Daugelis jaunų žmonių, kurie siekia aukštojo mokslo ar pradeda savo darbinį gyvenimą, aukoja miego valandas savo profesiniams ir (arba) asmeniniams tikslam
18 baisių padarinių, kurie nutiks, jeigu pakankamai nemiegosite

18 baisių padarinių, kurie nutiks, jeigu pakankamai nemiegosite

Daugelis jaunų žmonių, kurie siekia aukštojo mokslo ar pradeda savo darbinį gyvenimą, aukoja miego valandas savo profesiniams ir (arba) asmeniniams tikslams pasiekti. Nors tai atrodo šiek tiek nesvarbu, iš tikrųjų taip nėra, nes, kaip mes jums pasakėme ankstesnėje pastaboje, jauni suaugusieji turi miegoti nuo 7 iki 9 valandų per dieną, kad garantuotų gerą bendrą savo kūno funkcionavimą.

Šiomis aplinkybėmis moterų žurnalas „ Cosmopolitan“ surinko daugybę tyrimų, kurie parodo pragaištingą nepakankamo poilsio padarinius, kurie gali jums pakenkti trumpuoju, vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu.

1 - Padidina širdies ligų, diabeto ir kitų riziką

nuotrauka
nuotrauka

Akademiniame žurnale „Sleep“ paskelbtas tyrimas, kuriame buvo apžvelgta 54 000 suaugusiųjų, parodė, kad jauni suaugusieji, kurie miega mažiau nei 6 valandas per naktį (arba daugiau nei devynias), buvo žymiai labiau linkę į širdies ligas ar diabetą, insultą ar nutukimą.

2 - Jūs galite turėti aukštesnį kraujo spaudimą

Praradus miegą, kūnas ir protas patiria įtampą, todėl laipsniškai gali padidėti kraujospūdis. Laikui bėgant tai gali pakenkti širdžiai, arterijoms ir inkstams, netgi sukelti insultą, regėjimo praradimą ir daugybę kitų sveikatos problemų.

3 - Susilpnėja imuninė sistema ir sumažėja tam tikrų vakcinų veiksmingumas

Vakcinų tikslas yra priversti organizmą sukurti antikūnus, suteikiančius imunitetą tam tikrai ligai ar infekcijai. Tačiau fizinis išsekimas pradeda kenkti imuninei sistemai, todėl jūsų organizmas negamina pakankamai antikūnų.

Tai teigė Kalifornijos universiteto tyrimas, kurio metu mokslininkai prieš ir po gydymo pacientams skyrė vakcinas nuo hepatito B ir matavo pacientų antikūnus. Buvo padaryta išvada, kad žmonės, kurie miegojo mažiau nei šešias valandas per naktį, rečiau reagavo į vakciną.

4 - Daugiau streso

nuotrauka
nuotrauka

Shalini Paruthi, kardinolo Glennono vaikų medicinos centro Miuncheno centro direktorius Sent Luise, Misūryje (JAV), nurodo, kad nepakankamai miegant, jūsų kūnas natūraliai išskiria streso hormoną kortizolį.

5 - Didesnė mirties rizika

Trys didžiuliai JAV Nacionalinio biotechnologijų informacijos centro surinkti tyrimai parodė, kad žmonės, kurie miega mažiau nei penkias valandas per naktį, 15% dažniau miršta dėl bet kokios priežasties.

6 - Kūrybiškumo pablogėjimas

JAV medicinos bibliotekos surinkti neurografiniai tyrimai rodo, kad smegenys ilsėdamosi spontaniškai pertvarko informaciją, o tai galėtų paaiškinti, kodėl daug sunkiau susikaupti ir pateikti idėjas, kai nemiega gerai.

7 - Nuotaikos kaita

nuotrauka
nuotrauka

Tyrimai, paskelbti akademiniame žurnale „Sleep“, atskleidė, kad nuovargis sustiprina neigiamas žmonių emocijas, turinčias įtakos jų nuotaikai ir pasirodymui.

8 - Blogiausi pažymiai

Arkanzaso universiteto tyrimai rodo, kad kolegų studentai, kurie miega mažiau, turi žemesnius pažymius nei tie, kurie miega devynias ar daugiau valandų per naktį.Pasak Paruthi, smegenys turi praeiti tam tikrus gilaus miego etapus, kad kauptų prisiminimus ir internalizuotų išmoktus dalykus. Ir tai yra tai, kad užmigus širdies ritmas ir medžiagų apykaitos greitis sumažėja, todėl kūnas gali sutelkti dėmesį į tuos dalykus.

9 - Blogi sprendimai

nuotrauka
nuotrauka

Paruthi atkreipia dėmesį į tai, kad priimant sprendimus dalyvauja daugybė smegenų dalių, o jei jūs nepakankamai pailsite, jos dirba pusiaukelėje ir jus veikia impulsyvūs sprendimai.

10 - Spazmai akių srityje

Profesionalas atkreipia dėmesį, kad nuovargis gali sukelti nevalingus akių judesius ar net suglebusią išvaizdą.

11 - Vaisingumo problemos

Akademiniame žurnale „Sleep Medicine“ pažymima, kad nors nėra įtikinamų įrodymų, kad miego trūkumas tiesiogiai sukelia nevaisingumą, ekspertai pažymi, kad miego trūkumas gali sukelti stresą ir įtaria, kad tai trukdo organizmo paros ritmui. Tai slopina kai kuriuos reprodukcinius hormonus ir daro įtaką vaisingumui.

12 - Svorio padidėjimas

nuotrauka
nuotrauka

Švedijos Upsalos universiteto tyrimai parodė, kad žmonės, kurie miega mažiau, turi antsvorio. Ar miego trūkumas veikia apetitą reguliuojančius hormonus (greliną), o tai gali sukelti persivalgymą.

13 - Depresija

Remiantis JAV medicinos bibliotekoje paskelbta apklausa, miegas ir depresija yra tarpusavyje susiję, nes nemiga kenčiantys asmenys dažniau kenčia nuo šio sutrikimo.

14 - Padidina eismo įvykių riziką

Paruthi nurodo, kad „pacientai, kurių miego trukmė simuliatoriuose, patiria tiek pat nelaimingų atsitikimų, kaip ir girtas“.

Kartu su tuo, kai smegenys nėra gerai pailsėjusios, jai sunkiau apdoroti informaciją ir reaguoti į ją taip greitai, kaip įprasta.

15 - Priešlaikinis senėjimas

nuotrauka
nuotrauka

Kaip jau minėjome anksčiau, kai jūs nepakankamai miegate, jūsų kūnas išskiria streso hormoną kortizolį. Jei jūsų kūnas išskiria kortizolio perteklių, jis pradeda skaidyti kolageną – baltymą, kuris skatina lygią ir elastingą odą.

Be to, miego trūkumas taip pat gali sumažinti tam tikrų hormonų, kurie stiprina odą ir apsaugo ją nuo raukšlių, gamybą, sako dermatologas Davidas Bankas.

16 - Sausa oda

Kol jūs miegate, jūsų oda yra drėkinama, todėl nepakankamai pailsėjus, veido spalva gali tapti sausesnė.

17 - Spuogai

nuotrauka
nuotrauka

Kai stresuojate dėl nepakankamo miego, tai sukelia hormonų disbalansą, keičia odos struktūrą ir labiau linkę į spuogus. Miego trūkumas taip pat sukelia didesnį uždegimą.

18 - Padidėjęs odos jautrumas

Bankas nurodo, kad miegant kūno imuninė sistema stiprina jėgas, todėl miego trūkumas gali padaryti jūsų odą jautresnę ir netgi pabloginti tokias sąlygas kaip rožinė ar egzema.

708
660 Pasidalino
avatar
Vydminas Mošinskis
Tai tikras iššūkis šiuolaikiniame greito tempo gyvenime – suderinti reikalus taip, kad nepakenktume savo sveikatai. Svarbu prisiminti, kad kokybiškas miegas yra būtinas ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam atsistatymui.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija