Vyrai kur kas rečiau skuba tuoktis, nei moterys. Gal ir gerai, juk vestuvės – rimtas žingsnis. Vis tik kuomet santykiai trunka ne vienerius metus, o didžio
3 pagrindinės priežastys, kodėl jis taip bijo tave vesti

3 pagrindinės priežastys, kodėl jis taip bijo tave vesti

Vyrai kur kas rečiau skuba tuoktis, nei moterys. Gal ir gerai, juk vestuvės – rimtas žingsnis. Vis tik kuomet santykiai trunka ne vienerius metus, o didžiosios dienos net horizonte nematyti, gali apimti neviltis. Tad kodėl vyras, kuris su tavimi jaučiasi laimingas, nenori žengti to žingsnio?

Jo žodžiai: „Kokia prasmė iš vestuvių? Mes juk ir taip laimingi“

Logikos jo žodžiuose yra ir to tikrai nepaneigsi. Anot psichologų vyrai prie gyvenimiškų pokyčių prisitaiko kur kas sunkiau nei moterys, tad štai tau ir atsakymas į klausimą „kodėl?“. Vestuvės – tai visų pirma emocinis išbandymas su užgriuvusiais naujais įsipareigojimais. Ir nors iš esmės vestuvės lyg ir neturėtų nieko keisti, psichologine prasme keičiasi daug kas. Tiek vyrams, tiek moterims.

Šioje situacijoje galime išskirti baimę ką nors keisti ir tiesiog suklysti. Dažniausiai šias baimes paskatina negatyvus pavyzdys artimiausioje aplinkoje. Jei tavo vyras matė, kaip jo draugų gyvenimas po santuokos pasikeitė anaiptol ne į gerąją pusę, natūralu, kad jis nenori padaryti tos pačios klaidos. Vienintelė išeitis šiuo atveju – tiesiog kalbėtis ir bandyti parodyti jam kitokią bendro gyvenimo viziją.

Jo žodžiai: „Vestuvės – tai ne man“

Ne jam, nes vos ištarus stebuklingąjį „Taip“ staiga imi ir prarandi visą savo gyvenimą. Galima sakyti, tampi žmonos įkaitu. Nevedęs, vadinasi, laisvas! – galvoja vyrai, nors su realybe tai neturi nieko bendro. Juk visi puikiai suprantame, kad įsipareigojimai vienas kitam vienodai svarbūs tiek iki santuokos, tiek ir po jos.

Deja, bet gali būti, kad jis teisus: kai kurių vyrų vertybių sąraše šeima niekada nebus pirmoje vietoje. Tokiems vyrams santuoka – savotiškas STOP ženklas, po vedybų klijuojamas prie visko, kas jiems brangu. Tu jam taip pat nesi prioritetas – visuomet svarbiau bus draugai, pomėgiai ir darbai. O jei kartais bandysi išsišokti, jis kuo ramiausiai su tavimi atsisveikins ir uždarys duris tau prieš nosį.

Kitas dalykas, jeigu šeima jam yra vertybė, tik kol kas ne pirmoje vietoje. Spaudimu ir reikalavimais nieko nepakeisi, tik jį atbaidysi, todėl pasitelk kantrybę ir švelnumą. Leisk vyrui pačiam susiprasti, kad asmeninis ir šeimyninis gyvenimas – visai ne priešingybės, trukdančios viena kitai.

Jo žodžiai: „Aš tam nepasiruošęs“

Skamba kaip pasiteisinimas, bet žinai ką? Greičiausiai jis tau nemeluoja. Po šiais žodžiais dažniausiai slepiasi kelios visai racionalios baimės – baimė nesugebėti pasirūpinti savo šeima, baimė būti prastu vyru tau ir tėvu savo vaikams. Galime įžvelgti pliusų: jis atsakingai žiūri į rimtas gyvenimo permainas ir nenori tavęs nuvilti!

Tokio tipo baimės dažniausiai kyla iš vaikystės. Galbūt jo tėvai išsiskyrė, gal santykiai su jais paliko ne pačius maloniausius prisiminimus. Pamėgink išsiaiškinti, kokia buvo tavo mylimojo vaikystė ir kas labiausiai jį baugina. Supratusi priežastis, imkis komplimentų strategijos – dažniau pabrėžk jo privalumus, parodyk, kaip stipriai jį vertini ir juo pasitiki. Komplimentai skatina mūsų savivertę, o vyrams tai ypatingai svarbu.

488
766 Pasidalino
avatar
Gaudvinas Astramskas
Visada yra sudėtinga suprasti, kada yra tinkamas laikas žengti rimtą žingsnį abiem šalių akimis. Svarbu kalbėtis ir suprasti vienas kitą.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas