Mes tikime, kad dieta ir mankšta yra vienintelis dalykas, kuris palaiko idealų svorį, tačiau yra įpročių, kurie netyčia kenkia mūsų sveikatai. Užsirašyti:1
10 įpročių, kurie, pasak mokslo, padaro tave storu

10 įpročių, kurie, pasak mokslo, padaro tave storu

Mes tikime, kad dieta ir mankšta yra vienintelis dalykas, kuris palaiko idealų svorį, tačiau yra įpročių, kurie netyčia kenkia mūsų sveikatai. Užsirašyti:

1 - Venkite šeimos patiekalų

Taip, kartais tai labai sudėtinga, tačiau net jei nebenorite jų matyti, mes turime jums naujienų, vengimas valgyti su tėvais veikia jūsų kūną; ar šeimos patiekalai gali apsaugoti jus nuo nutukimo ir antsvorio. Remiantis Minesotos ir Kolumbijos universitetų tyrimais, daroma prielaida, kad šių valgių metu emociniai ryšiai tarp šeimos narių ir maisto produktai yra sveikesni.

nuotrauka
nuotrauka

2 - Apkūnūs broliai ir draugai

Ar žinojote, kad turint nutukusį brolį, jūsų rizika būti tokiu padvigubėja? Ir ne tik tai, nes galimybė didėja, jei jis yra vyresnis ir tos pačios lyties, pasak Markoso Pachucki iš Harvardo universiteto medicinos mokyklos.

Kita vertus, antsvorio neturintys draugai taip pat nepadeda, nes kilogramų perteklius yra užkrečiamas, kaip nustatė daktaras Davidas Shohamas iš Loyolos universiteto Čikagoje. Bet ne viskas yra blogai, nes tyrimas sako, kad plonumas taip pat perduodamas, ir jei turite 40% daugiau galimybių sumažinti savo svorį.

nuotrauka
nuotrauka

3 - Gimimo metai.

Taip, patikėkite tuo ar ne! Pasak Masačusetso bendrosios ligoninės Psichiatrijos departamento, yra ryšys tarp FTO geno varianto ir gimimo metų, kuris palaiko nutukimo atsiradimą, o tai yra koreliacija. dvigubai stipresnis tarp gimusių po 1942 m. Nors mokslininkai nepaaiškina šio ryšio priežasties, jie nurodo technologinę plėtrą po Antrojo pasaulinio karo.

nuotrauka
nuotrauka

4 - Miegok mažai.

Miego deficitas ne tik keičia mūsų nuotaiką, bet ir daro mus storus, ir tai yra moksliškai įrodyta. Paaiškinimas yra tas, kad miegas vaidina svarbų vaidmenį energijos apykaitoje, todėl nemiegodami valgome daugiau, kaip fiziologinis prisitaikymo mechanizmas budrumui palaikyti.

nuotrauka
nuotrauka

5 - Aplinkos teršalai.

Pasak mokslininkų grupės iš pesticido DDT arba lindano, atliekos yra kai kurie teršalai, kurie kaupiasi žmonių riebaliniuose audiniuose, skatinantys nutukimo vystymąsi ir cholesterolio kiekio padidėjimą kraujyje. Granados universitetas. Šie teršalai žmones pasiekia per riebų maistą, įskaitant didelę riebią mėsą ir žuvį.

nuotrauka
nuotrauka

6 - Užmigti įjungus televizorių.

Tikrai tai darėte ne vieną kartą. Na, pasirodo, kad ši maža detalė gali priaugti svorio. Kodėl? Pasak Granados universiteto mokslininko Ahmado Agilo, dirbtinė šviesa naktį, kai mes miegame, sumažina endogeninį melatonino, hormono, kuris išsiskiria naktį reguliuoti paros ritmą, poveikį ir pasižymi galingu antioksidaciniu poveikiu. ir priešuždegiminiai. Šios savybės apsaugo nuo medžiagų apykaitos pokyčių, sukeliančių nutukimą ir diabetą.

nuotrauka
nuotrauka

7 - Potrauminis stresas.

„Moterys, kenčiančios nuo potrauminio streso, greičiau priauga svorio ir dažniau kenčia nuo nutukimo nei tos, kurios nepatiria šios situacijos“, – sakoma Harvardo ir Kolumbijos universitetų tyrime. Tačiau yra gerų naujienų: sumažėjus šio sutrikimo simptomams, nutukimo rizika žymiai sumažėja.

nuotrauka
nuotrauka

8 - Depresija ir nerimas.

Trečdalis stresą patiriančių žmonių praranda apetitą ir praranda svorį, tačiau daugiau nei pusė į stresą reaguoja valgydami ir, blogiausia, valgydami labai apetišką maistą, kuriame gausu cukraus ir riebalų. Mokslinis paaiškinimas yra tas, kad atlygio centras, kurį turime smegenyse, suaktyvinamas kartu su šio tipo maistu. Be to, streso hormonas kortizolis jautrina tą atlygio sistemą ir skatina priverstinai vartoti daug kalorijų turinčius maisto produktus.

nuotrauka
nuotrauka

9 - Kai kurie nugriebti produktai.

„Scandinavian Journal of Primary Health Care“ paskelbtame tyrime daroma išvada, kad riebių pieno produktų vartojimas yra susijęs su mažesne rizika susirgti centriniu nutukimu. Vienas iš šios išvados paaiškinimų yra tai, kad visiškai riebūs produktai yra sotesni, o pieno produktuose esančios riebalų rūgštys turi papildomą poveikį svorio reguliavimui.

nuotrauka
nuotrauka

10 - Naktinis darbas.

Dirbant naktį, jūs storinate, ir ne todėl, kad valgote daugiau, o todėl, kad jūsų paros ritmas yra pakitęs. Žmonės užprogramuoti miegoti, kai nėra šviesos, ir valgyti dienos metu. „Pamaininis darbas naktį pertraukia miegą ir nutraukia fiziologinį ciklą, todėl sumažėja visos dienos energijos sąnaudos“, – užbaigiama Howardo Hugheso medicinos instituto mokslininkų studija.

nuotrauka
nuotrauka