasi šioje srityje.

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Gydoma gleivinė amnezija namuose

nuotrauka
nuotrauka

Visi kūnai yra skirtingi ir kiekvienas iš jų turi savo reikalavimų rinkinį, į kurį reikia atsižvelgti prieš pradedant treniruotę. Štai kodėl visada geriau kreiptis į specialistą, kad jie sudarytų treniruočių programą, kuri nepakenks jūsų sveikatai – jei nuspręsite nedirbti su asmeniniu treneriu.

Kiekvieną dieną keletą minučių atlikite sėdmenis. Jei didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami, geriausia priemonė yra prevencija . Jums reikia tik kelių minučių mankštos per dieną, kad suaktyvintumėte sėdmenis. Pabandykite atlikti pritūpimus, šokinėti domkratus arba tiesiog atsigulti ant lygaus paviršiaus ir suspausti sėdmenis.

Judėk kiek įmanoma daugiau. Padaryti kai kurie pokyčiai jūsų įprasta, kad bus sumažinti savo sėdi valandas. Pvz., Eikite į darbą iš savo autobusų stotelės, darykite pertraukas arba palikite kėdę bent kas pusvalandį.

Treniruok savo kūną, kad jis būtų lankstesnis: nuolat treniruodamiesi išugdysite pakankamai raumenų elastingumą, kad efektyviau suaktyvintumėte ir sukietintumėte sėdmenis ir nerizikuotumėte susižeisti.

Įsitikinkite, kad turite sveikai maitintis: jei turite antsvorio, jūs patiriate didesnį krūvį sėdmenims, todėl jums gali būti sunkiau pakeisti negyvų užpakalių sindromą.

Jūsų manymu, kiek valandų per dieną yra maksimalus laikas, kurį turėtume sėdėti, kad išvengtume fizinių pasekmių kančios rizikos? Kokį pratimą rekomenduotumėte išlaikyti sėdmenis aktyvius ir tvirtus?

395
566 Pasidalino
avatar
Algimantė Adamkevičienė
Visai nenuostabu, jog sėdimas gyvenimo būdas sukelia sveikatos problemas. Pastaruoju metu labai aktualu darbo vietas pritaikyti taip, kad būtų galimybė įvairioti sėdėjimą ir stovėjimą.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas