Keliaudami į naują šalį retai stengiamės daugiau sužinoti apie vietines tradicijas ir jų gyvenimo būdą. Ir tai yra mūsų klaida. Kai kurie dalykai, kurie mū
10 neįprastų dalykų, kurie yra įprasti kitose šalyse

10 neįprastų dalykų, kurie yra įprasti kitose šalyse

Keliaudami į naują šalį retai stengiamės daugiau sužinoti apie vietines tradicijas ir jų gyvenimo būdą. Ir tai yra mūsų klaida. Kai kurie dalykai, kurie mūsų kultūroje yra savaime suprantami dalykai, kitose šalyse gali būti laikomi neįprastais ir atvirkščiai. Tačiau turėdami šias žinias jūsų kelionė bus lengvesnė ir padės išvengti įvairių gėdingų ir juokingų situacijų.

Mes, „ Bright Side“ atstovai, iš pradžių žinome, koks nemalonus gali būti kultūros šokas, todėl norime atkreipti jūsų dėmesį į 10 kasdienių dalykų, kurie kitose šalyse daromi visai kitaip, nei esame įpratę.

1 - Japonijoje daugelis gatvių neturi pavadinimų.

nuotrauka
nuotrauka

Japonijoje vietoj gatvių pavadinimų naudojami blokų ir skyrių numeriai . Štai kodėl gana dažnai tenka girdėti tokius dalykus kaip „Aš dirbu 6 bloke“ arba „Aš gyvenu 3 skyriuje“. Yra keletas šios taisyklės išimčių, pavyzdžiui, pagrindinės gatvės ir greitkeliai.

Iš pradžių ši sistema gali atrodyti painiava, tačiau jei turite žemėlapį, per kelias sekundes gana lengva rasti reikalingą bloką. Tai gali būti netgi greičiau, nei ieškoti gatvių pavadinimų žemėlapyje, ypač didžiuosiuose Vakarų miestuose, tai turistams dažnai sukelia tam tikrų sunkumų.

2 - Daugelis Olandijos žmonių neuždaro užuolaidų.

nuotrauka
nuotrauka

Kai kuriose Europos šalyse, pavyzdžiui, Nyderlanduose, ant langų retai matysite užuolaidas. Langai su užuolaidomis ten nėra įprasti . Ir žmonės, kurie praeina, gali lengvai pamatyti viską, kas atsitinka bute, jei jie to nori.

Bet jums gali kilti klausimas, kodėl vietiniai gyventojai nesijaudina dėl tam tikro privatumo. Reikalas tas, kad šiose šalyse žmonės turi kitokią privatumo sampratą. Vietiniai gerbia vienas kito asmeninę erdvę ir niekas net negalvoja apie žvilgsnį pro nepažįstamojo langą.

3 - Singapūre vietiniai gyventojai džiovina skalbinius ant bambuko stulpų.

nuotrauka
nuotrauka

Singapūras garsėja daugybe neįprastų lankytinų vietų, tačiau vienas dalykas, kuris tikriausiai nepaliks abejingų turistų: būdas, kuriuo vietiniai gyventojai ten džiovina skalbinius. Singapūre žmonės vietoj įprastų virvių tam naudoja bambuko polius.

Šiandien bambuko stulpai dažnai keičiami plastikinėmis lazdelėmis, tačiau iš pradžių šiam tikslui buvo naudojami bambuko stulpai. Turime sutikti, kad šis požiūris atrodo gana spalvingas.

4 - Turkijoje yra desertas, gaminamas iš vištienos krūtinėlės.

nuotrauka
nuotrauka

Pasirodo, vištienos krūtinėlės ne tik puikiai tinka gaminti kotletus ir Cezario salotas, bet ir iš jų jūs galite padaryti tikrą desertą. Ir tai įrodo turkiška pudra, vadinama tavuk göğsü . Šis patiekalas gaminamas iš supjaustytos vištienos krūtinėlės, pieno, ryžių, cukraus ir cinamono. Tai yra turkiškas patiekalas su parašu ir mėgstamas daugelio gurmanų patiekalas.

5 - Nyderlandai turi stačiausius laiptus pasaulyje.

nuotrauka
nuotrauka

Nepaprastai statūs laiptai yra olandų namų bruožas. Jie yra esminė kanalų namų, kurie dėl galimų potvynių buvo pastatyti labai aukšti ir liesi, dalis. Laiptai turėjo atitikti namą, todėl jie buvo pastatyti taip, kad būtų siauri ir statūs.

6 - Brazilijoje moterys renkasi plaukų pašviesinimą, o ne plaukų šalinimą.

nuotrauka
nuotrauka

Nors viso pasaulio moterys bando atsikratyti visų plaukų ant savo kūno, brazilai, atvirkščiai, blondinių persikų pūkelius laiko grožio ženklu. Užuot pašalinę plaukus, jie pašviesina juos specialiu mišiniu, kurį galima rasti bet kurioje vietinėje parduotuvėje. Beje, Brazilijos moterys šią procedūrą dažnai atlieka tiesiai paplūdimyje, tepdamos šviesinamąją priemonę savo odai kaip apsaugos nuo saulės priemonės.

7 - Japoniškos ofuro vonios

nuotrauka
nuotrauka

Kitas Japonijos stebuklas yra „ theuro“ vonia, kuri tradiciškai gaminama iš medžio. Tačiau šiandien jums gali tekti susidurti su voniomis iš plastiko ir nerūdijančio plieno. Kiekviename japoniškame bute galite rasti „uro “vonių, o vonia yra visas ritualas. Žmogus panardina į vandenį, todėl jis dengia jų kūną iki pečių, o tada vonia uždaroma mediniu dangčiu, kuris padeda palaikyti vandenį šiltą.

Pagal tradicijas visi šeimos nariai paeiliui ima vonią nekeisdami vandens, todėl prieš eidami į vonią, jie visada nusiprausia.

8 - Kolumbijoje karštas šokoladas patiekiamas su jame sūdyto sūrio griežinėliais.

nuotrauka
nuotrauka

Kolumbijoje žmonės turi ypatingą požiūrį į šokoladą. Įprasta gerti karštą šokoladą su sūriu . Remiantis turistų apžvalgomis, tai ne tik gana neįprasta, bet ir be galo skanu.

9 - Prancūzijoje pienas laikomas kambario temperatūroje.

nuotrauka
nuotrauka

Prekybos centruose galite rasti įvairių rūšių pieno – nuo sterilizuoto iki ypač pasterizuoto. Tačiau dauguma Prancūzijos parduotuvių parduoda tik labai pasterizuotą pieną. Dėl šios priežasties neįprasta pieną laikyti šaldytuve Prancūzijoje, ir daugelis žmonių skundžiasi, kad jis netampa rūgštus ir skonis skiriasi nuo įprasto pasterizuoto pieno.

10 - Raudonas rašalas yra tabu Pietų Korėjoje.

nuotrauka
nuotrauka

Pietų Korėjoje asmens vardo rašymas raudonu rašalu tradiciškai reiškia, kad šis asmuo mirė. Štai kodėl turistai turėtų būti labai atsargūs pasirinkdami rašiklį, kad pasirašytų sveikinimo atviruką.

Kokie dalykai jus nustebino užsienio apskrityse? Ką galėtumėte įtraukti į mūsų sąrašą?

783
785 Pasidalino
avatar
Eidvilas Andriušis
Labai teisingai, kultūrinių skirtumų supratimas yra labai svarbus bet kurioje kelionėje, kad išvengtumėme nesusipratimų.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija