KIAULĖS, KURIOS LIKUČIUOSE GAMI 65% MAŽESNĮ FOSFORĄ
Genetiškai modifikuota kiaulė, gaminanti 65 proc. Mažiau fosforo gyvūninėse atliekose, buvo patvirtinta ribotai. Šis kiaulių tipas laikomas labiau „ekologišku“.
Viščiukai be pėdų
Izraelio mokslininkai sukūrė beplunksnę viščiukų veislę, kuri gali padėti sutaupyti laiko. Jie taip pat žymiai sumažina auginimo išlaidas.
SKIRTINGOS MORKŲ SPALVOS
Šios morkos ne tik suteikia daugiau spalvų salotoms, bet jose taip pat yra daugiau kalcio.
Skaidrūs varlės
Šios „stiklinės varlės“ sukūrė mutaciją, leidžiančią matyti pro odą, atskleidžiant jų organus. Tai labai padeda viso pasaulio mokslininkams sužinoti, kaip veikia gyvūno organai, kaip plinta ligos ir kaip jų organizme vystosi vėžys.
PELĖS KREPŠELIAMS KURTI
Ši pelė buvo modifikuota, kad būtų parodytas metodas sukurti kremzlės struktūras transplantacijai žmonėms. Rezorbuojamas poliesterio audinys buvo įsiskverbęs į galvijų kremzlės ląsteles ir implantuotas po beplaukės pelės oda. Pelė yra nuslopinta imunosupcija, kuri dažniausiai naudojama šiems dalykams ir neleidžia transplantato atmetimo.
ŽIBINTI ŽUVIS
Dr. Zhiyuanas Gongas ir jo kolegos iš Singapūro nacionalinio universiteto 1999 m. Dirbo su genu, vadinamu žaliu fluorescuojančiu baltymu (GFP). Šis genas iš pradžių buvo išgautas iš medūzos, kuri natūraliai gamina ryškiai žalią bioliuminescenciją. Jie įterpė geną į zebrafish embrioną, leisdami jam integruotis į savo genomą. Tai paskatino žuvis fluorescuoti, ryškiai švytėti esant natūraliai baltai ir ultravioletiniams spinduliams.
Slyvos ir abrikosai yra skanūs vaisiai. Abu vaisiai kartu sudaro genetiškai modifikuotą, vadinamą pluot. Šis vaisius turi intensyvų ir skanų skonį.
AUKSINĖS JŪRŲ ŽIRGAI
Vietnamo mokslininkai sukūrė šias būtybes. Jie sumaišė aukso dulkes su medūzos baltymais ir, naudodami „genų paėmimo metodą“, įterpė jūrų arkliukų kiaušinius.
YPAČ RAUMENINĖS KARVĖS
„Belgijos mėlyna“ yra veislė, turinti sugedusį myostatino geną (geną, atsakingą už raumenų slopinimą). Tai sukelia dvigubą gyvūno raumenį. Manoma, kad belgiškuose bliuzuose yra daugiau liesos mėsos ir mažiau riebalų, o tai kelia daugiau pavojų sveikatai nei kitos veislės. Tai taip pat nustato jūsų mėsos aukščiausios kainos kainą.
Kiti genetiškai pakeisti vaisiai ir daržovės, sukurti dėl sveikatos. „Lemato“ buvo tik eksperimentas siekiant nustatyti, ar mokslininkai gali pagaminti pomidorus, skleidžiančius citrinos kvapą.