Surasti ką nors ypatingo niekada nebuvo lengva. Tačiau dar daugiau streso sukelia šių dienų mėgėjai, kurie, be senų gerų problemų, susiduria su daugybe naujų nelinksmų santykių iššūkių. Gyvenimas interneto ir socialinės žiniasklaidos amžiuje nėra toks šaunus, kaip mes įpratę manyti: kai pasimatymai, daugybė pasirinkimo galimybių ir per daug savirefleksijos viską daro sudėtingesnį.
„Bright Side“ suapvalino 12 klausimų, su kuriais šiandien susiduria iš esmės visos poros.
1 - Praleidžiate per daug laiko kartu
Tiesiog praleisti laiką kartu nėra tas pats, kas ką nors pastatyti į savo visatos centrą ir pamiršti apie savo poreikius. Tačiau nuolatinis bendravimas ir baimė būti vienam leidžia lengvai sukurti pernelyg didelę įtampą santykiuose .
Paprastai laikas suteikti vienas kitam daugiau erdvės, kai be priežasties susierziname su partneriu ir pradedame nuobodžiauti.
2 - Nesusipratimai tekstais
Kai kurie dalykai niekada nesikeičia: svarbiausią informaciją gauname neverbaliniu bendravimu – tonu ir kūno kalba. Tačiau, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, žmonės praleidžia daug laiko bandydami suprasti vienas kito ketinimus viena jaustuku ar atsakydami vienu žodžiu .
Kai reikia kalbėti apie sunkius dalykus, teksto praradimas mus verčia tik pasiklysti – tokio pobūdžio dalykus reikia aptarti telefonu arba akis į akį.
3 - Nerimas dėl trūkstamo „tinkamo“ partnerio
Pažinčių platformos verčia negalvoti apie šimtus galimų santykių, kurie jūsų gali ten laukti. Tai sukelia abejonių dėl esamo (ar net pakankamai gero) partnerio ir verčia mus savęs paklausti, ar mes pasirinkome teisingą sprendimą, ar ne geriau būtų toliau ieškoti to, kas yra tas partneris. Psichologai siūlo nukreipti tą energiją: pabandykite būti tokiu partneriu, kokį norėtumėte turėti.
4 - Baimė priimti sprendimus
Visada kyla pagunda atsiriboti nuo sunkaus pokalbio. Užuot pasirinkę ir prisiėmę atsakomybę, paprastai turime galimybę tiesiog nustoti reaguoti .
Tačiau dėl to įsimylėjėliai šiandien jaučiasi bejėgiai, susidūrę su rimtomis problemomis. Net priimant sprendimą yra labai svarbu santykiams.
5 - Tarpininkaujantys artimieji
Dėl problemų, susijusių su sprendimų priėmimo įgūdžiais, žmonės nori per dažnai kreiptis į savo artimuosius patarimų, todėl jie lengvai tampa didele poros gyvenimo dalimi ir įgyja per daug valdžios santykiuose .
Svarbu atsiminti, kad tėvai ir draugai niekada nepažins mūsų partnerių geriau nei mes patys. Taigi, geriausias telefono sprendimas yra atiduoti telefoną ir padaryti savo klaidų.
6 - Per didelis viešumas socialinėje žiniasklaidoje
Socialinės žiniasklaidos vartotojai linkę perdėti savo įrašus ir stengiasi savo santykius pateikti kuo geriau. Bet tai vis tiek daro įtaką – mes gauname nerealius lūkesčius dėl savo gyvenimo ir einame įkelti nuotraukų, kuriose pateikiami svarbiausi momentai, kuriuos turi pamatyti šimtai žmonių, ir tai užmuša intymumą .
Kai pavydi kitų žmonių gyvenimas, geriau atsiminti, kad kiekvienas santykis yra unikalus savaip. Ir niekada nežinome, kas slepiasi kitų meilės istorijų užkulisiuose.
7 - Įprotis būti manipuliuojančiam
Daugelis iš mūsų per daug bijo būti įskaudinti santykiuose. Taigi, užuot išreiškę tikras emocijas, iš esmės galvojame, kaip sukurti atsakymą tekstu, kuris neparodytų mūsų kortelių ir neleistų partneriui žinoti, kiek mes iš tikrųjų jaudinamės ir rūpinamės jomis.
Bet tai galų gale palieka mūsų artimuosius išjungtus ir viską padaro sudėtingesnį. Gal geriau išsiaiškinti savo tikruosius ketinimus.
8 - Drąsos stoka į konfliktą
Pranešimais cirkuliuoja didžiulis informacijos kiekis, tačiau svarbiausi dalykai dažniausiai neišsakomi – ypač tie, kurie gali sukelti konfrontacijas . Žmonės labiau linkę atsiriboti nuo savo partnerių, užuot pradėję rizikingą pokalbį, net jei tai reiškia santykių pabaigą.
9 - Socialinės žiniasklaidos sukeltas pavydas
Dešimtys programų siūlo paprastus apgaudinėjimo būdus, o panašūs dalykai, kuriuos pateikia mūsų nepažįstamo žmogaus nuotrauka, gali mus labai sujaudinti. Visa tai santykiuose augina pavydą ir baimę būti išdavikam.
Bet nebent būtume beveik tikri, kad mūsų partneris sukčiauja, geras sprendimas būtų nustoti per daug domėtis jų internetiniais veiksmais.
10 - Kalbėjimas apie egzus
Niekas nenori nuolat girdėti apie partnerio egzistenciją, tačiau vis tiek jie užima per daug vietos mūsų gyvenime: gali būti sunku atsitiktinai nepatekti į buvusio meilužio profilį ir neatsiminti ankstesnių mūsų santykių. Taigi poros gali nuolatos diskutuoti apie savo buvusius draugus ir buvusias merginas ir, kaip kartais paaiškėja, nebūti su jomis .
11 - Iškreiptas meilės paveikslas
Socialinė žiniasklaida kalta dėl perdėto meilės požiūrio ir iškreiptų mūsų pačių atvaizdų: visada reikalaujama neatsilikti nuo tobulų nuotraukų, pasirodančių mūsų sklaidos kanale. Žmonės toliau galvoja, kad užmegzti bet kokius santykius verta tik tais atvejais, kurie yra ne mažiau nei tobuli.
12 - Nuolatinis jaudulio siekimas
Filmai ir pop kultūra mus išmokė, kad meilė yra nesibaigiantis jaudulys ir nuolatinės euforijos jausmas. Nors tai dažniausiai būna santykių pradžioje ir laikui bėgant viskas gerai, kad viskas pasidaro ramiau . Nepaisant to, šiuolaikinės poros linkusios prarasti kantrybę ir tikėjimą santykiais, kai tik jaudulys sulėtėja.
Su kokiomis sudėtingiausiomis santykių problemomis jūs kada nors susidūrėte? Ar daugelis jūsų draugų kovojo su tomis pačiomis problemomis? Prašau pasakyti, ką manote komentaruose.