Kiek naujagimis teikia džiaugsmo, tiek ir atsakomybės. Nauji tėvai, prižiūrėdami kūdikį, paprastai būna pasivaikščioję. Tai apima miego trūkumą, kūdikio raminimą ir maitinimą. Būkite pasirengę drastiškiems savo gyvenimo būdo pokyčiams ir atminkite, kad pirmasis jūsų mažylio žvilgsnis verčia jūsų išgyvenamas kovas.
„ Bright Side“ mes atlikome keletą tyrimų, kurie paskatino mus sudaryti dalykų, kurie gali būti naudingi naujiems tėvams, sąrašą.
1 - Kaip laikyti kūdikį
Kai mūsų kūdikiai pirmą kartą perduodami mums, dauguma iš mūsų dar nelabai žino, kaip juos laikyti. Visada yra baimė, ypač jei pirmą kartą naudojate tėvus, kad netinkamai laikote šį mažą mažą kūdikį. Ir labai svarbu, kad su jais elgtumėtės atsargiai.
Vaiko kaklas yra švelniausias, o juos rinkdami turėtumėte laikyti ranką po galva. Kadangi kūdikis pats negali fiziškai palaikyti galvos, užduotis yra jūsų – įsitikinkite, kad visada laikote kūdikį dešine – viena ranka po galva, kita – po klubais.
Jūs taip pat turite būti atsargūs dėl minkštųjų dėmių ant naujagimio galvos. Reikėtų kiek įmanoma vengti jų liesti. Norėdami suteikti kuo didesnę apsaugą ir leisti kūdikiui jaustis saugiam, visada laikykite jį prie krūtinės.
2 - Kaip motinoms reikia pasirūpinti savimi per pirmąsias 30 dienų
Pirmosios trisdešimt dienų yra pačios svarbiausios. Tiek, kiek jūs manote, kad išgyvenate, taip yra ir kūdikiui, kuris pasaulį mato pirmą kartą . Šiuo metu svarbu, kad motina tinkamai rūpintųsi savimi, kad ji galėtų kuo geriau pasirūpinti vaiku.
Naujoms mamoms patariama sveikai maitintis ir valgyti teisingai, ypač jei jos maitinamos krūtimi. Miegas yra dar viena svarbi problema, su kuria susiduria naujos motinos. Paprastai patariama miegoti, kai vaikas miega . Tai užtikrins, kad jie miega pakankamai.
3 - Kaip suvystyti kūdikį
Teisingai sukramtyti yra ramaus ir raminamo kūdikio raktas . Pirmiausia sulankstykite lapą rombinės formos . Sulenkite viršutinį kampą žemyn ir padėkite kūdikį ant lapo. Ištraukite vieną lapo pusę per kūdikio krūtinę, užkišdami kampą už rankos. Dabar paimkite lapo dugną, sulenkite per kojas ir užriškite už pečių.
Tada ištraukite likusią lapo pusę per kūdikio krūtinę ir užmaukite ją po kūdikiu. Teisingai suvynioję kūdikį, laikykite jį šalia jūsų krūtinės . Kadangi kūdikis dabar yra pakankamai jaukus, jie turėtų greičiau užmigti.
4 - Kaip žindyti kūdikį
Žindymas yra labai svarbus, ypač pirmosiomis dienomis. Tai gali būti kliūtis motinai, o kartais ir kūdikiui. Kadangi pienas yra vienintelis kūdikio maisto ir mitybos šaltinis pirmosiomis jo gyvenimo dienomis, svarbu nepamiršti užduoti klausimų apie techniką, kol neišmoksite, kaip sėkmingai maitinti krūtimi.
Kad ir kaip paprasta, kartais gali būti sudėtinga. Naujos motinos gali susidurti su daugybe problemų, tokių kaip prastas užraktas, mažas pieno tiekimas, per daug reikalaujantis kūdikis ir krūties infekcijos.
Yra daugybė tipų, kuriuos galite naudoti maitindami krūtimi (žr. Aukščiau pateiktą paveikslėlį), ir turėtumėte pasirinkti tai, kas yra patogiausia jums ir kūdikiui. Jei turite mieguistą naujagimį, kuris linkęs pavargti čiulpdamas ir užmigti, turime jums patarimą, tiesiog žnyplių metu žnyplėmis pakutinkite kūdikio pėdas, kad jos neatsibustų. Tai užtikrins, kad jie neužmigtų tuščiu skrandžiu.
5 - Kaip apipurkšti ir įšvirkšti CPR kūdikiui
Kepimas yra būtinas, kad kūdikiui būtų patogu, ypač pirmaisiais mėnesiais. Patogus kūdikis savo ruožtu gerai maitinsis ir gerai miegos . Norėdami apglėbti kūdikį, laikykite jį ant krūtinės taip, kad smakras remtųsi į jūsų petį. Nepamirškite palaikyti jų galvos ir pečių. Dabar švelniai patrinkite arba paglostykite jų nugarą, kol jie susigers.
Kitas būdas apglėbti kūdikį yra veidu į apačią ant jūsų juosmens . Kol kūdikis guli ant jūsų kojų, rankomis palaikykite jų smakrą ir žandikaulį, stenkitės, kad galva būtų šiek tiek aukštesnė, kad kraujas neskubėtų link galvos. Dabar švelniai patrinkite arba paglostykite nugarą, kad vaikas apkristų.
Avarinės situacijos atveju, jei jaučiate, kad kūdikis užspringęs, taip pat galite paguldyti kūdikį ta pačia puse žemyn, kuria naudojote burpuodami. Tinkamas būdas į tai reaguoti yra pirmiausia atlikti krūtinės ląstos paspaudimus – 5 kartus, naudojant tik 2 pirštus. Tada nugara pučia, kol kūdikis pradeda kosėti. Atminkite, kad kūdikis yra mažas ir kad nenorite per daug jėgų paglostyti ar tramdyti.
Kosulys yra indikatorius, rodantis, kad objektas pasislinko iš oro.
6 - Kaip masažuoti kūdikį
Masažas dažniausiai atliekamas naujagimiams, kad jų kaulai ir raumenys būtų tvirtesni. Pirma taisyklė – to nedaryti prieš arba po pašaro. Norėdami sėkmingai atlikti kūdikio masažą, atlikite šiuos veiksmus : paguldykite kūdikį ant rankšluosčio ar lakšto ant patogaus paviršiaus, pavyzdžiui, lovos, ir pradėkite masažuoti augaliniu aliejumi. Pradėkite nuo kojų, paskui rankas, po to krūtinę ir pagaliau kūdikio nugarą.
Masažas ne tik ramina, bet ir stiprina kūdikį. Papildoma premija yra ryšys, kuris sukuriamas su kūdikiu atliekant šiuos kasdienius masažus.
7 - Kaip maudyti kūdikį
Bet kuris naujas tėvas nervina maudydamas savo kūdikį . Visada yra tam tikro lygio baimė, kai reikia maudyti naujagimį. Svarbu pažymėti, kad naujagimiams pirmąją gyvenimo savaitę reikia tik kempinės vonios . Pradėjus nuo retkarčiais atliekamos vonios, siūloma palaukti, kol virkštelė išdžius ir nubyrės.
Atminkite, kad tai tik retos vonios vonios, tai reiškia, kad jums nereikia kasdien maudyti kūdikio. Be to, prieš pradėdami kūdikį, patikrinkite vandens temperatūrą ir niekada nepalikite kūdikio be priežiūros.
8 - Kaip priversti kūdikį miegoti
Pirmosios dienos yra ypač sunkios, kai kalbama apie kūdikio miegą.
Paprastai tėvai per tą laiką stengiasi priversti kūdikį miegoti . Išėjus iš tamsios jaukios gimdos, pirmas žingsnis kūdikio supratimui apie naują pasaulį ir tai, kaip žmonės čia miega, yra šviesos pavyzdys . Stenkitės, kad kambarys nebūtų apšviestas dienos metu, o naktį pritemdytų lemputes. Tai padės kūdikiui suprasti skirtumą tarp nakties ir dienos.
Jūsų „beveik miegantis“ kūdikis jums gali atrodyti mielas, o jūs galbūt norėsite juos bučiuoti ar kalbėtis . Bet tai nėra geras sprendimas. Tai gali parodyti vaikui, kad jūs esate pasirengęs žaisti su juo, ir savo ruožtu juos pažadinti. Kitas eksperto patarimas – būkite kantrūs, kol vaikas visiškai mokys miego.
9 - Kaip pakeisti sauskelnes
Sauskelnių keitimas nėra raketų mokslas, bet iš pradžių gali taip atrodyti. Tėvai iš pradžių yra nepatogūs ir šiek tiek bijo šios užduoties. Pirmasis ir svarbiausias dalykas, kurį reikia atsiminti, yra teisingai sauskelnės kūdikiui, kol virkštelė neišdžiūvo ir nenukrito.
Niekada nepritvirtinkite sauskelnių virš virkštelės sąvaržos, bet visada po ja. Toje vietoje neturėtų būti daromas papildomas spaudimas .
Yra keletas kitų dalykų, kuriuos visada turėtumėte atsiminti. Visada nuvalykite nešvarų vystyklą iš priekio į galą, ypač kūdikių mergaitėms, kad išvengtumėte infekcijos.
Visada įsitikinkite, kad paglostyti zona sausas prieš išleidimą ant šviežio vystyklų. Jei kūdikiui pasireiškia vystyklų bėrimas, imkitės papildomų atsargumo priemonių, pavyzdžiui, dažnai jį tikrinkite, kad pilna ar nešvari vystyklė nepadidintų išbėrimo. Visada turėtumėte naudoti bėrimo tepalą, kad net nedidelis išbėrimas nepablogėtų. Taip pat venkite bet kokio kvapo muilo ar sauskelnių, kol bėrimas visiškai išnyks.
10 - Kaip susieti su kūdikiu
Viskas, ko jums reikia, norint švelniai liesti odą nuo odos, šis įprotis turėtų prasidėti vos gimus kūdikiui. Kitas svarbus dalykas yra pažvelgti į kūdikio akis ir pasikalbėti su juo. Gali atrodyti šiek tiek keista, kad jūs kalbate su mažu kūdikiu, kuris galbūt net nesupranta, ką jūs sakote, tačiau jis tikrai veikia.
Kadangi kūdikio regėjimas nėra puikus (tik 30 cm), eik arčiau jų, šypsokis ir kalbėk.
Dainuokite jiems lopšines, masažuokite ir naudokite laiką su savo kūdikiu. Šiame švelniame amžiuje sukurtas klijavimas praeina ilgą kelią.
Dabar, kai turite patogios informacijos apie visus svarbius dalykus, kuriuos reikia atsiminti prižiūrint kūdikį, būtinai pasidalinkite ja su draugais ir šeima, kurie neseniai tapo tėvais.