Kinija yra Rytų perlas, šalis, turinti senovės istoriją ir neįtikėtiną kultūrą. Matyt, galime pagalvoti, kad apie šią tautą ir jos gyventojus jau žinome viską, tačiau kinai ir toliau mus stebina. Atrodytų, kad Kinija yra ne valstybė, o kita visata. Na, kur dar pasaulyje reinkarnacija yra reguliuojama įstatymais ir ar vietoj policijos šunų yra žąsų?
Pažvelgėme į senovės kinų kultūros pasaulį ir nusprendėme pasidalinti su jumis įspūdingiausiais faktais apie šią šalį.
Žąsų policija
Kinijos Sindziango provincijos kaimo vietovėse policija užuot turėjusi tarnybinius šunis, turi žąsų. Apmokyti paukščiai saugo policijos nuovadas. Jų regėjimas ir klausa yra tokie pat geri, kaip ir šunų, tačiau agresyvumas ir ryškus instinktas saugoti teritoriją leidžia žąsims būti geresnėmis prižiūrėtojomis, palyginti su šunimis. Be to, Kinijos armijoje yra dar viena skraidanti kariuomenė, kurioje iš viso yra 10 000 balandžių. Ši paukščių armija suteikia kinams pranašumą, jei aukštosios technologijos nori žlugti.
Žaidėjai gauna priverstinę reabilitaciją
Kinijoje „Facebook“, „Twitter“, „Google“ ir vaizdo žaidimų pultai yra uždrausti. Tačiau jaunų kinų, priklausomų nuo interneto, skaičius vis dar yra per didelis. Todėl visoje šalyje buvo įrengtos žaidėjų fizinės reabilitacijos stovyklos. Jaunimas dalyvauja intensyviuose kūno kultūros kursuose, dėvi uniformas ir miega kamerose.
Jei tėvai supranta, kad negali patys padėti savo vaikui įveikti priklausomybės nuo interneto, tada gali išsiųsti jį į vadinamąsias įkrovimo stovyklas. Pastaraisiais metais tokių vietų Kinijoje padaugėjo. Kai kurie iš jų yra vyriausybiniai, tačiau didžioji dauguma pateikiami kaip privatūs centrai ir mokyklos. Iki šiol šios stovyklos išlieka populiarios.
Reinkarnacija yra neteisėta
Tibeto budistai mano, kad lamos ir kiti religiniai veikėjai gali savanoriškai paveikti, kaip atgimti, ir dažnai tai daro keletą kartų, kad tęstų savo religinę veiklą. Šie žmonės yra žinomi kaip tulkus ir manoma, kad jie yra „gyvi budai“. 2007 m. Kinijos vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį kiekvienas asmuo, planuojantis atgimti, turi užpildyti prašymą ir pateikti jį tvirtinti įvairioms vyriausybės institucijoms.
Daugelis kinų vis dar gyvena olose
Jaodongo arba „urvo namai“ yra tam tikra prieglobsčio forma, gyvenanti žemėje, paplitusi Lesso plokščiakalnio teritorijoje, į šiaurę nuo Kinijos. Paprastai tokie būstai iškalami iš kalvos šlaito arba iškasti horizontaliai. Dėl ypatingos jų konstrukcijos žiemą „olų namai“ yra šilti, o vasarą – vėsūs. Apie 40 milijonų žmonių Šiaurės Kinijoje gyvena jaodonguose. Daugeliui „urvų namų“ suteikia paveldėjimas ir jų vertė gali siekti 45 tūkstančius JAV dolerių.
Didelis taršos procentas visoje šalyje
Daugelyje Kinijos megapolių, ypač Pekine, Urumči, Lanžou, Čongčinge, smogas yra įprastas „atributas“. Daugelis kinų neišeina be kaukės. Žala, pasivaikščiojus Pekino gatvėmis be kaukės, yra lygi cigarečių pakelio rūkymui per vieną dieną.
Laiko juosta
Kinija yra keturiose laiko juostose, tačiau oficialiai vienintelis laikas visoje šalyje nustatomas pagal Pekino laiką. Todėl Sindziange, labiausiai į vakarus nutolusioje šalies dalyje, saulė oficialiai teka 10:00.
Pinigai kaip dievybė
Kinijoje jie turi ypatingą ryšį su pinigais; jie gerbia ir gerbia jį kaip dievą. Todėl bet kurioje vakarėlyje priimama duoti tik pinigus, jei jie privalomai pristatomi raudoname voke. Jei kam nors duosi pinigų be voko, tada jis jų nepriims (įsidėmėk). Raudona spalva kinų kultūroje simbolizuoja gyvenimą ir klestėjimą.
Kinijoje nėra įprasta pirmiausia išleisti žmones iš metro automobilio
Kinijos metro piko valandomis specialios linijos kiekvienoms automobilio durelėms yra per ilgos. Štai kodėl niekas niekam neleidžia praeiti; Jei jums reikės išeiti į šią stotį, turėsite kovoti su didele minia žmonių. Niekas nesako vieno žodžio, todėl visi sako. Apskritai kinai nėra ypač draugiški, o mūsų etiketo taisyklės labai skiriasi nuo jų.
„666“ yra laimingas skaičius Kinijoje
Dėl sąsajos su tam tikru kinišku žodžiu figūra gali reikšti laimę. Pavyzdžiui, skaičius „4“ (taip) skamba kaip žodis „mirtis“, o kinai jo visiškai vengia. Skaičius „6“ (liù) reiškia sėkmę, o trijų šešiukų derinys paprastai yra labai laimingas, todėl skaičius „666“ dažnai naudojamas reklamose, etiketėse ir pokalbiuose.
Šalutiniai produktai dvigubai brangesni už mėsą
Pirmiausia reikia prisiminti, kad Kinijos parduotuvėse kaina rodoma už 0,5 kg. Prekybos centruose yra daug neįprastų produktų, mes kalbame ne tik apie egzotinius vaisius ir paslaptingus saldumynus, bet ir apie vištienos pėdas, galvutes bei kitus šalutinius produktus. Kai kuriose šalyse šie produktai perkami sriubai gaminti ar augintiniams šerti. Tačiau kinai, priešingai, juos vartoja kaip maistą. Jie ypač mėgsta vištienos pėdas. Jie turi daug kolageno, kuris daro įtaką odos sveikatai, tačiau kepenys ir inkstai jų nevalgo. Štai kodėl kai kurie šalutiniai produktai Kinijoje kainuoja daugiau nei mėsa.
Gyvi rupūžiai prekybos centruose
Tinkamai pasakius, kinų virtuvė neegzistuoja. Kiekvienas šalies regionas turi savo gastronomiją ir specifinius patiekalus. Tačiau didelė dalis kinų negeria karvės pieno ir nevartoja pieno produktų, todėl daugelis netoleruoja laktozės. Tačiau beveik visur prekybos centruose kinai pirkėjui gali nusipirkti nuluptų vėžlių ar rupūžių.
Žodžio svarba priklauso nuo to, kaip jis tariamas
Galite ne tik parašyti disertaciją apie kinų kalbos unikalumą ir sunkumus, bet ir pavyzdį, kuris parodys, iš ko susideda jos pagrindinė savybė. Kinų kalba yra toninė kalba, reiškianti, kad tas pats žodis, tariamas skirtingais tonais, turės visiškai skirtingas reikšmes. Kinų kalbų tvisteris: Shí shì shī shì shī shì, šì šì, šì ší ší. Shì shí shí shì shì shì shī. Ši ši, ši ši shi ši. Shì shí, shì shí shì shì shì. Shì shì shì shí shí, shì shǐ shì, shǐ shì shí shì shì. Šì ší šì ší šī šī, šì ší šì. Ši shi shi, shì shǐ shì shì shí. Ši shi shì, shì shǐ shì shí shī shī. Shí shí, shǐ shì shì shí shī shī, ší shí shí shī. Šì šì šì šì.
Ispanų kalba tai reiškia:
Akmens duobėje buvo poetas Ši, kuris mėgo valgyti liūtus ir nusprendė suvalgyti dešimt. Jis eidavo į turgų ieškoti liūtų. Vieną dieną dešimtą valandą į turgų ką tik atvyko dešimt liūtų. Tuo metu Ši taip pat buvo ką tik atvykusi į turgų. Pamatęs tuos dešimt liūtų, jis juos nužudė strėlėmis. Jis atsivežė dešimties liūtų lavonus į akmeninę duobę. Akmens lizdas buvo drėgnas. Jis paprašė savo tarnų jį išvalyti. Išvalius akmenį, jis bandė suvalgyti tuos dešimt liūtų. Juos suvalgęs suprato, kad tie dešimt liūtų iš tikrųjų buvo dešimt akmeninių liūtų lavonų. Pabandykite tai paaiškinti.
Močiutė yra šeimos galva ir kitos kinų mentaliteto savybės
Beveik visi kinai kalba garsiai. Tai jokiu būdu nesusiję su manieromis, tiesiog tai yra kalbos bruožas, teisinga tonalumas yra labai svarbus norint perteikti reikiamą žodžio reikšmę.Kinai dažnai vėluoja. Priežastys gali būti skirtingos, tačiau joms ypač nerūpi, be to, jos turi gana filosofinį santykį su laiku ir gyvenimu.
Kinai mėgsta dirbti. Nemažai gyventojų tuo pačiu metu atostogauja: kinų Naujaisiais metais.
Kinai nemėgsta degintis, ypač moterys. Jie stengiasi išvengti saulės spindulių, kad išsaugotų skaisčią odą.
Baltoji spalva Kinijoje reiškia gedulą ir skausmą.
Pagrindinė šeimos narė Kinijoje yra močiutė, tiek iš tėvo, tiek iš motinos pusės. Kinai vyresnio amžiaus moteris laikoma šeimos tradicijų sergėtoja, o močiutės mirtis yra pati skaudiausia netektis.
Daugelis vyrų pakelia marškinius į viršų ir vasarą vaikšto rodydami pilvą. Tokiu būdu jie parodo, kad turi pakankamai galimybių valgyti sočiai ir nesaikingai. Moterys negali dėvėti skilimo, net jei saulėta, nes tai yra labai netinkama.
Pandos yra nykstanti rūšis, jos įtrauktos į raudonąją Kinijos knygą. Už šio gyvūno nužudymą kalėjime galite praleisti iki 10 metų ir kartais galite būti nuteisti mirties bausme.Mandagumas tarp kinų taip pat yra savotiškas. Kinai gali jums tiesiogiai pasakyti viską, ką galvoja. Jie neįsivaizduoja savitarpio pagalbos: laikyti duris kam nors kitam, padėti su sunkiais krepšiais ar paklausti, ar jums reikia pagalbos, jei staiga pasijutote blogai gatvėje.