Nerimas, depresija ir nuotaikų kaita yra dažniausios psichinės ligos JAV, kuriomis serga daugiau nei 40 milijonų suaugusiųjų. Nors jie yra lengvai valdomi
10 maisto produktų, galinčių pagerinti jūsų nuotaiką

10 maisto produktų, galinčių pagerinti jūsų nuotaiką

Nerimas, depresija ir nuotaikų kaita yra dažniausios psichinės ligos JAV, kuriomis serga daugiau nei 40 milijonų suaugusiųjų. Nors jie yra lengvai valdomi ir gydomi, tik 36,9% kenčiančių pacientų gydosi. Tyrimai parodė, kad maistas, kurį valgome, gali pakeisti mūsų nuotaikas ir sukelti teigiamų pokyčių mūsų gyvenime.

„Bright Side“ sudarė maisto produktų, kuriuos reikia valgyti ir vengti, sąrašą, kad liktum laimingas ir pozityvus. Juos visus lengvai rasite savo vietinėje parduotuvėje, todėl galite įtraukti juos į savaitės patiekalų planą, suteikdami sau ir savo šeimai daug džiaugsmo!

Bulvių traškučiai vs pūsti kukurūzai

nuotrauka
nuotrauka

Lengva gauti ir skanu valgyti, ne paslaptis, kad bulvių traškučiai yra nesveikas pasirinkimas, kai reikia užkandžiauti. Jie kepti sočiame aliejuje, kuriame yra omega-6 riebalų rūgščių. Šios rūgštys leidžia jaustis mažai, nes blokuoja nuotaiką gerinančias omega-3 riebalų rūgštis. Jei norite laimingų jausmų, pabandykite papjauti pūsti kukurūzus. Popcorn’e gausu angliavandenių, dėl kurių padidėja jūsų serotonino lygis, todėl jaučiatės laimingi ir atsipalaidavę.

Pieno šokoladas vs tamsus šokoladas

nuotrauka
nuotrauka

Juodasis šokoladas yra Anandamide, junginys, padedantis padaryti jums jaustis ramus ir atsipalaidavęs. Taip pat žinoma, kad užblokuojami skausmo ir liūdesio jausmai. Norėdami gauti geriausius rezultatus, išbandykite šokoladą, kuriame yra ne mažiau kaip 72% kakavos ir mažiau nei 5 gramai cukraus. Tyrimai parodė, kad mėgaudamiesi tamsiu šokoladu, žmonės labiau linkę padėti kitiems.

Neekologiški bananai ir organiniai bananai

nuotrauka
nuotrauka

Bananuose yra nuotaiką gerinančių elementų, tokių kaip vitaminas B6 ir dopaminas . Valgykite vieną rytą, kad būtumėte laimingi visą dieną. Įsitikinkite, kad bananas yra ekologiškas, nes pesticidai, kurie dažnai purškiami ant neekologiškų vaisių ir daržovių, turi didelę dozę neurotoksinų, kurie gali neigiamai paveikti jūsų nuotaiką.

Gaivieji gėrimai prieš žaliąją arbatą

nuotrauka
nuotrauka

Visi žinome, kad gaivieji gėrimai nekenkia mūsų sveikatai, tačiau jie nėra tinkami ir mūsų nuotaikai. Šie gėrimai turi didelę angliavandenių koncentraciją, kuri akimirksniu gali pagerinti jūsų nuotaiką. Bet šis pakilęs cukraus lygis sugenda greičiau, nei pakyla, suteikdamas milžinišką nuotaikos svyravimą. Kaip alternatyva soda išbandykite žaliąją arbatą. Žaliojoje arbatoje esantis teaninas padeda kovoti su nerimu ir leidžia jaustis labiau atsipalaidavusiam.

Kumpis prieš lašišą

nuotrauka
nuotrauka

Perdirbta mėsa paprastai gaunama iš gyvūnų, kurie nėra šeriami sveiku maistu. Be to, į juos dažnai švirkščiami konservantai, nitratai ir dažai, kurie, kaip žinoma, sukelia depresiją ir nuotaikų svyravimus. Verčiau ieškokite lašišos, nes joje yra vitamino D ir omega-3 riebalų rūgščių – dviejų maistinių medžiagų, kurios, kaip įrodyta, padidina savijautą užtikrinančio neuromediatoriaus – serotonino – kiekį .

Cukrus ir dirbtiniai saldikliai prieš medų

nuotrauka
nuotrauka

Neatmetama galimybė, kad cukrus skonis geras, tačiau jo vartoti tikrai nėra sveika. Ir nors sąmoningas mūsų sveikata gali vengti cukraus arbatos ar kavos, jis dažnai slapta leidžiasi į savo racioną granolų batonėlių, duonos ir dantų pastos pavidalu. Valgydami cukrų, akimirksniu galime suteikti džiaugsmo, nors ir trumpalaikį. Kai cukraus poveikis sumažėja, jis gali sukelti nerimą ir depresiją. Vartojant daug cukraus, sumažėja ir organizmo gebėjimas kovoti su stresu. Sveika alternatyva būtų naudoti medų ar klevų sirupą. Meduje yra kaempferolio ir kvercetino, kurie užkerta kelią depresijai mažindami uždegimą smegenyse. Klevų sirupe yra mineralų ir augalų antioksidantų, kurie skatina gerą sveikatą.

Sūdyti riešutai vs vyšnios

nuotrauka
nuotrauka

Vyšnios yra gausus melatonino, hormono, padedančio gerai išsimiegoti, šaltinis . Vyšnios taip pat yra natūralūs skausmą malšinantys vaistai ir gali jaustis atsipalaidavę. Taigi, užkandžiaudami sūdytais parduotuvėje perkamais žemės riešutais, kuriuose dažnai yra daug natrio ir MSG (mononatrio glutamatas), kurie, kaip žinoma, sukelia galvos skausmą ir nuotaikų svyravimus, pabandykite valgyti vyšnias.

Pristatykite mėsos ir kalakutienos

nuotrauka
nuotrauka

Šalti gabalai gali būti lengvas ir skanus maisto pasirinkimas, tačiau juose esantys konservantai, dažikliai ir priedai gali sukelti galvos skausmą ir nuotaikos svyravimus. Nors tai gali užimti daug laiko, daug saugiau yra virti žalią mėsą ir ją supjaustyti gabalais.

Sojos jogurtas vs špinatai

nuotrauka
nuotrauka

Sojos jogurtas, dar žinomas kaip yofu, gaminamas pridedant jogurto bakterijų prie sojos pieno. Tai neabejotinai padeda jūsų virškinimo sistemai, tačiau joje esančios omega-6 riebalų rūgštys blokuoja nuotaiką gerinančią omega-3 riebalų rūgštį. Kita vertus, špinatuose gausu omega-3 ir folatų, kurie reguliuoja mūsų nuotaiką padidindami laimingojo hormono, serotonino kiekį mūsų kūne.

Druska vs juodųjų pipirų milteliai

nuotrauka
nuotrauka

Ekspertai mus perspėja, kad valgant per daug druskos, yra susijęs su aukštu kraujospūdžiu, kuris, kaip visi žinome, dažnai lemia tai, kad mūsų nuotaika pakyla. Juodųjų pipirų milteliai yra dar vienas pagardas, kurį galima dėti į maistą, tačiau skirtingai nei druska, jis nepadarys jūsų depresijos. Iš tikrųjų juodųjų pipirų sudėtyje yra junginio – piperino, kuris, kaip nustatyta, kovoja su depresija ir padidina smegenų pažintinę funkciją.

Premija: gerkite daug vandens!

nuotrauka
nuotrauka

Jei kūnui yra vienas stebuklingas gėrimas, tai vanduo. Geriamas optimalus vandens kiekis ne tik palaiko kūną sveiką, bet ir padeda kovoti su nerimu bei depresija. 2015 m . JAV ir Prancūzijos mokslininkų atliktas tyrimas padarė išvadą, kad kuo daugiau vandens žmogus suvartos, tuo didesnė tikimybė, kad jis nebus depresijos ir įtampos.

Kuris laimingos nuotaikos maistas šiandien buvo jūsų pasirinkimas? Praneškite mums komentaruose.

676
266 Pasidalino
avatar
Nortautė Andreikėnienė
Labai svarbu, kad žmonės suprastų mitybos ir psichinės sveikatos ryšį, ne visi žino kaip maistas gali paveikti mūsų emocinę būklę.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas