Redaktoriai atrinko vyriškus ir moteriškus vardus, turinčius reikšmės „sėkmė“ ir „laimė“ – sąrašas pasirodė labai eufoniškas.Neseniai surinkome 10 madingų
vaikų vardai

10 neįprastų ir gražių kūdikių vardų, kurie atneša sėkmę

Redaktoriai atrinko vyriškus ir moteriškus vardus, turinčius reikšmės „sėkmė“ ir „laimė“ – sąrašas pasirodė labai eufoniškas.

Neseniai surinkome 10 madingų ir gražių kūdikių vardų, kurių reikšmės gąsdina tėvus ir išsiaiškinome, kad viskas nėra taip baisu. Todėl, jei norite pavadinti savo dukrą Varvara, o sūnų Artūrą, atsisakykime išankstinių nusistatymų (juolab, kad jie labai prieštaringi), ir pirmyn. Šiandien Wday.ru redaktoriai surinko vardus, kurių reikšmė yra „sėkmė“ ir „laimė“. Pažiūrėkime, kas čia laimingiausias.

Vardas yra graikų kilmės ir reiškia „palaimintas“, „laimingas“. Gana mielas Makaras skamba mažybinėmis versijomis: Makarka, Makarik, Makash, Makaresh. Senovėje šis vardas buvo labai populiarus, tačiau nuo 1917 metų spalio revoliucijos jis visiškai išnyko. Tik neseniai, atėjus senamadiškų vardų madai, naujagimiai vėl pradėti vadinti Makarais.

Slaviškas pavadinimas, kuris tarsi kalba pats už save – „linksmas“, „linksmas“, „laimingas“. Taip pat Rada (arba Radusya ir Radochka) gali būti sutrumpinta tokių vardų kaip Radislava, Radoslava, Radmira, Radana versija.

Benjaminas

Šis vardas pirmą kartą paminėtas Biblijoje (tai buvo jauniausiojo Jokūbo ir Rachelės sūnaus vardas) ir išverstas kaip „mano dešinės rankos sūnus“ arba „laimingas sūnus“. Europoje ir Amerikoje Benjaminas bus vadinamas Benjaminu arba Benjaminu. O Rusijoje namuose – tik Venja.

Eufrozinas

Nedaug žmonių žino, kad graikiškas vardas Euphrosyne taip pat reiškia „džiaugsmas“, „linksmas“, taip pat „gerai nusiteikęs“. Atrodo, kad su tokiu lygiavimu mažoji Frosya (taip šis vardas skamba mažybine versija) turi visas galimybes užaugti optimistiška ir išmintinga mergina.

Nemanykite, kad mes klystame. Tikhonas iš tikrųjų neturi nieko bendra su žodžiu „tylus“. Pavadinimas atėjo pas mus iš Bizantijos ir, kaip sakoma, kilo iš senovės graikų sėkmės deivės Tyukhe vardo ir atitinkamai reiškia „sėkmė“ arba „likimas“. Senovės Rusijos laikais berniukai iš paprastų šeimų buvo vadinami Tišamiais, tačiau tada šis vardas ypač išpopuliarėjo tarp vienuolių.

Pavadinimas kilęs iš baltų mitologijos, taip vadinosi laimės ir sėkmės deivė, globojusi meilės poras. Mūsų šalyje merginas laimėmis imta vadinti dainininkės iš Latvijos Laimos Vaikulės dėka.

Graikiškas vardas, turintis keletą vertimų. Pagal vieną iš jų Arkadijus reiškia „laimė“ arba „laiminga šalis“. Pagal kitus – „piemuo“ ir „Arkadijos gyventojas“. Tuo pačiu metu Kijevo Rusioje šis vardas buvo suteiktas berniukams, turintiems reikšmę „drąsus“. Taip pat yra daug mažybinių Arkadijos variantų. Labiausiai paplitę yra Arkasha, Adik, Arik, Arya, Adya ir Arkadyushka.

Daugelis mūsų šalyje mano, kad Zita yra indiškas vardas. Kas nenuostabu. Belieka prisiminti sovietiniais laikais ypač mėgtą filmą „Zita ir Gita“. Tačiau, remiantis viena versija, šis vardas taip pat turi lotyniškas šaknis, reiškiančias „laimingas“. Apskritai dukrą drąsiai galite vadinti Zita. Be to, jos mažybinė versija yra neįtikėtinai jaudinanti – Zizi.

Jis turi lotynišką kilmę ir net penkias reikšmės interpretacijas. Bet jie visi yra neįtikėtinai geri. Taigi, pagal pirmąją versiją, Feliksas yra išverstas kaip „laimingas“, „klestintis“, „palankus“, „nešantis laimę“, pagal antrąjį – „vaisingas“, pagal trečią – „palaimintas“. į ketvirtą – „turtingas“ ir, galiausiai, pagal penktąjį yra „malonus“. Turėdamas tokią savybę, mažoji Felya (arba Elya) gali tapti labai sėkmingu žmogumi.

Rusijoje šis vardas yra gana retas. Tačiau Vakaruose tai labai įprasta. Tik skirtingose šalyse skamba skirtingai: JAV – Latisha, Škotijoje – Ledicia, Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje – Leticia. Tuo pačiu metu istorikai mano, kad vardas pirmą kartą pasirodė romėnų epe – tai buvo laimės ir sėkmės deivės vardas. Šiais laikais garsiausia šio vardo nešėja yra supermodelis ir aktorė Laetitia Casta.

Kaip pradžiuginti vaiką – atsako specialistai

Vaiko įvardijimas vardu, kurio reikšmė interpretuojama kaip laimingas ar pasisekęs, žinoma, yra puiki pradžia, tačiau vis tiek tai nėra šios laimės garantija. Tėvai taip pat gali ką nors padaryti dėl savo vaiko. Pavyzdžiui, išmokite ir pritaikykite trijų minučių taisyklę, kurią turėtų žinoti visi, turintys vaikų.

Psichologas Alexas Roitblatas paaiškino, kaip tinkamai apkabinti ir klausytis vaiką, kad po trijų minučių jis būtų be galo laimingas ir patenkintas, ir taip kiekvieną dieną.

Faktas yra tas, kad daugelis suaugusiųjų turi įprotį į giminaičių, draugų ar kolegų istoriją įterpti nereikšmingų pastabų. Tuo pačiu metu dalis istorijos įskrenda į vieną ausį, o iš karto išskrenda pro kitą. Pagal pirmųjų trijų minučių taisyklę toks įgūdis yra nereikalingas. Išmokite aktyviai klausytis vaiko, įsigilinkite į viską, ką jis sako, prisimindami pagrindinius dalykus. Beje, po poros dienų galite prie jų sugrįžti, prisimindami, apie ką kalbėjote. Taigi vaikai supranta, kad jie tikrai yra išgirsti, o ne vien iš mandagumo. Svarbiausia – nepertraukinėti vaiko sakinio viduryje, nepradėkite ginčytis, įrodinėti, kad jis klysta.

Pirmąsias tris minutes tiesiog atidžiai klausykite: berniukams ir mergaitėms vidutiniškai reikia tiek laiko kalbėti apie dienos įvykius. O po to drąsiai užduokite klausimus. Parodykite vaikui teisingą kryptį, kad jis galėtų ištaisyti tai, kas atsitiko dėl jo kaltės. Arba džiaukitės jo mažomis pergalėmis.

Ekspertai taip pat išsakė 7 paprastas frazes, kurios padės jūsų vaikui sėkmingai augti . Kartais užtenka tiesiog prisijungti prie vaiko išgyvenimų ir pasakyti, kad ir tau liūdna, baisu ir gėda. O mažylis pražysta, nes jeigu taip jaučiasi ir mama ar tėtis, vadinasi, jis ne vienas.

614
693 Pasidalino
avatar
Virgilijus Gaičiūnas
Labai įdomu skaityti apie vardų reikšmes, visada smagu sužinoti kažką naujo ir neįprasto.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija