Visas pasaulis laukia džiaugsmingos žinios apie princo Harry ir Meghan Markle pirmagimio gimimą. Sasekso hercogienė ne kartą sulaužė Didžiosios Britanijos
7 Tėvystės taisyklės karališkose šeimose (kai kurias verta nukopijuoti)

7 Tėvystės taisyklės karališkose šeimose (kai kurias verta nukopijuoti)

Visas pasaulis laukia džiaugsmingos žinios apie princo Harry ir Meghan Markle pirmagimio gimimą. Sasekso hercogienė ne kartą sulaužė Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos tradicijas, todėl daugeliui kyla klausimas, koks bus jos požiūris auginant savo vaiką: ar ji laikysis protokolo, ar, priešingai, taps liberali mama, sauganti kūdikį nuo griežtų rūmų drausmės taisyklių? Kalbama, kad būsimi tėvai netgi nori atsisakyti titulų, kad jų palikuonys turėtų laimingą vaikystę, neapkrautą karališkojo auklėjimo taisyklių.

Nemėgstame spekuliacijų ar gandų, todėl nusprendėme papasakoti apie jau augančių princų ir princesių vaikystę. Galbūt verta atkreipti dėmesį į kai kuriuos įpėdinių auklėjimo metodus.

Norvegija: išdykavimas ir „Instagram“ leidžiama

nuotrauka
nuotrauka

Norvegijos kronprincas Haakonas ir jo žmona Mette-Marit turi du bendrus vaikus: Ingridą Alexandrą ir Sverre Magnusą. Ir dar vienas sūnus Marius Borg Høiby, kurį Mette-Marit turėjo prieš susitikdama su sosto įpėdiniu. Nepaisant to, kad jaunuolis neturėjo titulo, jam teko viešosios karališkosios pareigos; Tačiau 2017 m., Kai jam buvo 20 metų, jis paprašė šeimos jį išlaisvinti. Dabar jaunuolis gyvena normalų gyvenimą ir net turi savo paskyrą „Instagram“.

Ingridos, kuri yra sosto įpėdinė, ir Sverre’o gyvenimo taip pat ne itin apsunkina protokolas. Jie abu nuėjo į valstybinį darželį ir mokyklą. Kartą Ingrida interviu prisipažino, kad būdama maža net nežinojo esanti princesė. Jo jaunesnysis brolis Sverre Norvegijoje išgarsėjo kaip labiausiai juokaujantis berniukas karaliaus teisme: jis dažnai daro juokingus veidus, kurie prajuokina jo pavaldinius. Ir kartą per ceremoniją, skirtą karaliaus Haraldo gimtadienio garbei, jis net nučiupo.

Švedija: ne socialinei žiniasklaidai, taip ir tikram gyvenimui

nuotrauka
nuotrauka

Vietoj to vienintelis valdančiojo Švedijos karaliaus Carloso Felipe sūnus ir jo žmona princesė Sofia priešinasi socialiniams tinklams ir apskritai dažnai naudojamiems elektroniniams prietaisams. Jie netgi parašė knygą „Handbok för nätföräldra“, kuri pažodžiui verčiama į „Interneto vadovą tėvams“, kurioje nagrinėjamos tokios temos kaip internetinės patyčios ir realybės nutekinimas. Šioje knygoje princas ir princesė pataria sumažinti laiką, kurį vaikai praleidžia prisijungę prie tinklo.

Mylimiausia visoje Švedijoje karūnos princesė Viktorija ir jos vyras Danielius turi du vaikus: vyriausiąją dukrą Estelą ir berniuką Oskarą. Jie juos taip pat augina, palaikydami bendravimą su skirtingos socialinės padėties žmonėmis. Kartu su tėvais princas ir princesė lankosi benamių, problemų turinčių šeimų prieglaudose, taip pat mokyklose ir vaikų namuose. Jų gyvenimas yra visiškai atviras jų subjektams – jų vaizdo įrašus galite rasti „YouTube“.

Danija: mokykis įprastoje mokykloje ir daug sportuok

nuotrauka
nuotrauka

Danijos sosto įpėdinis Federico ir jo žmona Mary turi keturis vaikus: Cristiáną, Isabelą ir dvynukus Vicente ir Josefina. Krooninio princo šeima yra žinoma dėl savo demokratinės praktikos auklėjant vaikus: jiems leidžiama išdykauti ir kartais net nedalyvauti mokykloje. Beje, tėvai savo vaikams renkasi valstybines mokyklas ir darželius, pastebėdami, kad Marija juos ten nuveda dviračiu. Šeima gyvena aktyviai, sportuoja ir dažnai dalyvauja varžybose su savo subjektais. Tačiau čia yra ir tradicijų vieta: jau kelis šimtmečius Danijos karaliai neša Frederiko ar Kristiano vardus, todėl pirmagimio princo Frederiko vardas buvo iš anksto nustatytas.

Nyderlandai: laiminga vaikystė be paparacų

nuotrauka
nuotrauka

Nyderlandų karalius Willemas-Aleksandras ir jo žmona Máxima pagimdė tris dukteris. Pagrindinis principas, kai reikia auginti mažąsias princeses, grindžiamas laiminga vaikyste. Karališkoji pora savo dukroms leidžia gyventi paprastų paauglių gyvenimą, mokytis įprastoje mokykloje ir turėti draugų draugus. Tėvai kruopščiai saugo savo jaunąsias princeses nuo budrių žurnalistų akių ir netgi kreipėsi į teismą „Associated Press“ už vaizdus, kuriuos slapta davė šios agentūros darbuotojas karališkosios šeimos atostogų metu. Pats Willemas-Aleksandras įsitikinęs, kad negalima būti geru monarchu, jei nėra normalios vaikystės. Normalios vaikystės garantas yra pagarba teisei į jų privatumą.

Ispanija: mokykitės kinų kalbos ir mylėkite baletą

nuotrauka
nuotrauka

Leonor ir Sofía, mažos Ispanijos karaliaus dukterys Felipe VI ir jo žmona Letizia, turi tikrai aristokratijai būdingą išsilavinimą. Merginos ėjo į Ispanijos karališkosios gvardijos vaikų darželį, o dabar jos eina į prestižinę mokyklą, kurioje anksčiau mokėsi jų tėvas. Jie lanko užsiėmimus tvarkingai, praktikuoja baletą ir buriuoja jachtomis. Žinoma, jie abu kalba keliomis kalbomis. Pavyzdžiui, Leonoras, be anglų ir prancūzų kalbų, taip pat mokosi kinų arabų ir mandarinų kalbų. Tuo pačiu metu infantai laisvai kalba savo gimtosios šalies, įskaitant baskų kalbas. Merginos nėra išlepintos ir jas ugdo abipusė meilė. Jie praktiškai nesiskiria ir, pasak įvairių pranešimų, jie net miega viename kambaryje.

Lichtenšteinas: nenaudokite guvernantės

nuotrauka
nuotrauka

Lichtenšteino princas Jonas Adamas II ir jo įpėdinis princas Louisas.

Lichtenšteino princas Jonas Adamas II yra senas senelis, tačiau jo požiūris į tėvystę tuo metu buvo gana novatoriškas. Valdovas ir jo žmona mieliau tai darė nesinaudodami guvernantės pagalba, auklės paslaugomis naudojosi tik tada, kai jų nebuvo. Viename iš interviu Juanas Adanas II prisipažino, kad asmeniškai pakeitė sauskelnes savo vaikams (ir turi keturis), pridurdamas, kad tai buvo dar anksčiau nei atsirado vienkartiniai daiktai. Tuo pačiu metu monarchui pavyko pasiekti, kad Parlamentas išplėstų savo galias, tai yra, jis niekada nepriežiūrėjo į savo pagrindines pareigas.

Didžioji Britanija: „McDonald’s“ pietūs ir šortai bet kokiu oru

nuotrauka
nuotrauka

Nuo Elizabeth II ir net princo Charleso vaikystės Britanijos karūnos paveldėtojų švietimas tapo daug liberalesnis. Pavyzdžiui, princesė Diana net viešumoje nuolat apkabindavo savo vaikus, kas anksčiau nebuvo įprasta. Jis nuvežė mažąjį Viljamą ir Harį į „McDonald’s“ ir jiems buvo leista rūmuose pasielgti. Kate Middleton pradėjo panašų švietimo modelį. Nenuostabu, kad tradicijos išlieka giliai įsišaknijusios Vindzoro šeimoje. Pavyzdžiui, iki 8 metų berniukai visada turi dėvėti šortus, o karališkiems vaikams skirtas žaidimas „Monopolija“ vis dar griežtai draudžiamas. Norėdama apsaugoti savo vaikus nuo griežtų karališkojo švietimo įsipareigojimų, vyresnioji Elžbietos II dukra Ana netgi atsisakė savo titulo, už ką dėkingi jo vaikai. Kalbama, kad princas Harry ir Meghan Markle gali padaryti tą patį.

Ar laikotės kokių nors neįprastų metodų, kai reikia auginti savo vaikus?

856
629 Pasidalino
avatar
Eiminas Jacikas
Labai įdomu stebėti, kaip naujos kartos karališkosios šeimos nariai renkasi savo kelius – tikrai atsinaujinimo vėjai pučia per monarchiją.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija