Japonas Kotaro Hisada (27 m.), rytą važiuodamas traukiniu į darbą, neretai telefone skaito Lrytas.lt naujienas. Kartais tą daro ir pietų pertrauką. Šitaip
Lietuvą įsimylėjęs japonas stebina savo sugebėjimais

Lietuvą įsimylėjęs japonas stebina savo sugebėjimais

Japonas Kotaro Hisada (27 m.), rytą važiuodamas traukiniu į darbą, neretai telefone skaito Lrytas.lt naujienas. Kartais tą daro ir pietų pertrauką. Šitaip Lietuvą įsimylėjęs japonas stengiasi neužmiršti jos kalbos. Lietuviškai vyko ir šis interviu, ir susikalbėti puikiai sekėsi.

Kotaro lietuvių kalbos žinios taip nestebintų, jei jis būtų kurį laiką gyvenęs Lietuvoje. Tačiau jis čia tik atostogavo, o lietuvių kalbos pramoko savarankiškai. Kotaro pripažino, kad jo meilė Lietuvai prasidėjo nuo Lenkijos.

Kai prieš dešimtį metų dar mokėsi licėjuje, pasitaikė galimybė išvykti pagal mainų programą būtent į Lenkiją. Iki tol jis tebuvo girdėjęs šios šalies pavadinimą, bet padvejojęs nusprendė iškeliauti. Apsistojo Vroclave, ten jam viskas labai patiko.

Vėliau, jau baigęs licėjų, parsirinko studijas universitete Poznanėje ir joje gyveno 2013-2016 m. Be to, po Lenkiją jis daug keliavo. Kartą užsuko ir į Lietuvą, ir ją labai pamilo. Dabar čia jis yra buvęs jau apie 20 kartų, aplankęs visus didžiuosius miestus, taip pat lankėsi Telšiuose, Anykščiuose, Nidoje, etnografiniame Zervynų kaime ir kitur.

„Lietuvoje jaučiuosi labai jaukiai. Man labai patinka jos žmonės ir gamta. Čia viskas visiškai kitaip, nei Japonijoje, ir tai man taip pat labai patinka“, – sakė Kotaro. Lenkų kalbos jis jau buvo pramokęs seniau, o pamilęs Lietuvą ryžosi mokytis ir jos kalbos. „Lietuvių kalba man labai graži, skamba kaip muzika, o muziką aš labai mėgstu.

Be to, maniau, kad mokėdamas kalbą galėsiu apie šalį daugiau sužinoti. Lietuvių kalbos mokytis buvo labai sunku, kartais pagalvodavau, kad viskas, man nieko neišeis. Bet nepasidaviau, ir pavyko“, – sakė atkaklus japonas.

Viename savo vaizdo įrašų jis yra sakęs, kad lietuvių kalba – beprotiška, o štai japonų – labai lengva. Kalbos mokslus vaikinukas pradėjo nuo vadovėlių, na, o dabar, kadangi gramatikos ir žodyno jau yra pramokęs, daugiausia skaito tekstus internete, paklauso ir lietuviškos muzikos. Stengiasi tą daryti kasdien, kad neužsimirštų.

nuotrauka
nuotrauka

Gyvendamas Poznanėje jis studijavo rusų filologiją. Jos pasirinko, kadangi manė, jog rusiškai kalbančių žmonių pasaulyje yra labai daug, taigi kalba jam ateityje bus naudinga. Beje, Rusijoje jis nėra lankęsis, tik Ukrainoje.

Visgi studijų Kotaro nebaigė – rusų kalbos mokytis jam patiko, bet kai kurios kitos disciplinos buvo neįdomios. Nutraukęs studijas jis grįžo į tėvynę. Gyvena Osakos mieste, o dirba pardavėju Kyoto geležinkelio stotyje esančioje parduotuvėje.

Joje iki pandemijos lankydavosi nemažai užsieniečių, taigi Kotaro džiaugdavosi galimybe kartais pabendrauti rusiškai ar lenkiškai (taip pat jis moka anglų kalbą). Šiuo metu užsieniečių labai mažai.

Japonijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, nors ribojimai nebuvo tokie griežti, kaip Europoje – kaukes dėvėti buvo privaloma tik kai kuriose įstaigose, kitur tik rekomenduojama, kavinės ir mokyklos dirbo.

Idealiausia jam atrodytų galimybė dirbti kompiuteriu nuotoliniu būdu iš įvairių šalių. Dėl to ir įkūrė savo „Youtube“ kanalą, kur lietuviškai pasakoja savo įspūdžius apie šalį, o kartais ir dainą užtraukia. Tikėjosi, kad gal pavyks kažką iš to ir uždirbti.

Laiko kurdamas filmukus sugaišta nemažai, tačiau užsidirbti kol kas beveik nepavyko. Lietuviškai pasakojamus Kotaro nuotykius galite sekti jo „Youtube“ kanale . Ten jis prisistato labiausiai Lietuvą mylinčiu žmogumi iš Japonijos.

429
417 Pasidalino
avatar
Santautė Kazlauskienė
Labai įkvepiantis jauno žmogaus ryžtas išmokti lietuvių kalbą, nors jis net nebūno gyvenęs Lietuvoje.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija