Apsilankymas pas ginekologą gali pakeisti jūsų gyvenimą sveikatos srityje. Todėl dėmesingumas ženklams ir prevencinių egzaminų laikymas yra du rūpesčiai, k
4 požymiai po,  kurių turėtumėte kreiptis į ginekologą

4 požymiai po, kurių turėtumėte kreiptis į ginekologą

Apsilankymas pas ginekologą gali pakeisti jūsų gyvenimą sveikatos srityje. Todėl dėmesingumas ženklams ir prevencinių egzaminų laikymas yra du rūpesčiai, kurie gali padaryti svarbų pokytį.

Tai teigia gydytojas ginekologas-akušeris ir Čilės Andrés Bello universiteto Medicinos fakulteto direktorius Jorge Cabrera.

„Paauglystėje reikia pasitarti su skausmais prieš menstruacijas ir nereguliariomis menstruacijomis, o jei tai lydi svorio padidėjimas ar plaukuotumas, jie turėtų kreiptis į gydytoją“, – sakė Cabrera.

Specialistas sakė, kad motinos turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į šias problemas, ypač kai paauglys anksti pradeda savo seksualinį gyvenimą. „Tokiu atveju konsultacija yra būtina“, – sakė jis.

Visa tai galioja ir suaugusioms moterims, tačiau „Cabrera“ ypatingą dėmesį skiria prevencijai: „PAP ir mamografijos egzaminai yra svarbūs prevenciniai metodai, jų negalima pamiršti“.

Kita vertus, pieštinis ginekologas Alexas Clevelandas pateikia keturis ženklus, į kuriuos reikia nedelsiant atkreipti dėmesį:

-Kraujavimai:

Jei jie atsiranda ne per mėnesines, jie nėra normalūs. Dabar, jei jie atsiranda laikotarpiu, bet gausiai ir su krešuliais, tai taip pat nėra sveika.

Jei laikotarpis tarp menstruacijų ir mėnesinių yra trumpesnis nei mėnuo, tai nėra normalu, nei jei jis trunka ilgiau nei septynias dienas.

-Skausmas:

Jei mėnesines lydi stiprūs skausmai, reikia kreiptis į gydytoją, ypač jei jie negali. Taip pat, jei yra dubens skausmas, tokiu atveju būtina atmesti patologiją vamzdeliuose ar kiaušidėse.

Jei išskyros iš makšties yra baltos, gelsvos ar žalsvos, yra niežėjimas, deginimas, blogas kvapas ar kiti panašūs simptomai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

„Be to, moterys, neturinčios jokių simptomų, turėtų būti tikrinamos bent kartą per metus“, – sakė Cleveland’as.

Prie to dr. Cabrera priduria, kad norint paliesti masę ar naviką, būtina paliesti vulvos sritį, prieš kurią būtina nedelsiant kreiptis į konsultaciją.

Bet kokiu atveju UNAB medicinos mokyklos direktorius tikina, kad moterų sąmonė keičiasi. „Prieš tai, kai jie konsultavosi tik tada, kai buvo nėštumas, šiandien kultūros pokyčiai linkę į prevenciją.“

622
667 Pasidalino
avatar
Vitalijus Malakauskas
Prevencija yra raktas prie ilgesnės ir sveikesnės gyvenimo kokybės, sveikinu straipsnį skatinant moteris rūpintis savo sveikata.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija