Ar dažnai abejojate savo pasirinkimu? Kaip ir apsirengus, nežinai, kurie marškiniai tau atrodo geriau, rožiniai ar mėlyni? Tuomet šios mįslės kaip tik jums
3 jaudinantys mįslės, mokančios mus, kaip tinkamai pasirinkti

3 jaudinantys mįslės, mokančios mus, kaip tinkamai pasirinkti

Ar dažnai abejojate savo pasirinkimu? Kaip ir apsirengus, nežinai, kurie marškiniai tau atrodo geriau, rožiniai ar mėlyni? Tuomet šios mįslės kaip tik jums. Jie ne tik padės jums priimti teisingus sprendimus, bet ir pateiks jums tinkamus argumentus.

„Bright Side “ paruošė keletą, atrodytų, paprastų mįslių, kurios neužims daug laiko, bet išmokys jus, kaip teisingai pasirinkti.

Įpusėjus vakarėliui, du vaikinai, vardu Ericas ir Geroge’as, pradėjo ginčytis ir buvo beveik pasirengę kovoti. Ginčo priežastis buvo mergina, vardu Blaire, vakarėlio organizatorė. Abu vaikinai rodė susidomėjimą ja, tačiau ji dar neatsakė nė vienam iš jų. Blaire sukūrė žaidimą, kuriame nugalėtojas įgyja teisę ją pabučiuoti ir pasiimti į pasimatymą.

nuotrauka
nuotrauka

Taisyklės yra paprastos:

nuotrauka
nuotrauka

George’as įsitikinęs laimėjęs, todėl jis leido Erikui žengti pirmuoju.

Klausimas : kokią strategiją Erikas turėtų pasirinkti norėdamas laimėti?

Klarkas pateko į avariją ir prarado atmintį. Gydytojas jam pasakė, kad jis turi gerų ir blogų naujienų. Geros žinios buvo tai, kad jo atmintis bus atkurta, o blogos žinios – kad ji bus atkurta tik iš dalies. Po ligoninės Clarkas grįžo namo. Jis gyveno vienas. Jis namuose turėjo įsilaužimo signalizaciją, tačiau apie tai pamiršo. Kai Clarkas įėjo, žadintuvas užgeso ir sargybiniai atėjo. Deja, tik buto savininkas žinojo slaptažodį, bet ir jį pamiršo. Clarkas rado popieriaus lapą, kuriame buvo patarimai apie slaptažodį, kurį jis pats sugalvojo.

nuotrauka
nuotrauka

Nė vienas iš žmonių negalėjo suprasti užrašo. Štai kodėl sargybiniai atsiuntė savo vyrą, kuris žinojo ką nors ar du apie slaptažodžius. Jo vardas buvo Henris. Jis perskaitė užrašus:

Slaptažodis yra 5 skaitmenų.

Ketvirtasis skaitmuo yra didesnis nei antrasis keturis kartus.

Trečiasis yra 3 mažesnis už antrąjį.

Pirmasis yra 3 kartus didesnis nei penktasis.

Trys skaitmenų poros lygios 11 kartu.

nuotrauka
nuotrauka

Klausimas : kokį 5 skaitmenų kodą reikia įvesti, kad galutinai išjungtumėte žadintuvą?

Haris su draugais išvyko stovyklauti miške. Kaip ir visi nuolatiniai turistai, vakare jie pasakojo vienas kitam baisias istorijas prie gaisro. Visi vaikinai užmigo, bet Haris negalėjo. Kai jis pagaliau užmigo, jis svajojo apie kažką labai neįprasto … ar jis?

nuotrauka
nuotrauka

Hario svajonė buvo labai tikroviška. Jis pasiklydo miške ir rado keistą urvą. Buvo vėlu ir jis buvo pavargęs, todėl jis įėjo į jį ir nusprendė pernakvoti. Įėjęs į vietą, jis rado goblinų karalių. Karalius buvo tikrai laimingas, kad atėjo Haris. Niekas jo neaplankė labai ilgai. Haris pradėjo bėgti, tačiau išėjimo nebeliko – buvo tik sienos.

Tai buvo karaliaus sąlygos:

Norėdami išeiti iš olos, Haris turėjo išsirinkti vieną iš trijų saldainių.

Du saldainiai buvo nuodingi ir tik vienas buvo saugus.

Karalius buvo malonus, kad padėtų Hariui. Kai Haris paėmė vieną saldainį, karalius išmes vieną iš nuodingų saldainių ir paprašys jo dar kartą pasirinkti.

nuotrauka
nuotrauka

Haris pasirinko oranžinę. Karalius sakė, kad mėlynasis tikrai buvo nuodingas, ir išmetė. Tada jis paklausė Hario, ar jis pakeis savo sprendimą, ar ne.

Klausimas : Ar Haris pakeitė savo pasirinkimą ir kodėl?

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Ericas turi pastatyti pirmąją monetą centre ant stalo ir tada atspindėti kiekvieną kitą priešininko judesį. Taigi galiausiai oponentas greičiau išbėgs iš kambario ir Erikas laimės.

Slaptažodis yra 65292.

Kaip Henris žinojo? a, b, c, d ir e yra penki skaitmenys, kurių nežinome. Tada:

Haris pakeitė savo pradinį pasirinkimą ir pasirinko geltoną. Pasirinkęs jį, jis pabudo savo palapinėje ir suprato, kad pasirinkimas yra didžiulė atsakomybė, kuri gali dramatiškai paveikti žmogaus ateitį.

Kodėl jis priėmė šį sprendimą?

Kiti du saldainiai suteikė jam 50/50 šansą, o Haris manė, kad geriausia jo nekeisti. Bet oranžiniai saldainiai buvo du kartus labiau linkę nužudyti Harį nei geltoni:

Pasirinkdamas oranžinį, jo tikimybė išgyventi buvo 1 iš 3, o mirti – 2 iš 3. Kai Haris pasiėmė nuodingus saldainius, saugus vis dar buvo ant stalo.

Kai karalius išmetė mėlyną saldainį, jis nieko nesakė apie saldainius Hario rankoje. Taigi tikimybė būti saugiam vis dar buvo 1 iš 3.

Taigi, jei ant stalo buvo saugus saldainis, tai buvo geltonasis.

Nors Haris pirmiausia rinkosi nuodingus saldainius, jis pakeitė savo pasirinkimą ir liko gyvas.

Ši mįslė yra viena iš klasikinių mįslių „ Mončio salės problema “.

Ar jums pavyko padaryti teisingą pasirinkimą? Kaip išsprendėte šias mįsles? Praneškite mums komentarų skiltyje.

118
471 Pasidalino
avatar
Jovaidas Grudzinskas
Visuomet naudinga tobulinti sprendimų priėmimo įgūdžius, ypač per žaidimus ir mįsles, kurie užimta dienos metu suteikia trumpą pasitraukimą ir smegenų "manevravimo" treniruotę.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija