Vaikai nuolatos klausinėja, priversdami tėvus internete ieškoti atsakymų. Tačiau suaugę žmonės taip pat mėgsta išmokti naujų dalykų, nors mes retai švaisto
19 įdomių dalykų, kurių jūs nežinojote

19 įdomių dalykų, kurių jūs nežinojote

Vaikai nuolatos klausinėja, priversdami tėvus internete ieškoti atsakymų. Tačiau suaugę žmonės taip pat mėgsta išmokti naujų dalykų, nors mes retai švaistome laiką atsakydami į klausimus „kaip“ ir „kodėl“.

„Bright Side“ rado įdomiausius atsakymus į klausimus apie viską iš karto.

19 - Kodėl mes turime žąsų iškilimų?

nuotrauka
nuotrauka

Tai paaiškėja, kad senovės reiškinys įsigijo iš gyvūnų. Žąsų iškilimai atsiranda dėl plaukų folikulų susiaurėjimo . Gyvūnų pasaulyje tai padeda jiems greičiau sušilti. Grėsmės atveju tokia plaukų būklė padeda gyvūnui atrodyti didesniam ir masyvesniam priešo akivaizdoje. Taip pat sulaukiame žąsų iškilimų šaltu oru ar emocinėse situacijose. Tai yra pasąmoningo adrenalino hormono išsiskyrimo rezultatas .

18 - Kodėl įrašo metu neatpažįstame savo balso?

nuotrauka
nuotrauka

Atsakymas yra mūsų kaulų gebėjimas atlikti garsą. Jūsų pašnekovai girdi tik oru skleidžiamus garsus. Įraše taip pat yra tik tokie garsai. Tuo pat metu tai, kaip girdime savo balsus, yra įprastų garsų ir žemų dažnių garsų, kuriuos skleidžia mūsų kaukolių kaulai, derinys.

17 - Kodėl mums skauda galvą geriant šaltą vandenį ar valgant šaltą maistą?

nuotrauka
nuotrauka

Turbūt pastebėjote, kad valgydami ledus kartais skauda stiprų galvos skausmą. O gal taip atsitinka, kai šaltu oru kvėpuojate oru, bėgiodami parke. Tai yra susijusi su greito gomurio indų susiaurėjimu ar išsiplėtimu kaip reakcija į žemą temperatūrą .

16 - Kodėl mūsų oda tamsėja, o plaukai – po saule?

nuotrauka
nuotrauka

Abiem atvejais saulė sulaužo melaniną, atsakingą už plaukų ir odos spalvą. Skirtumas yra tas, kad plaukai negyvi, palyginti su oda . Kai pigmentas nutrūksta, jis nėra papildomas plaukais, todėl pastarasis tampa šviesesnis . Oda „atsako“ į saulę stipresniu melanino papildymu, todėl spalva tampa tamsesnė .

15 - Kodėl laikas vaikui praeina lėčiau?

nuotrauka
nuotrauka

Tikriausiai todėl, kad vaikas turi prisiminti daugiau įvykių . Vaikai tik pradeda susipažinti su aplinkiniu pasauliu, o jų atmintis turi surinkti daugiau duomenų. Taigi per metus „būna“ daugiau įvykių nei suaugusiems. Taip pat yra įmanoma, kad vertindami kai kurias situacijas mes stengiamės jas suderinti su tuo metu, kurį jau išgyvenome. Savaitė vaikui yra didesnė jų gyvenimo dalis nei suaugusiam.

14 - Kodėl mūsų akys nesušąla, kai užšąla?

nuotrauka
nuotrauka

Mūsų akyse nėra temperatūros receptorių ląstelių. Be to, didžioji akies obuolio dalis yra kaukolės viduje, ją sušildo kraujotaka.

13 - Kodėl užmerkiame akis valgydami citriną?

nuotrauka
nuotrauka

Tikriausiai šį refleksą gavome iš savo protėvių. Mūsų akys užmerktos, kad į jas nepatektų rūgščių citrinų sulčių, kurios gali pakenkti gleivinei.

12 - Kodėl miesto balandžiai nesėdi medžiuose?

nuotrauka
nuotrauka

Balandžiai miesteliuose turi natūralų įprotį įsikurti ant uolėto kraštovaizdžio, kur nėra medžių . Tai reiškia, kad jie nepaveldėjo sėdėjimo reflekso . Jų galūnių struktūra suteikia galimybę sėdėti medžiuose, tačiau jie nėra pripratę prie tokio elgesio.

11 - Kodėl dulkės yra baltos ant juodo fono, o juodos – prieš baltą?

nuotrauka
nuotrauka

Tiesą sakant, paprastos dulkės yra pilkos . Tačiau mažas jo dalelių dydis neleidžia mums pamatyti tikrosios spalvos. Mes tiesiog vietoje jei taškeliai yra lengvesni arba tamsesnis už foną .

10 - Kodėl meškėnai plauna maistą?

nuotrauka
nuotrauka

Meškėnai dažnai gauna maistą iš vandens ir jo apylinkių, todėl ten gali būti purvo ir dumblių, kuriuos jie bando išvalyti. Kita priežastis nėra tokia miela: šis gyvūnas tokiu būdu gali nužudyti savo grobį . Meškėnai tiesiog „praskalauja“ gyvenimą iš to.

9 - Kodėl paukščiai skraido V formacijoje?

nuotrauka
nuotrauka

Visų pirma, jie taupo energiją : priekinėje eilėje skraidantys paukščiai sparnais sukuria specialius oro sūkurius. Skrendantys užpakalinėmis eilėmis „pagauna“ sūkurius ir taupo energiją. Antra, toks formavimas padeda visiems paukščiams iškart pamatyti vadą, kuris visada skrenda pirmas .

8 - Kodėl ežiukas nešioja obuolius ant nugaros?

nuotrauka
nuotrauka

Tai ne kas kita, kaip mitas ar ryškus paveikslėlis iš knygų vaikams. Šie gyvūnai nesidomi daržovėmis, yra vabzdžių valgytojai. Jei ežiukas pamato grybą ant šliužo, grybas bus nedelsiant suvalgytas, neketinant jo pritvirtinti prie gyvūno nugaros. Be to, tai yra gana nepatogu fiziškai . Jei vis dar matote kažką panašaus į lapą ar uogą ant gyvatvorės nugaros, objektas yra ten atsitiktinai.

7 - Kodėl pražysta upelis?

nuotrauka
nuotrauka

Garsas pasirodo, kai oro burbuliukai sugaunami vandens srovės ir tada sprogo . Tai suteikia mums įvairių garsų, kuriuos mes vadiname „šmaikščiais“.

6 - Kodėl sergame judesio liga?

nuotrauka
nuotrauka

Taip nutinka todėl, kad jūsų smegenys gauna prieštaringą informaciją iš skirtingų kūno dalių. Pvz., Jei esate laive, jūsų vidinė ausis jaučia bangų judėjimą, bet jūsų akys to nemato. Smegenys stengiasi, kad šie 2 atskiri jausmai sutaptų ir „susipainiotų“.

5 - Kodėl laikrodžio rankos juda saulės spinduliais?

nuotrauka
nuotrauka

Prieš sugalvodami mechaninį laikrodį, žmonės turėjo saulės laikrodį. Saulės versija turėjo stulpą, kad jo šešėlis judėtų per valandos plokštę. Tokia „ranka“ dienos metu judėjo taip pat, kaip saulė per dangų . Šiaurės pusrutulyje kryptis buvo iš kairės į dešinę . Mechaninė laikrodžio versija ten buvo sugalvota vėliau.

4 - Kodėl žiedinis pirštas naudojamas kraujo tyrimui?

nuotrauka
nuotrauka

Pirma, nykštys ir rausvai pirštai yra glaudžiai sujungti su riešu . Jei užsikrėtėte infekcija, ji gali būti paskirstyta per ranką. Todėl jie pataria paimti kraują iš visų pirštų, išskyrus nykščius ir rausvus pirštus. Antra, žiedinis pirštas yra mažiausiai skausmingas . Jis „veikia“ mažiau nei kiti pirštai ir turi plonesnę odą. Jei nenaudosite šio piršto dažnai, lengva žaizda greitai užgyja .

3 - Ar galite išspręsti 25 žirgų dėlionę? Jei galite, greičiausiai gausite darbą „Google“.

nuotrauka
nuotrauka

Mįslė išties kieta. Atsakymą rasite žemiau.

2 - Ar geri jūsų matematikos įgūdžiai?

nuotrauka
nuotrauka

Čia yra matematikos galvosūkis:

– Petrai, kiek tau metų vaikai?

– Na, Tomai, jų yra 3, o jų amžiaus produktas yra 36 metai.

– To nepakanka …

– Jų amžiaus suma yra lygiai tokia, kiek alaus šiandien išgėrėme.

– To vis dar nepakanka.

– Gerai, paskutinis dalykas yra tas, kad mano vyriausias vaikas nešioja raudoną skrybėlę.

Kiek metų buvo kiekvienam iš Petro vaikų?

Atsakymą taip pat rasite žemiau!

1 - Kur tualeto atliekos patenka į lėktuvą?

nuotrauka
nuotrauka

Kai paspausite plovimo mygtuką plokštumoje, atidaromas vožtuvas ir išsiurbiamas dubenio turinys. Turinys per kelias sekundes pernešamas į laikymo baką, kol jis pasieks savo ribą. Viename rezervuare gali būti apie 20 galonų atliekų. Iš karto po to, kai lėktuvas nusileidžia, techninės priežiūros sunkvežimis pašalina visas atliekas iš cisternų.

Dėlionės atsakymai:

25 arklių galvosūkis. Norint rasti 3 geriausius arklius, reikia 7 lenktynių. Pilnas išplėstinė sprendimas yra čia .

Matematikos galvosūkis . Teisingas amžiaus grupių derinys yra 2–2–9. Pradėkime nuo žinomo produkto: 36. Užrašykite galimus derinius, gaunančius sandaugą 36. Žinant, kad sumos nepakanka norint įsitikinti, yra 2 galimi deriniai su ta pačia suma (1-6-6 ir 2-2 -9). Ir mes sužinojome, kad vyriausias sūnus nešioja skrybėlę, todėl akivaizdu, kad derinys yra 2–2–9, kur yra lygiai vienas vyriausias vaikas.

878
134 Pasidalino
avatar
Deimena Gražulytė
Įdomu, kad tokių paprastų dalykų kaip žąsų iškilimai atsiradimo priežastis gali būti paveldėta iš gyvūnų. Dažnai net nežinome, kaip kasdieniai mūsų kūno reiškiniai yra susiję su senovės laikais.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija