Naktį norėtume ramiai miegoti ir atkurti energiją. Nepaisant to, sunku rasti asmenį, kuris niekada nebūtų susidūręs su kažkokiais keistais ir nemaloniais p
11 paslaptingų dalykų, atsirandančių miegant

11 paslaptingų dalykų, atsirandančių miegant

Naktį norėtume ramiai miegoti ir atkurti energiją. Nepaisant to, sunku rasti asmenį, kuris niekada nebūtų susidūręs su kažkokiais keistais ir nemaloniais pojūčiais, lydinčiais miegą.

Sveikauk.lt nusprendė papasakoti apie tokias patirtis, kurios mokslui tebėra paslaptis iki šiol.

Miego paralyžius

Koks jausmas: žmogus atsibunda naktį ir negali judėti. Prie to prisideda bauginančios haliucinacijos ir jausmas, kad kambaryje yra kažkas kitas. Senovėje ši būsena buvo siejama su piktųjų dvasių išdykavimais.

Kodėl taip atsitinka: Paprastai, kai mes užmiegame, mes esame paralyžiuoti, kad neužmigtume ir panašiai. Sutrikus miegui, mūsų raumenys „išsijungia“, kai budi smegenys.

Maždaug 7% gyventojų bent kartą yra patyrę miego paralyžių ( šaltinis ). Jie sako, kad tai labiau tikėtina miegant ant nugaros.

Hipnagoginės haliucinacijos

Koks jausmas: kai žmogus yra ant miego slenksčio, bet vis dar budrus, jis mato keistas nuotraukas prieš akis. Dažnai tai yra baisūs veidai ir fantastiškos būtybės.

Kodėl taip atsitinka: tai yra vienas iš kelių haliucinacijų, kuriuos gali turėti psichiškai sveiki žmonės. Vaikai jų turi dažniau ( šaltinis ), tai gali būti priežastis, dėl kurios jie nenori eiti miegoti. Tokios haliucinacijos gali atsirasti dėl streso ar tiesiog geros fantazijos. Jie taip pat gali pasirodyti, jei einate miegoti girtas.

Kalbėjimas per miegus

Koks jausmas: paprastai žmogus, kenčiantis nuo somniloko (išgalvotas terminas kalbėti miegant), apie tai neįsivaizduoja. Ši sąlyga nėra visiškai pavojinga psichologiškai, nors asmuo, turintis tokią problemą, gali jaudintis dėl paslapčių išaiškinimo.

Kodėl taip atsitinka: vyrai ir vaikai yra labiau linkę į tai ( šaltinis ), o priežastis yra stresas. Žmogaus psichika bando atsispirti tam, su kuo jis realybėje nesutinka.

Sapnas sapne

Koks jausmas: žmogus pamato sapną, tada pabunda, tačiau jam ir toliau nutinka keistų dalykų. Pasirodo, jis tik svajojo, kad pabudo. Tai buvo ištirta filme „ Pradžia“ . Kai filmas pasisekė, daugelis žmonių pranešė patyrę šį reiškinį.

Vaikščiojimas po miegą

Koks jausmas: ši būsena yra priešinga miego paralyžiui – sąmonė miega, tačiau raumenų paralyžius nevyksta. Miegodami žmonės gali vaikščioti, valyti ar net išeiti iš namų, o tai dažnai yra labai pavojinga. Ryte jie nieko neprisimena.

Kodėl taip atsitinka: Somnambulizmas pasireiškia maždaug 4,6–10,3% gyventojų, o vaikai dažniau kenčia ( šaltinis ). Priežastis vis dar nežinoma, kaip ir gydymo metodai.

Sprogstantis galvos sindromas

Koks jausmas: žmogus pabunda nuo stipraus sprogimo ar plojimo pojūčio. Kartais garsas atrodo kurtinantis. Tai gali lydėti vis garsesnis garsas ar blyksnis. Šis reiškinys nėra pavojingas, tačiau gąsdina žmones. Kai kurie mano, kad juos ištiko insultas.

Kodėl taip atsitinka: Taip atsitinka, kai dėl kokių nors priežasčių smegenų srityse, atsakingose už garso ( šaltinio ) apdorojimą, atsiranda nervų aktyvumo antplūdis . Kartais sindromas yra susijęs su nemiga ar „jet lag“.

Miego apnėja

Koks jausmas: Miego apnėja yra staigus sapno kvėpavimo sustojimas. Dėl to žmogus pabunda. Miego kokybė blogėja, smegenys patiria deguonies badą ir tampa sunku išsimiegoti. Priepuolio metu arterinis slėgis taip pat svyruoja, o tai gali sukelti širdies problemų.

Kodėl tai atsitinka: Miego metu ryklės raumenys atsipalaiduoja, o tai kartais blokuoja kvėpavimo takus. Nutukimas, rūkymas ir senatvė padidina riziką. Įdomus faktas nerimo pasaulyje: jį galima sušvelninti grojant didžeridu, Australijos pučiamuoju instrumentu ( šaltiniu ).

Pasikartojantys sapnai

Koks jausmas: Tikriausiai visi turėjo keistų pasikartojančių sapnų, kurie nuolat atkartoja tą patį siužetą.

Kodėl taip atsitinka: psichologai mano, kad mūsų smegenys naudoja tokias svajones, kad atkreiptų dėmesį į tai, ko nepastebėjome kasdieniame gyvenime. Šios istorijos grįš tol, kol bus išspręsta situacija ( šaltinis ).

Krisdamas ant lovos

Koks jausmas: Kartais mes jaučiame, kad mus išmetė ant savo lovos iš aukštai. Mes išsisukame ir pabundame. Kartais prieš tai sapnuojame, kad skrendame ar suklupome ir krentame – gana nemalonus jausmas.

Kodėl taip atsitinka: Miegojimas yra panašus į mirimą – sulėtėja širdies plakimas ir kvėpavimas, sumažėja raumenų tonusas. Smegenys „išsigąsta“ suvokia tai kaip tikrą mirtį ir patikrina, ar žmogus gyvas, siunčiant impulsus raumenims.

Ne kūno patirtis

Koks jausmas: tai neuropsichologinis reiškinys, kurio metu pusiau miegantis ir pusiau budrus žmogus mato save iš vietos, esančios už savo kūno ribų. Mistikams ir okultistams tai patvirtina sielos egzistavimą.

Kodėl taip atsitinka: fenomeną labai sunku ištirti. Nors mokslininkai žino, kad iliuzija apie išėjimą iš kūno egzistuoja, nėra aišku, kaip tai veikia ir kodėl ji atsiranda. Taip pat neaišku, kaip tai spręsti. Vis dėlto kai kurie žino, kaip sąmoningai patekti į šią valstybę. Jie tai daro norėdami išplėsti savo pažintinių galimybių ribas.

Staigus nušvitimas miegant

Koks jausmas: kartais ilgai negalime rasti problemos sprendimo, todėl nuolat apie tai galvojame. Ir tada sapne smegenys suteikia mums užuominą. Dabar svarbiausia tai prisiminti.

Rusijos chemikas Dmitrijus Mendelejevas buvo apsėstas periodinės elementų lentelės sukūrimo – ir tada jis jį pamatė sapne. Kažkas panašaus nutiko ir su chemiku Augustu Kekulé, kai jis svajojo apie benzolo formulę.

Kodėl taip atsitinka: Kartais mūsų pasąmonė jau žino atsakymą, nors jis dar nepasiekė sąmonės. Miego metu pasąmonė yra aktyvesnė ir galėtų suteikti įžvalgos. Miegas yra puikus, tačiau kartais jis suteikia dar daugiau privilegijų.

220
569 Pasidalino
avatar
Vina Rožė
Miego paralyžius tikrai yra gąsdinantis reiškinys, o kartais pasakočiau labai įspūdingus ir netgi mistinius nutikimus.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija