1986 m. Rugsėjo 5 d., Pakistanas, Karačis. Grupė radikalių islamistų pagrobė visos Amerikos lėktuvą. Jei laive nebūtų buvę drąsios palydovės Nirja Bhanot,
Ji mirė būdama 23 metų, tačiau sugebėjo išgelbėti 360 žmonių gyvybes

Ji mirė būdama 23 metų, tačiau sugebėjo išgelbėti 360 žmonių gyvybes

1986 m. Rugsėjo 5 d., Pakistanas, Karačis. Grupė radikalių islamistų pagrobė visos Amerikos lėktuvą. Jei laive nebūtų buvę drąsios palydovės Nirja Bhanot, visi būtų mirę. Tačiau mergina nusprendė paaukoti savo gyvybę dėl kitų žmonių gyvybių.

Nirja, kaip ir visi, baigė vidurinę mokyklą. Ji mokėsi ir gyveno Mumbajuje. Baigusi studijas ji kurį laiką netgi dirbo modeliu, atstovaudama garsiems prekės ženklams. 1985 m. Kovo mėn. Nirju buvo vedęs tėvų susitarimu, tačiau vyras buvo nepatenkintas žmona ir po dviejų mėnesių grąžino ją tėvams. Po incidento Bhanot nusprendė tapti stiuardese ir įsidarbino „Pan American“.

nuotrauka
nuotrauka

Tą dieną PA 73 metu Neerja dirbo vyresniąja palydove. Kai laivas, išplaukęs iš Mumbajus, 05:00 nusileido Pakistano mieste Karačyje, 4 teroristai įkaitais paėmė įgulą ir keleivius. Nirja sugebėjo perspėti pilotus palikti lėktuvą per avarinį liuką.

nuotrauka
nuotrauka

Pirmiausia teroristai nušovė visus, kurie save pripažino JAV piliečiais, ir tada reikalavo visų keleivių atiduoti savo pasus, kad būtų įvykdyta mirties bausmė likusiems amerikiečiams. Bet Neerja paslėpė jų dokumentus šiukšlių latake. Todėl islamistai nieko kito neužmušė. negalėjo atpažinti amerikiečių iš veido.

Vietos policijai šturmuojant lėktuvą, Neerja pasinaudojo suirute, kad evakuotų nelaimingo skrydžio keleivius. Ji nekreipė dėmesio į jokius šūvius ar granatos sprogimus. Prieš pat išvykstant stiuardesė pastebėjo, kad už sėdynių slepiasi trys vaikai, kurie bijojo išeiti.

nuotrauka
nuotrauka

Kai ji grįžo už juos, teroristai ją pastebėjo ir atidarė ugnį. Ir net tą akimirką Nirja orientavosi ir uždengė vaikus savo kūnu. Prieš numirdama ji sugebėjo evakuoti visus PA 73 keleivius.

Atkreipkite dėmesį! Vienas iš jos išgelbėtų berniukų tapo pilotu.

nuotrauka
nuotrauka

Nirja Bhanot po mirties buvo apdovanota aukščiausia Indijos garbe už drąsą – Ashoka čakros ordinu. Ji tapo jauniausia iš visų, kada nors gavusių tokį aukščiausią apdovanojimą. Deja, tai jos negrąžins, tačiau esame tikri, kad šimtai žmonių, kuriuos ji tada išgelbėjo, prisimins ją visą gyvenimą ir dėkos už tai, kad kai, atrodo, užgeso šviesa, ji buvo šalia savęs – paprastos jaunos merginos, kuri paaukojo savo gyvybę šimtų kitų gyvybėms.

155
273 Pasidalino
avatar
Marta Kairiūkštytė
Nirja Bhanot tikrai yra įkvepianti asmenybė, jos drąsa ir auka yra pavyzdys, kaip vienas žmogus gali pakeisti daugelio likimus.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija