Tyrimais, kuriuose teigiama, kad japonų vaikai yra vieni sveikiausių vaikų pasaulyje, turėtume visi pasidomėti, kaip jie tampa tokie sveiki, ir įtraukti ši
11 Azijos vaikų įpročių, kurie paaiškina, kodėl jie yra sveikiausi pasaulyje

11 Azijos vaikų įpročių, kurie paaiškina, kodėl jie yra sveikiausi pasaulyje

Tyrimais, kuriuose teigiama, kad japonų vaikai yra vieni sveikiausių vaikų pasaulyje, turėtume visi pasidomėti, kaip jie tampa tokie sveiki, ir įtraukti šias idėjas į savo įpročius.

Čia pateikiamas sąrašas itin sveikų įpročių, kuriuos rasite visoje Azijoje ir kuriuos būtų gerai papildyti savo kasdienybe.

1 - Neleiskite vaikams per daug skaityti.

Daugelyje Kinijos mokyklų šios juostos yra įrengtos, kad vaikų akys būtų sveikos. Per atidžiai žiūrėdamas į knygas skaitydamas gali pakenkti akims, todėl barai vaikus laiko saugiu atstumu. Be to, barai taip pat gali padėti vaikams išsiugdyti gerą laikyseną.

2 - Akių pratimų atlikimas.

nuotrauka
nuotrauka

Žemyninėje Kinijoje pradinių ir vidurinių mokyklų mokiniams nurodoma atlikti akių pratimus, siekiant pagerinti kraujotaką ir atpalaiduoti akių raumenis. Pratimai yra paskirstyti per 6 užsiėmimus, kurių metu trinamas skirtingas vietas aplink akis, ir jie paprastai praktikuojami du kartus per dieną.

3 - Testai, atlikti ne klasėse.

nuotrauka
nuotrauka

Bėgant metams bandymai atviroje erdvėje pasirodė visoje Kinijoje. Praktika paprastai siekiama užkirsti kelią studentams sukčiauti, nes jie gali būti toliau vienas nuo kito. Tačiau yra ir kitų nematytų privalumų sveikatai. Tai ne tik kartais suteikia studentams gryno oro ir saulės spindulių, bet ir gali padėti studentams palengvinti stresą.

4 - Dėvėkite chirurgines kaukes.

nuotrauka
nuotrauka

Žmonės labiau linkę susirgti žiemą, nes šaltis juos laiko uždarose patalpose, todėl juos lengviau veikia kitų žmonių mikrobai. Japonijoje žmonės, kurie jaučiasi blogai arba turi alergiją, dažnai dėvi chirurgines kaukes, kad padėtų sumažinti dalijamų mikrobų kiekį. Kaukių pardavimai padidėja peršalimo ir gripo protrūkių metu.

5 - Transliacijos užsiėmimai tiesiogiai.

nuotrauka
nuotrauka

Kai dėl oro sąlygų nesaugu eiti į pamokas, kai kurie kinų mokytojai šiek tiek kūrybingi ir tiesiog iš savo tuščių klasių tiesiogiai transliuoja savo kursus. Vaikai išmoksta pamokų iš savo namų patogumo, o tai gali būti ypač naudinga, kai mokyklos nusprendžia neužsidaryti nepaisant blogo oro. Tai taip pat padeda atokiose vietovėse gyvenantiems studentams, kurie kitaip negalėtų lankyti mokyklos.

6 - Patiekite mažesnes porcijas, o ne visas lėkštes.

nuotrauka
nuotrauka

Japonijos moksleivių pietų programa buvo sukurta siekiant padėti badaujantiems vaikams po Antrojo pasaulinio karo, tačiau jos šiuolaikinis atitikmuo per daugelį metų nelabai pasikeitė. Šie patiekalai paprastai neturi pagrindinio patiekalo, bent jau vakarietiška prasme. Maistas, kita vertus, skirstomas į vidutines dalis, paprastai ryžius, daržoves, miso ir žuvį ar mėsą. Be to, imamasi veiksmų sutelkti dėmesį į vietoje auginamą maistą.

7 - Mėgaukitės lauke.

nuotrauka
nuotrauka

Pietų Korėjoje manoma, kad užsiėmimai lauke tampa vis svarbesni, o tokios veiklos kaip žygiai tampa vis populiaresnės. Šiose programose taip pat didelis dėmesys skiriamas atsipalaidavimui ir psichinės sveikatos suvokimui.

8 - Eikite, o ne naudokite transporto priemones.

nuotrauka
nuotrauka

Daugelyje Azijos šalių žmonės daug dėmesio skiria vaikščiojimui, o ne transporto priemonėms ar viešajam transportui. Pietų Korėjoje populiarėja prietaisai, padedantys žmonėms suskaičiuoti dienos žingsnių skaičių. Be to, daugelyje Azijos šalių vaikai turėtų važiuoti pėsčiomis į savo vietinę mokyklą, o ne važiuoti autobusu, ypač mieste.

9 - Stebėkite priklausomybę nuo interneto.

nuotrauka
nuotrauka

Visame pasaulyje vaikai, priklijuoti prie prietaisų ir socialinių tinklų, tampa vis dažniau. Pietų Korėjoje tai nėra retenybė, tačiau buvo imtasi daugiau veiksmų kovojant su priklausomybe nuo interneto šalyje. Yra keletas stovyklų, reabilitacijos centrų ir gydymo centrų, skirtų padėti jauniems žmonėms, tapusiems priklausomais nuo interneto. Vyriausybė netgi priėmė įstatymus, kurie neleidžia vaikams iki 16 metų po vidurnakčio prisijungti prie interneto.

10 - Suteikite vaikams daugiau atsakomybės jausmo.

nuotrauka
nuotrauka

Tikimasi, kad Japonijoje vaikai patys atliks daugybę veiklų, kurių nesitikėtų vaikai iš kitų šalių. Tikimasi, kad vaikai eis į mokyklą vieni, vykdys šeimos reikalus ir netgi padės tvarkyti savo klases, o ne budėtojus. Tai padeda vaikams išmokti būti nepriklausomiems ir atsakingiems, o tai savo ruožtu padeda išmokti geriau rūpintis savimi.

11 - Valgykite kuo sveikiau.

nuotrauka
nuotrauka

Daugelis Azijos šalių randa įvairių būdų, kaip pavalgyti vaikams sveiką maistą. Japonijoje daržovės yra pagrindinis patiekalas valgio metu, mažiau akcentuojama mėsa, riebalai, pieno produktai ar cukrus. Sriuba taip pat yra daugelio Azijos dietų pagrindinė dalis, nes kinai į ją dažnai įdeda įvairių sveikų produktų, pavyzdžiui, goji uogų, citrinžolių ir imbiero, kad sriuba gautų tą papildomą smūgį.

Daugelyje Azijos šalių, įskaitant Kiniją ir Japoniją, taip pat laikoma įprasta, kad vaikai geria arbatą. Arbata yra ne tik sveikesnė alternatyva gaiviesiems gėrimams, bet ir gali turėti stebėtiną naudą sveikatai.

430
866 Pasidalino
avatar
Eidvilas Andriušis
Labai įdomu sužinoti, kad Japonijoje vaikai yra tokie sveiki! Galime mokytis iš jų ir pritaikyti panašias sveikos gyvensenos praktikas.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija