Oficialiais duomenimis, Afganistanas yra viena iš skurdžiausių pasaulio valstybių. Joje gyvena 23 milijonai gyventojų ir tik 5% moterų gali skaityti . Tači
Tai dabar yra Afganistanas, bet pamatę, koks jis buvo praeityje, jūs tuo netikėsite!

Tai dabar yra Afganistanas, bet pamatę, koks jis buvo praeityje, jūs tuo netikėsite!

Oficialiais duomenimis, Afganistanas yra viena iš skurdžiausių pasaulio valstybių. Joje gyvena 23 milijonai gyventojų ir tik 5% moterų gali skaityti . Tačiau Afganistanas ne visada toks buvo, 1940 m. Tai buvo klestinti ir gyvybinga žemė, kupina ateities galimybių. Šiuolaikiniai pastatai, technologijos ir išsilavinimas atkreipė dėmesį į šį nevaisingą kraštovaizdį, kuriame moterys dėvėjo sijonus iš vamzdžių, vairavo automobilius, pirko muziką ir lankė koledžą.

„Facebook“ puslapis surinko kito laimingesnio laiko nuotraukas, kad liudytų tą tolerancijos laiką, kai šiandien Afganistane karaliauja tamsumas, nežinojimas ir kančia.

Mohammadas Qayoumi, „ Facebook“ puslapio kūrėjas, užaugo 60–70-aisiais Kabule ir siūlo savo nuotraukas, kad padidintų pasaulio gyventojų supratimą apie tai, kas nutiko Afganistane. Mohammadas savo puslapyje rašo:

„Prieš pusšimtį metų afganistanietės siekė medicinos karjeros; vyrai ir moterys atsainiai maišėsi kino teatruose ir Kabulo universiteto miesteliuose; priemiesčio gamyklos sukrėtė tekstilę ir kitas prekes. Egzistavo teisėtvarkos tradicija ir vyriausybė, galinti įgyvendinti didelius nacionalinius infrastruktūros projektus, pavyzdžiui, statyti hidroelektrines ir kelius, nors ir su išorės pagalba. Paprasti žmonės turėjo vilties jausmą, tikėjimą, kad švietimas gali atverti galimybes visiems, įsitikino, kad jų laukia šviesi ateitis. Viską sunaikino trys karo dešimtmečiai, bet tai buvo tikra.

„Tai buvo Afganistanas …“

Afganistano moterys 1940 m.

Tipinė Kabulo mada nuo 50-ųjų iki 70-ųjų.

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Kabulas, 1960 m.

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Didžiosios aukos buvo moterys. 1950–60 m. Jos galėjo tęsti profesionalią karjerą tokiose svarbiose srityse kaip medicina. Jie taip pat galėjo turėti politinių idėjų ir su jais elgtis kaip su žmonėmis. Šiandien moterys, mokančios moteris, yra smurto objektas, o prieš penkerius ar šešerius metus padėtis pablogėjo.

Nuotraukos iš reportažo „Afganistano nuotykis“.

nuotrauka
nuotrauka

Modeliai buvo fotografuojami senoviniuose griuvėsiuose ir klestinčiuose turguose.

nuotrauka
nuotrauka

Afganistano moterys ŠIANDIEN.

Jei šiandien googlinsime žodžius „moteris afganistanietė“, tai rezultatas, kuris visiškai sušvelnina. Afganistano moterys nuo pat vaikystės buvo politinio, religinio, fizinio ir seksualinio smurto aukos.

nuotrauka
nuotrauka

Smurtą prieš moteris visuomenė priima apskritai, o teisėtai ir policija tai socialiai įteisina. Jie negali mokytis, balsuoti ar mylėti, o dauguma jų yra susituokę be jų sutikimo. Daugelis jų tarnauja kalėjime, apkaltintame už svetimavimą ar namų apleidimą, nes teisingumas juos laiko moraliniais nusikaltimais.

nuotrauka
nuotrauka

Liūdniausia iš visų tai, kad šios gražios ir protingos moterys buvo užmirštos istorijos ir paslėptos už smurto ir baimės šydo.

325
124 Pasidalino
avatar
Noelija Korsakienė
Labai liūdna matyti, kad šalis, kuri kažkada buvo pilna vilties ir progreso, šiandien patiria tokį didelį skurdą ir išsilavinimo trūkumą.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija