Visame pasaulyje žmonės tiesiog turi savo būdą, kaip elgtis. Taigi nenuostabu, kad kai kurie dalykai, į kuriuos paprastai nekreipiate dėmesio, net paprasti dalykai, kuriuos darote eidami į restoraną ar eidami apsipirkti, iš tikrųjų gali būti laikomi įžeidžiančiais ar keistais kur nors kitur. Tiesą sakant, kai kurie dalykai, kurie gali atrodyti įžeidžiantys, pavyzdžiui, šaukimas ar mėtymas į viešumą, iš tikrųjų gali būti mandagūs ar normalūs kitoje šalyje.
Mes, „ Bright Side“, mėgstame pažvelgti į skirtingas kultūras ir dalykus, kurie daro mus tokiais unikaliais, todėl dalijamės šiuo sąrašu, kaip kasdieniai dalykai gali būti labai skirtingi visame pasaulyje. Nepamirškite užsisakyti ar premijos, rodančios, kaip kalba netgi gali pakeisti jūsų mąstymą.
1 - Nupylimas
Suteikti patarimus aptarnaujantiems darbuotojams, pavyzdžiui, padavėjui ar taksi vairuotojui, gali būti dosnu arba įžeidžianti, atsižvelgiant į tai, kur esate .
Paprastai tikimasi, kad Vakaruose duosite dosnų patarimą. Aptarnaujantis darbuotojas gali net įžeisti, jei mano, kad jiems buvo duota per mažai, o daugelyje vietų net didelėms partijoms primeta patarimą. Greito maisto darbuotojai dažniausiai yra šios taisyklės išimtis ir gali būti nubausti už tai, kad priima patarimus.
Daugelyje Europos šalių paslaugų mokestis jau pridedamas prie jūsų sąskaitos, tačiau kartais tikimasi ir papildomo patarimo. Dėl šios priežasties tikimasi, kad klientai mokės mažesnę arbatpinigį nei jų kolegos iš Amerikos. Kai kuriose vietose, pavyzdžiui, Anglijoje, paslaugų mokestis ne visada yra įprasta ir dažnai keičiasi arbatpinigiais, kai jis yra nustatytas.
Kai kuriose Azijos šalyse, tokiose kaip Pietų Korėja, Kinija ar Japonija, nusileidimas nėra įprastas, netgi gali būti laikomas darbuotojo įžeidimu, todėl to reikėtų vengti. Beje, kai kurios iš šių šalių gali to išvengti nustatydamos paslaugų mokestį prieš pradedant darbą, kad tai nebūtų laikoma darbuotojų veiklos atspindžiu.
Per šalių Okeanijos, kaip Australija, Naujoji Zelandija ir Samoa, išvertimo paprastai nėra tikimasi ar reikalaujama. Kai kuriose vietose, pavyzdžiui, kazino, gali būti visiškai uždrausta duoti patarimų.
2 - Stalo dalijimasis
Į Vakarus, sėdi prie stalo su laisvų vietų, kai šeima yra jau ten būtų laikoma nemandagu, ir nors yra keletas restoranų, kurie komunalinių lenteles, tai dažnai vertinamas kaip kišimasis į privatų gyvenimą. Tačiau Japonijoje visiški nepažįstami žmonės prie to paties stalo dažnai daromi užimtuose restoranuose ir tai laikoma veiksmingu būdu žmonėms kuo greičiau patiekti maistą.
3 - Skruosto bučiavimas
Be Lotynų Amerikos šalių, tai neretai tarp draugų priešingos lyties arba 2 moterims pasisveikinimas. Vyras, bučiuodamasis kaip draugas vyras, paprastai būtų laikomas netinkamu.
Kai kuriose Vidurio Rytų ar Šiaurės Afrikos šalyse, tokiose kaip Izraelis ir Egiptas, vyras, bučiuojantis vyrą draugą, yra bendras sveikinimas, tačiau viešai bučiuojantis vyras ir moteris dažnai laikomi netinkamais ir netgi gali būti neteisėti. Yra keletas išimčių, tokių kaip Libanas ir Tunisas, kai vyras, bučiuojantis moterį, laikomas „broliu“.
Pietų Europos šalyse tai dažnai būna pasisveikinimas tarp draugų. Ar yra tabu pagal lytį, priklauso nuo šalies. Vyrai bučiuos draugus draugus Italijoje ir Prancūzijoje, o bučiuoja tik moteris Ispanijoje ar Portugalijoje.
Paprastai Rytų Azijos šalyse bučiavimasis viešose vietose laikomas netinkamu . Kai kurios išimtys, kai skruzdžių bučiavimasis yra įprastas, yra Filipinai, Rytų Timoras ir Indonezijos dalys.
4 - Asmeninė erdvė
Į Vakarus, suteikiant žmonėms asmeninę erdvę yra neišsakyta taisyklė, o tai labai netinkamas gauti per arti, kad kažkieno komfortą, ypač ką nors iš priešingos lyties. Kai kuriose šalyse, ypač tokiose, kuriose yra daug gyventojų, tokių kaip Kinija, asmeninė erdvė laikoma prabanga, o didelėse grupėse besikaupiantys žmonės – norma.
5 - Paskubėjimas
Į Vakarus, jei jūs einate į prekybos centrą, jums paprastai turi mokėti priskirtą Kaina už vienetą, jei norite jį. Vienintelis būdas sumažinti kainą yra nusipirkti jį parduodant arba rasti kuponą. Tačiau tokiose šalyse kaip Kinija, Turkija, Iranas ir Egiptas derybos dėl prekės kainos yra laikomos daug įprastesnėmis . Tiesą sakant, daugelyje šių vietų nesusimąstę dėl kažkokių išlaidų reiškia, kad apsipirkę greičiausiai apiplėšite.
6 - Plokštelės valymas
Jei esate svečias kažkurio namuose ir jums duodama lėkštė maisto, atlikite namų darbus ir sužinokite, ar jūsų lėkštės apdaila laikoma mandagia ar įžeidžiančia. Be Kinijos, valgyti visų siūlomų jums maistas yra vertinama kaip ženklą, kad jūs vis dar alkanas ir kad jūsų serveris nedavė jums pakanka. Tačiau Indijoje ir Japonijoje jūsų lėkštės neužbaigimas laikomas įžeidimu šeimininkui, nes jums atrodo, kad maistas jums nepatinka.
7 - Nusirengimas
Kai kuriose vietose, pavyzdžiui, Singapūre, nuogybės yra nelegalios ir draudžiamos tiek, kad yra atvejų, kai žmonės gali būti areštuojami dėl savo nuogų namų.
Kai kurios šalys yra šiek tiek ramesnės. Vengrija garsėja savo maudymosi kultūra ir šalis alsuoja kurortais. Šalies drabužių keitimas ne tik laikomas normaliu, bet net ir tokiuose kurortuose, kurie draudžia globėjams dėvėti maudymosi kostiumus, nes manoma, kad tai trukdo SPA pranašumui.
8 - Dalijimasis indais
Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Šiaurės ir Pietų Korėja, turi savitą dalijimosi kultūrą. Kai reikia valgyti su draugais, dažnai būna didelis patiekalas, kuriuo visi prie stalo dalijasi, o žmonės gali net naudotis tais pačiais indais, dalintis maistu. Vakaruose, atvirkščiai, tai laikoma dviguba panieka ir netvarkinga net ir šeimoms.
9 - Šaukimas
Be Kinijos, šaukiantį viešai yra visiškai normalu. Pavyzdžiui, kai jūs einate valgyti, šaukimasis serveryje yra laikomas visiškai priimtinu būdu atkreipti jų dėmesį – juk negalite tikėtis, kad padavėjai perskaitys jūsų mintis ir žinos, ko norite. Tačiau Vakaruose tai laikoma nešvankiu ir nepagarbiu darbuotojams, o žmonės paprastai tiesiog laukia, kol padavėjas ateis prie jų stalo.
10 - Tantrumų mėtymas
Į Vakarus, moteris gali veikti Cutesy ar vaikiška kai ji nori kažką ar tiesiog būti drovus. Be Kinijos, tai visai kita meno forma, kur tai labai įprasta matyti suaugusių moterų mesti tantrums viešai tik gauti tai, ko jie nori, kaip nauja suknele ar dabar. Ir tai nėra kažkas, kas tiesiog toleruojama: moterys, kurios reguliariai nemeta tokių įkalčių, kad gautų tai, ko nori iš savo vyrų, paprastai laikomos moteriškomis. Tam tikra prasme toks vaikiškas elgesys atspindi atsakomybę, kurios iš vyro tikimasi prisiimant rūpinantis moterimis savo gyvenime
Premija: net spalvos nėra vienodos visame pasaulyje!
Daugeliu Azijos kalbų į mėlyną ir žalią tradicijas buvo žiūrima kaip į tos pačios spalvos atspalvius. Pavyzdžiui, Japonijoje tai sukėlė komplikacijų projektuojant šalies šviesoforus. Techniškai kalbant, įstatymai reikalauja, kad „eigos“ šviesa būtų žalia, bet kuo šviesesnė. Dėl skirtingos natos šviesiai mėlyna ir tamsiai mėlyna spalvos dažnai laikomos skirtingomis spalvomis (neabejotinai panašios į tai, kaip raudona ir rožinė laikomos skirtingomis spalvomis).
Ką tu padarei, kai žmonės galvojo apie grubumą ar įžeidimą? Prašome pasidalinti su mumis komentaruose!