Visi mėgsta ryškias saulėtas dienas, tiesa? Na, beveik visi, nes yra daug žmonių, kurie turi būti labai atsargūs saulėje dėl odos pažeidimo rizikos. Apsaugą nuo saulės rekomenduojama naudoti kiekvienam, norint apsisaugoti nuo odos vėžio, hiperpigmentacijos ir priešlaikinio senėjimo pavojaus. Jei saulės dėmės yra tai, ką jūs dažnai pastebite ant savo kūno, tada šis straipsnis skirtas jums!
Kadangi niekas neturi imuniteto tokioms odos problemoms, mes, „ Bright Side“, surinkome naudingų patarimų sąrašą, kurie padės jums kuo nerūpestingiau šią vasarą!
1 - Citrina
Kodėl? Jame yra citrinos rūgšties, kuri yra puiki balinimo priemonė. Tačiau tai taip pat gali sukelti lengvą nudegimą.
Kaip? Išspauskite sultis iš citrinos ir patepkite medvilniniu padėkliuku. Jei turite ypač jautrią odą, būtinai ištirpinkite citrinos sultis šiek tiek vandens.
Kaip daznai? Apie 3-4 kartus per savaitę. Atkreipkite ypatingą dėmesį į tai, kaip jaučiasi ir elgiasi jūsų oda, ir sumažinkite naudojimo atvejų skaičių, jei pasireiškia koks nors sudirginimas.
2 - Papaja
Kodėl? Jis turi fermentų, kurie taip pat turi lupimo savybių (jų ieškokite ir profesionaliuose žievelėse). Pažvelkite, kokie fermentai čia yra .
Kaip? Ją sutarkuokite arba sutrinkite ir aptepkite šią tyrę. Po 20 minučių nuplaukite drungnu vandeniu.
Kaip daznai? Jis švelnesnis už citriną, todėl jį galite naudoti ryte ir vakare.
3 - Arbūzas
Kodėl? Jame gausu A, B ir C vitaminų ir jis yra geras dėl daugelio kitų priežasčių . Šis vandeningas vaisius (kuris iš tikrųjų yra daugiau uoga) neduos greitų rezultatų, tačiau po kurio laiko padės išlyginti jūsų odos tonusą.
Kaip? Kovokite su noru valgyti iškart ir užtepkite minkštimo bet kurioje vietoje, kur turite saulės dėmių. Įtrinkite ir palikite 20-30 minučių, po to galėsite nuplauti.
Kaip daznai? Tai nepadarys jokios žalos, todėl ją naudoti kasdien yra gerai. Šiuo atveju svarbiausia yra atkaklumas.
Kodėl? Tai natūraliai rūgštus ir padeda tamsioms dėmėms išnykti.
Kaip? Paruoškite sau kvapą. Sumaišykite vieną šaukštą raudonųjų svogūnų sulčių su 2 šaukštais medaus. Įdėkite per didelį kiekį į šaldytuvą. Tepkite ant tamsių dėmių, bet prieš pradėdami tepti ant veido, išbandykite. Po 15 minučių gerai nuplaukite, kad atsikratytų kvapo.
Kaip daznai? Du kartus per savaitę.
5 - Pomidoras
Kodėl? Pomidorai yra gerai žinomi dėl to, kad jie balina odą . Korėjos grožio prekės ženklai, pamišę dėl porcelianą primenančio veido, turi ištisas pomidorų pagrindu pagamintų gaminių linijas. Jie taip pat laikomi supermaistu .
Kaip? Apsvarstykite galimybę nusipirkti pomidorų balinimo kaukę arba naudokite šviežią pomidorą, išspausdami sultis. Arba tiesiog uždėkite ploną mažą gabaliuką ant pažeistos vietos ir palikite maždaug 10 minučių.
Kaip daznai? 3–4 kartus per savaitę.
6 - Agurkas
Kodėl? Tai puikiai tinka sausai odai dėl drėkinamųjų savybių ir nuo saulės dėmėms dėl didelio vitamino С kiekio.
Kaip? Padėkite 2 riekeles po akimis, kad būtų vėsinantis poveikis ir sumažėtų tamsūs apskritimai. Įmasažuokite kitą skiltelę, sumaišykite ją su glicerinu ir tepkite ant dėmių arba ant viso veido. Po 15 minučių nuplaukite.
Kaip daznai? Palepinkite save taip dažnai, kaip galite pasimėgauti geru ekologišku agurku, kuris yra per vandeningas ar per sausas.
7 - Saldžiųjų migdolų aliejus
Kodėl? Skirtingai nuo raudonųjų svogūnų, saldžiųjų migdolų aliejus kvepia nuostabiai. Tai nėra labai pigūs, bet ji siūlo nuostabias savybes, pavyzdžiui, oleino ir linolo rūgščių ir vitaminų A, B2, B6, D, ir E . Be to, jis neriebus ir greitai absorbuojamas.
Kaip? Galite naudoti kaip losjoną ir švelniai patepti porą lašų ant veido ir tiesiai ant tamsių dėmių. Neplaukite.
Kaip daznai? Kiekvieną vakarą prieš miegą.
8 - Vitaminas E
Kodėl? Tai nuostabus dalykas, naudingas tiek daug problemų . Galite naudoti odai odai sudrėkinti, pridėti prie procedūrų, vartoti kaip papildą ir naudoti odą kaip šviesinamąją medžiagą.
Kaip? Geriau kapsulėse, nes lengviau naudoti vieną kapsulę vienu metu. Išspauskite jį ant odos, paskirstykite ir neskalaukite, jei patepėte prieš miegą. Eik miegoti ir leisk tai padaryti savo magijai!
Kaip daznai? Tiek dažnai, kiek norite – jokios žalos nepadarys.
9 - Ricinos aliejus
Kodėl? Tai palaiko odos tonusą ir sumažina pigmentinių vietų išvaizdą. Be to, tai pigesnė alternatyva.
Kaip? Švelniai įtrinkite, kur reikia.
Kaip daznai? Tepkite jį ant odos rytais ir vakarais.
10 - Obuolių sidro actas
Kodėl? Visavertis produktas, obuolių sidro actas taip pat puikiai tinka saulės dėmėms gydyti – o dar geriau – jų prevencijai. Jame yra alfa hidroksilo rūgščių, kurios gerai veikia prieš saulės spindulius .
Kaip? Sumaišykite pusę šaukštelio acto su vienu šaukšteliu citrinos sulčių (dviguba galia), kad susidarytų pasta. Užtepkite medvilniniu kilimėliu ir nusiplaukite, kai išdžius. Jei norite naudoti ją kaip kaukę, pirmiausia pabandykite užtepti nedidelį kiekį kaktos, kad pamatytumėte, ar neatsiranda dirginimo.
Kaip daznai? Kaip kaukė, pakanka kartą per savaitę. Jei norite jį tepti vietoje ant dėmių, geriausia tai daryti kas antrą dieną.
11 - Žalioji arbata
Kodėl? Bet kodėl gi ne? Jo priešuždegiminis ir antioksidantinis poveikis yra geras tiek iš vidaus, tiek iš vidaus.
Kaip? Kuo stipriau jį užvirinate, tuo geriau šiuo atveju. Tepkite medvilniniu padėkliuku arba tiesiog naudokite arbatos maišelį, kad paglostytumėte (neteptumėte) odos.
Kaip daznai? Dažnis priklauso nuo jūsų. Apskritai rekomenduojama tai daryti kas antrą dieną.
12 - Kokosų vanduo
Kodėl? Visi žino, kad kokosai yra dangiškas maistas, gėrimas ir kosmetikos gaminys . Jie gali būti naudojami daugeliui tikslų. Kalbant apie odą, ji suteiks lengvą vėsinimo ir balinimo efektą.
Kaip? Gana paprasta. Užtepkite, leiskite išdžiūti ir vėl tepkite.
Kaip daznai? Kaip dažnai norisi. Jis šiek tiek lipnus, todėl nusiplaukite, jei po to norite naudoti makiažą ar kitą produktą.
Pieno produktai
13 - Pasukos
Kodėl? Pradėkime nuo to, kas šį kartą. Pasukos yra tai, kas liko po to, kai iš pieno ištirpo sviestas. Jis yra skystas ir turi pieno rūgšties, kuri padeda pašalinti negyvas odos ląsteles.
Kaip? Įmirkykite medvilnės rutulį ir padėkite ant tamsios vietos. Palikite 20 minučių ir tada nuplaukite. Tačiau netepkite jo jautriose vietose, nes pieno rūgštis gali jas sudirginti.
Kaip daznai? Kasdien.
14 - Jogurtas
Kodėl? Kaip kitas pieno produktas, jis turi tas pačias savybes kaip pasukų. Nors tai gali būti lengviau rasti vietinėje parduotuvėje.
Kaip? Pasirinkite natūralų jogurtą be priedų. Naudokite ant viso kūno, jei turite nudegimų nuo saulės.
Kaip daznai? Priklauso nuo srities. Porą kartų per dieną gydyti nudegusią odą.
Prieskoniai
15 - Ciberžolė
Kodėl? Linksmas spalvingas prieskonis, pasižymintis puikiomis antiseptinėmis savybėmis.
Kaip? Sumaišykite jį su vienu iš aukščiau nurodytų aliejų arba medumi, kad susidarytų tiršta pasta. Sumaišytas su medumi, geriau tinka vietiniam naudojimui, tačiau jį galima naudoti kaip kaukę visam veidui, jei sumaišysite su aliejais.
Kaip daznai? 2 kartus per savaitę.
16 - Sandalmedis
Kodėl? Tai veiksmingai pašalina hiperpigmentaciją ir sumažina nuobodulį .
Kaip? Paimkite šiek tiek sandalmedžio miltelių ir sumaišykite juos su šiek tiek citrinos sulčių ir rožių vandens ar bet kurio kito dažiklio, kad sukurtumėte pastą. Tokia konsistencija yra labai patogu naudoti. Užtepkite, leiskite išdžiūti, tada nuplaukite. Kitas būdas – sumaišyti miltelius su alyvuogių aliejumi arba kapsuliuotu vitaminu E santykiu 1: 2. Palikite per naktį.
Kaip daznai? Galite naudoti kiekvieną vakarą sumaišę su aliejais, kol pamatysite rezultatą, arba du kartus per savaitę, jei sumaišysite su citrinų sultimis.
Iš tikrųjų yra nemažai natūralių priemonių, kuriomis galite pabandyti sumažinti tamsių saulės dėmių paraudimą ir išvaizdą. Rekomenduojame išbandyti tuos, kurie paminėti aukščiau, ir pažiūrėti, kas asmeniškai jums labiausiai tinka. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kad labai rekomenduojama savarankiškai gydytis tik pasitarus su gydytoju.
Kai kurie saulės punktai gali būti odos ligų požymis. Taigi, jei niekas neveikia, rekomenduojame kreiptis į profesionalų pagalbą.
Jei negalite naudoti citrinos ir jogurto, kad padėtumėte kovoti su lentiginais, hiperpigmentacija ar paraudusia ir nuoboda oda, tada pagalvokite apie tai:
Cheminis lupimasis: porą dienų po procedūros oda taps ryškiai raudona, tačiau ji to verta.
Mikrodermabrazija: švelniai nusausina negyvas odos ląsteles, skatina gaivesnę ir žėrinčią išvaizdą bei skatina kolageno gamybą.
Cryochirurgija: Tai neinvazinė, todėl nebijokite vardo. Tamsi vieta užšalusi ir vėliau pasidaro balta. Tuomet susidaro šašas, kuris nugrimzta per porą dienų.
Gydymas lazeriu: Tai gana efektyvus, tačiau turi 2 trūkumus: pirma, jums gali prireikti kelių užsiėmimų, antra, jūsų oda tam tikrą laiką bus ypač jautri, todėl labai rekomenduojama, kad jūs nepatektumėte į saulę.
Mums būtų malonu sužinoti jūsų istorijas apie kovą su saulės dėmėmis ir kitomis odos problemomis! Prašome pasidalinti jais komentaruose. Galbūt jūsų istorijos padės kitiems, kenčiantiems nuo tokių problemų!