Ausų infekcijos dažnai siejamos su vaikais, tačiau jos taip pat paveikia apie 20% suaugusiųjų. Tai gana dažnas reiškinys, nes suaugusieji taip pat gali būti jautrūs bakterijoms ir virusams, panašiai kaip vaikai.
ausu infekcijos simptomai

6 Ausų infekcijos simptomai, kurių neturėtumėte ignoruoti, ir dažnos priežastys

Laiku atpažinti ausų infekcijų požymius yra labai svarbu, nes tai leidžia greitai ir efektyviai jas gydyti, kadangi šios infekcijos gali būti labai nemalonios.

1. Diskomfortas ar skausmas

Pirmiausia galite pajusti nuobodų skausmą ausyje, ypač traukiant ausies kaušelį arba spaudžiant tragą. Laikui bėgant, galite jausti pilnumo pojūtį ausyje. Sunkesniais atvejais skausmas gali plisti į veidą, kaklą arba galvos šoną.

2. Niežėjimas

Pradžioje galite jausti lengvą niežėjimą vidinėje ausies kanalo dalyje, kuris palaipsniui stiprėja, jei infekcija nėra gydoma.

3. Išsiplėtę limfmazgiai kakle

Neapdorota infekcija gali sukelti aiškiai išsiplėtusius limfmazgius. Tai gali sukelti karščiavimą, nes ausies kanalas gali visiškai užsikimšti.

4. Paraudimas ausies viduje ir išorėje

Vidiniame ausies kanale gali atsirasti lengvas paraudimas. Tačiau, infekcijai progresuojant, paraudimas gali tapti ryškesnis ir išplisti ne tik į vidų, bet ir būti matomas išorėje.

5. Užgulimas arba skambėjimas ausyje

Lengvais atvejais šis simptomas gali būti nepastebimas, tačiau sunkesniais atvejais gali būti paveikta klausos funkcija. Galite pastebėti sumažėjusį klausos gebėjimą arba nuolatinį skambėjimą ausyje.

6. Bekvapio skysčio nutekėjimas

Kaip ir kiti simptomai, pradžioje išsiskiriantis nedidelis bekvapio skysčio kiekis gali palaipsniui didėti infekcijai progresuojant. Laikui bėgant šis skysčio kiekis gali tapti didesnis.

KAIP IŠVENGTI AUSŲ INFEKCIJŲ

1. Venkite medvilninių tamponų arba svetimkūnių

Medvilniniai tamponai gali atrodyti naudingi valant ausis, tačiau jie gali netyčia įstumti ausų vašką giliau ir sukelti diskomfortą. Jei jaučiate bet kokį diskomfortą, geriausia jų nenaudoti. Taip pat svarbu vengti svetimkūnių, tokių kaip raktai, plaukų segtukai ar popieriniai klipai, kuriuos galite naudoti ausims valyti arba įbrėžti, nes jie taip pat gali stumti ausų vašką giliau ir sukelti odos dirginimą arba sužalojimus.

2. Naudokite plaukų džiovintuvą žemoje temperatūroje

Po vandens poveikio įsitikinkite, kad ausys yra gerai išdžiovintos, pakreipę galvą ir švelniai paspaudę aplink ausis rankšluosčiu. Švelniai traukdami ausies kaušelį į įvairias puses, galite padėti išlaisvinti užstrigusį vandenį. Jei vis tiek jaučiate vandenį ausyse, po grįžimo namo naudokite plaukų džiovintuvą, nustatytą į žemos temperatūros ir mažo greičio režimą, kad išdžiovintumėte ausis. Būkite atsargūs, kad oro srautas nebūtų nukreiptas tiesiai į ausies kanalą.

3. Apsvarstykite galimybę naudoti plaukimo kepurę ar ausų kamštukus

Žmonėms, kurie dažniau kenčia nuo ausų infekcijų, naudingi prevenciniai veiksmai. Plaukimo kepurė, apsauganti nuo vandens patekimo į ausis, yra geras pirmas žingsnis. Jei patogu, taip pat apsvarstykite galimybę naudoti ausų kamštukus, kad papildomai apsaugotumėte ausis nuo vandens poveikio. Pasitarti su gydytoju arba sveikatos priežiūros specialistu apie papildomas prevencines priemones taip pat gali būti naudinga ir pritaikyta pagal jūsų poreikius.

4. Dažnai plaukite rankas

Reguliarus rankų plovimas su muilu ir tekančiu vandeniu yra efektyvus būdas užkirsti kelią mikrobų, galinčių sukelti peršalimą ir ausų infekcijas, plitimui tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ypač svarbu plauti rankas po tualeto naudojimo, tvarkant maistą, prieš valgant ir po kosėjimo, čiaudėjimo ar nosies pučiavimo, kad sumažintumėte infekcijų riziką.

Rūpinimasis savo kūnu dažnai gali būti sudėtingas, ypač kai kalbama apie dalykus, apie kuriuos galbūt nesame mokomi. Be to, mes parengėme keletą naudingų patarimų, kaip palaikyti gerą burnos higieną.