XXI amžiuje mūsų planetoje yra šalių, kuriose gėjai, lesbietės, biseksualai yra baudžiami mirties bausme, įkalinami ir visomis prasmėmis persekiojami valst
15 šalių, kuriose neteisėta būti gėjais. Kai kuriuose jie gali mesti akmenis

15 šalių, kuriose neteisėta būti gėjais. Kai kuriuose jie gali mesti akmenis

XXI amžiuje mūsų planetoje yra šalių, kuriose gėjai, lesbietės, biseksualai yra baudžiami mirties bausme, įkalinami ir visomis prasmėmis persekiojami valstybiniu lygiu, rašo „Did You Know“ .

Čia pateiktas šių žmogžudiškai homofobiškų šalių sąrašas.

1) Brunėjus.

nuotrauka
nuotrauka

Brunėjuje balandžio 3 d. Įsigalioja įstatymo pataisos, pagal kurias analinis seksas ir neištikimybė baudžiami mirtimi.

Homoseksualumas Bruneje buvo uždraustas anksčiau, bausmė už tai buvo laisvės atėmimas iki 10 metų.

Lesbiečių seksas numato dar vieną bausmę: bausmė svyruoja nuo 40 cukranendrių smūgių iki 10 metų kalėjimo.

2) Mauritanija.

nuotrauka
nuotrauka

Mauritanija yra viena iš 76 pasaulio šalių, kurioje homoseksualūs santykiai yra baudžiamasis nusikaltimas, o už savanoriškus homoseksualių asmenų ryšius tarp suaugusiųjų baudžiama mirties bausme.

Suaugę musulmonai baudžiami mirties bausme užmėtant akmenimis už „nepadorų ar nenatūralų elgesį“ prieš savo lytį.

Tačiau informacijos apie tokių egzekucijų skaičių nėra. JT Žmogaus teisių tarybos klausimyne 2011 m. Mauritanijos delegacija nurodė, kad „mirties bausmė ir kūniškos bausmės niekada nebuvo taikomos praktikoje.

3) Sudanas.

nuotrauka
nuotrauka

Šariato įstatymai, sudarantys Sudano valstybingumo pagrindą, griežtai draudžia bet kokį homoseksualumo ir transgenderizmo pasireiškimą tiek vyrams, tiek moterims.

Be to, vyrai yra nubausti už tai, kad apsirengė moteriškais drabužiais (30 blakstienų ir didelė bauda).

Jei teismas įrodys, kad įvyko homoseksualų santykiai, bausmė bus daug griežtesnė – laisvės atėmimo bausmė arba mirties bausmė. Daugelio šalių vyriausybės ragina nekeliauti į šią šalį.

4) Jemenas.

nuotrauka
nuotrauka

Jemene gėjai bus baudžiami plakimais arba mirties bausme, pripažinta baudžiamoji atsakomybė už homoseksualius vyrų ryšius ir už lesbietę.

Nepilnametis, sugautas tos pačios lyties santykiuose, gresia 74 blauzdų bausmė (jei tik jie užmezgė tokius santykius savo noru).

Įvažiuojantiems piliečiams siūloma įvesti medicininį patikrinimą, siekiant nustatyti seksualinę orientaciją.

5) Bangladešas.

nuotrauka
nuotrauka

Homoseksualumas yra baudžiamasis nusikaltimas Bangladešo musulmonų valstybėje, už kurį baudžiama kalėjimu iki gyvos galvos.

Žmogaus teisių aktyvistai pabrėžia, kad pastaraisiais metais religinių fundamentalistų išpuolių prieš seksualinių mažumų narius šioje Azijos šalyje smarkiai išaugo.

Vietiniai LGBT aktyvistai ne kartą ragino vyriausybę dekriminalizuoti tos pačios lyties santykius, tačiau valdžia atsisako to daryti.

6) Egiptas

nuotrauka
nuotrauka

Homoseksualūs santykiai Egipte yra draudžiami ir baudžiami įstatymais. Be valdžios institucijų priekabiavimo, LGBT žmonės susiduria su visuomenės priešiškumu.

2013 m. Atliktame tyrime 95 procentai apklaustų egiptiečių teigė, kad homoseksualumas neturėtų būti priimtas visuomenės.

Egipto seksologo Hiba Kotbo vertinimais, šalyje nuo 10 iki 12 procentų gyventojų yra homoseksualūs.

7) Etiopija.

nuotrauka
nuotrauka

Pagal Etiopijos baudžiamojo kodekso 629 straipsnį tos pačios lyties asmenų seksualinė veikla yra neteisėta. Straipsnyje numatyta bausmė – laisvės atėmimas mažiausiai vieneriems metams.

Tačiau terminas gali skirtis ir siekti penkiolika metų, jei būtų buvę smurto, užkrėtimo infekcinėmis ligomis ar prievartavimo aukos nusižudė.

Remiantis 2007 m. „Pew“ tyrimų centro apklausa, 97% respondentų teigė, kad homoseksualumas yra gyvenimo būdas, kurio visuomenė neturėtų priimti.

8) Pakistanas.

nuotrauka
nuotrauka

Pakistanas įteisino kalėjimą iki gyvos galvos už tos pačios lyties santykius, kurie pagal šariato įstatymus laikomi baudžiamaisiais (nuo 1990 m.).

Didžiausia Pakistano islamo partija „Jamaat-i-Islami“ ne kartą yra kalbėjusi apie LGBT žmones kaip visuomenės skurdą. Tačiau ne viskas yra taip beviltiška, pastaraisiais metais Pakistane daug kas pasikeitė.

2009 m. Buvo priimtas įstatymas, skirtas apsaugoti transseksualius žmones, ir apskritai valdžios institucijos į daugelį dalykų ėmė žiūrėti „pro pirštus“.

9) Jamaika.

nuotrauka
nuotrauka

Jamaika, kaip giliai krikščioniška šalis homoseksualumą laiko absoliučia nuodėme. Jamaikos politikai tradiciškai priešinosi gėjų teisėms.

Kolonijinės eros sodomijos įstatymai vis dar draudžia lytinius santykius tarp vyrų, o homoseksualai Jamaikoje gresia iki 10 metų kalėjimo.

Šioje šalyje homoseksualai yra vis labiau persekiojami. Gėjai sumušami, iš jų išspaudžiami pinigai, areštuojami, kankinami ir žeminami.

10) Marokas.

nuotrauka
nuotrauka

Tos pačios lyties santykiai šalyje yra griežtai draudžiami. Be to, taisyklės taikomos turistams, užkluptiems homoseksualių ryšių.

Jiems taip pat gresia griežtos bausmės – laisvės atėmimas nuo šešių mėnesių iki trejų metų ir bauda nuo 12 USD iki 1 200 USD.

Kelionių organizatoriai ir vadovai rekomenduoja vengti viešai demonstruoti savo jausmus ir apskritai atkreipti per daug dėmesio į save.

11) Tunisas.

nuotrauka
nuotrauka

Kaip ir daugelyje arabų šalių, Tunise homoseksualumas yra draudžiamas. Nuo 1913 m. Baudžiamasis kodeksas už „suaugusiųjų sodomiją pagal susitarimą“ baudžia trejais metais kalėjimo.

Pagrindinė Tuniso homoseksualų problema yra nesugebėjimas atvirai reikštis. Tiesą sakant, jūs galite padaryti bet ką, jei nedemonstruojate savo orientacijos, tylėkite ir nepasilenkite.

Nelaimingas įvykis įvyko 2015 m. Vasario mėn., Kai Švedijos pilietis buvo nuteistas 2 metams kalėjimo už homoseksualius veiksmus. Vyras, kuriam daugiau nei 50 metų, buvo įkalintas.

12) Nigerija.

nuotrauka
nuotrauka

Nigerijoje gėjusiam gresia iki 14 metų kalėjimas vien dėl to, kad jis yra gėjus. 2016 m. Vasario mėn. Nigerijos prezidentas Goodluckas Jonathanas pasirašė anti-LGBT įstatymą, kuriame uždrausti visi tos pačios lyties santykiai.

Pažeidus šį įstatymą gali būti kalėta daugiau nei dešimt metų. Šios Afrikos šalies homoseksualai yra priversti gyventi giliuose požemiuose ir intensyvios baimės atmosferoje.

Nigerija yra neabejotinai homofobiškiausia vieta Žemėje. Pasiteiravus, ar homoseksualumą turėtų pripažinti visuomenė, 98% respondentų atsakė „ne“.

13) Singapūras.

nuotrauka
nuotrauka

Miesto-valstybė Malaizijos pusiasalio pakraštyje yra ypač konservatyvi vieta, todėl turbūt nenuostabu, kad homoseksualumas ten laikomas neteisėtu.

Kitas dalykas keistas: netradicinės orientacijos vyrai ir moterys šioje šalyje traktuojami skirtingai.

Nuo 2007 m. Seksualiniai santykiai tarp dviejų moterų laikomi absoliučiai teisėtais, tačiau lytinis santykis tarp dviejų vyrų joms gresia laisvės atėmimu iki dvejų metų.

14) Uganda.

nuotrauka
nuotrauka

Uganda priėmė nepaprastą teisės aktą, vadinamą kovos su gėjais įstatymu. Jis kursto neapykantą ir netoleranciją gėjų ir LGBT bendruomenės atžvilgiu, jis vadinamas įstatymo projektu „nužudyk gėjus“.

Pasirodo, Ugandos valdžia yra tiek susirūpinusi, kad daro tai, ką daro savo lovose, ir kaip yra pasirengusi juos nužudyti.

Jei Ugandos pilietis lytiškai santykiauja su tos pačios lyties asmeniu, jis rizikuoja (geriausiu atveju) praleisti kitus 14 savo gyvenimo metų viename iš baisiausių kalėjimų Žemėje.15)

nuotrauka
nuotrauka

Ryškus oficialios JAE valdžios institucijų reakcijos į homoseksualius santykius pavyzdys yra bausmė, paskirta dviem lesbietėms – Bulgarijos ir Libano piliečiams.

Jie buvo kaltinami nenatūraliais visuomenės apkabinimais ir bučiniais. Jie praleido mėnesį kalėjime, po to buvo išduoti.

Mergaitėms labai pasisekė, nes jei JAE piliečiai būtų buvę užsieniečių vietoje, jos būtų nuteistos mirties bausme.

Kaip jaučiatės homoseksualai?

>>ŠALTINIAI

629
633 Pasidalino
avatar
Almintas Gedvilas
Nepriimtina, kad šiais laikais vis dar egzistuoja vietos, kur žmones persekioja dėl jų seksualinės orientacijos.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija