Norime, kad mūsų vaikai užaugtų laimingi ir turėtų viską, ko jiems reikia. Visi tėvai stengiasi nudžiuginti savo vaikus kiekvieną akimirką. Kas daro vaiką laimingą? Žinoma, naujų žaislų gavimas! Tačiau ne visi žaislai yra būtini vaikams. Pateikiame sąrašą, ko neturėtumėte pirkti savo vaikams.
Vaikas turi klausytis pasakojimų. Jie ruošia vaiko smegenis savarankiškam skaitymui ir taip vaikas yra mokomas kalbos ir rašybos pagrindų. Tyrėjai nustatė, kad garsiai skaityti vaikams yra veiksminga. Klausydamiesi garso įrašų, vaikai blogai supranta vykstantį procesą ir nesupranta, kodėl reikia mokytis skaityti.
Pagal amžių netinkantys žaislai
Pediatrai rekomenduoja atkreipti dėmesį į amžių, nurodytą ant žaislų pakuočių. Negerai mažiems vaikams duoti vyresnių vaikų žaislus. Netinkami žaislai gali sudirginti jūsų vaiką ir sukurti pavojingą aplinką. Ekspertai klasifikuoja ikimokyklinio amžiaus vaikams tinkamus žaislus taip:
Mokomieji žaidimai
Labai atkreipkite dėmesį į žaidimus, ant kurių pakuočių rašoma, jog jie lavina vaiko mąstymą. Mažų vaikų neskubėkite mokyti žaisti šachmatais, rinkitės žaidimus, kad vaikai galėtų mokytis abėcėlės ir būti labai kūrybingi. Labai svarbu vystyti vaikų kūrybiškumą – tą ir stenkitės daryti.
Žaislai pagal lytį
Nors žaislai atrodo nekenksmingi, jie yra viena iš priežasčių, kodėl nuo ankstyvo amžiaus vaikai yra mokomi, ką turėtų daryti mergaitės, o ką berniukai. Žaisliniai rožiniai virtuvės rinkiniai sudaro įspūdį, kad gaminti maistą ir valyti namus yra tik moters darbas. Kiekvienas vaikas turėtų žaisti su įvairiais žaislais, nepriklausomai nuo lyties.
Daugiafunkciniai žaidimai
Žaislai, kurie kalba patys už save, užburia vaiko mintis. Kai vaikai ir tėvai turi neribotas galimybes mąstyti žaisdami, jie taip pat ir smagiai pabendrauja. Žaislai su elektronika daro tiesioginį neigiamą poveikį vaikų raidai. Žaislai, kurie tyli, gali turėti teigiamos įtakos vaiko raidai.
Žaidimas su staigmenomis
Vaikams patinka staigmenos, tačiau maži vaikai dažnai jų nesupranta ir bijo. nemėgsta Pirkdami žaislus su kažkokiais paslėptais dalykais, pavyzdžiui, iš dėžutės iššokančiu žmogeliuku, mokote savo vaiką skeptiškai žiūrėti į nežinomybę.
Dainuojantys žaislai
Šokantis Kalėdų senelis, klounas, dainuojanti žuvis ar kiti žaislai gali sudominti mus, suaugusius. Bet neduokite tokių žaislų vaikui. Kartą ar du jis su juo pažais ir viskas. Tikio tipo žaislai neturi nei emocinio, nei psichologinio poveikio vaikui. Tokie žaislai nepakenks vaiko psichologijai, tačiau jie tikrai yra nenaudingi.
Ugdantys žaislai
Parduotuvių lentynose yra daugybė žaislų, kurie gali ilgam laikui pritraukti vaiko dėmesį. Didžiausias tokių žaidimų pavojus yra nuostata, kad tėvai taip su vaikais praleidžia mažiau laiko. Tikrai ne.
Senų žaislų keitimas naujais
Žaislai, kurie patinka vaikams, greitai nusidėvi ir praranda spalvą. Tėvams dažnai sunku sugalvoti, kaip pakeisti susidėvėjusius žaislus naujais, tačiau tai gali pakenkti vaikui. Jis gali nesugebėti užmegzti artimo ryšio su naujuoju žaislu.
Bet kokie žaislai, jei vaikas jų turi labai daug
Kai vaiko kambaryje pilna gražių žaislų, jis ne visada gali susikaupti. Akivaizdu, kad tai turės neigiamos įtakos vaikų vystymuisi, ypač su dėmesio problemomis.
Neskubėkite išmesti senų žaislų
Galvokite, kad tai pats gražiausias dalykas iš jūsų vaiko vaikystės. Pasilikite mylimiausius vaiko žaislus, jie atneš daug gražių prisiminimų.
Laiko pėdsakai lieka kiekviename žaisle. Laikui bėgant viskas keičiasi, taip pat ir vaikų žaislai.
Su kokiais žaislais jūsų vaikas mėgsta žaisti?