Daugelis sėkmingų žmonių mėgsta pasakoti apie savo ekstremalius rytinius ritualus, kurie jiems atneša dar didesnę sėkmę.
rytinis ritualas

5 sekundžių rytinis ritualas, kuris padės nuteikti save sėkmei

Šis pozityvus kasdienis „Microsoft“ generalinio direktoriaus Satya Nadella ritualas yra labai paprastas, o jo naudą patvirtina moksliniai tyrimai.

Daugelis sėkmingų žmonių mėgsta pasakoti apie savo ekstremalius rytinius ritualus, kurie jiems atneša dar didesnę sėkmę. Taigi, Timas Cookas iš „Apple“ paprastai prabunda 3:45 ryto, tuo metu, kai daugelis iš mūsų sapnuoja dešimtą sapną, Richardas Bransonas auštant užsiima banglenčių sportu, o Anthonis (Tony) Robbinsas kiekvieną rytą lenda po  lediniu dušu. Tačiau yra ir išimčių.

Pavyzdžiui Jeffas Bezosas garsus tuo, kad mėgsta rytais ilgiau pamiegoti – jis atsisako pradėti svarbius susitikimus anksčiau kaip 10 val. Kaip paaiškėjo, ir generalinis „Microsoft“ direktorius Satya Nadella mėgsta savo dieną pradėti laisvesniu režimu.

nuotrauka
nuotrauka

Duodamas interviu žurnalui „Time“ jis papasakojo apie labai trumpą, bet labai naudingą rytinį ritualą.

Penkios sąmoningumo sekundės dienos pradžioje

Kaip aiškina Nadella, susidomėti sąmoningumu jį paskatino motina, kuri buvo mokslininkė, tyrinėjusi sanskritą. Ji teikė pirmenybę metodams, aprašytiems senoviniuose tekstuose, tačiau pats Satya susikūrė sau kur kas lengvesnį ir paprastesnį ritualą.

Penkios sąmoningumo sekundės dienos pradžioje
Penkios sąmoningumo sekundės dienos pradžioje

„Aš perėmiau jį iš daktaro, gerinančio futbolo komandos „Seattle Seahawk“ rezultatus, – pasakoja Nadellla. – Pirmas dalykas, kurį padarau atmerkęs akis, tai pasakau „ačiū“ už viską, ką turiu, ir už tai, kad turiu ko siekti. Štai ir viskas. Paprasčiau nesugalvosi, bet, turint galvoje, kad tai yra pirmas mano sąmoningas veiksmas dienos pradžioje, taip daryti yra nepaprastai naudinga“.

Dėkingumo mokslas

Nuoširdus dėkingumas už viską, ką turite, ir bandymas pažvelgti į ateitį su optimizmu užima tik kelias sekundes, tačiau nepaisant paprastumo, šis ritualas tikrai veikia – ir tam yra mokslinių patvirtinimų. Taip, būtent bandymas nusiteikti pozityviai visai dienai iš tikrųjų gali padaryti juntamą poveikį tam, kaip ji praeis.

Pirma, psichologai tvirtina, kad nedideli tokio tipo ritualai (pavyzdžiui, reguliarus mantros kartojimas, padedantis išsivaduoti nuo nerimo, popierėlių su neigiamų emocijų aprašymais plėšymas ir deginimas, arba mėgstamos dainos klausymas prieš svarbų susitikimą) gali padaryti teigiamą poveikį žmogaus nuotaikai ir sugebėjimui įveikti gyvenimo sunkumus.

nuotrauka
nuotrauka

Antra, ritualas, kurį atlieka Nadella, padeda jam rytais nukreipti visą savo dėmesį į dėkingumą, o nuoširdus dėkingumas, pasak mokslininkų,  – dar vienas puikus būdas sustiprinti savo gerovės jausmą. Neurobiologai mano, kad optimizmas yra panašus į mūsų raumenis tuo, kad jį galima treniruoti. Kuo dažniau mes stengsimės matyti gerą mus supančioje aplinkoje, tuo paprasčiau mums bus tai padaryti.

Skirdamas truputį laiko padėkoti likimui kiekvienos dienos pradžioje, Nadella moko savo smegenis atpažinti bet kokias, nors ir menkiausias progas pasijusti laimingam, ir galimybes augti. Ar reikia stebėtis tuo, kad net niūriausia diena dėl to tampa nors kiek ryškesnė?

nuotrauka
nuotrauka

Taigi… Jeigu rytais rasite nors kelias laisvas sekundes (o jų tikrai atsiras), išbandykite Nedella ritualą ir stebėkite, kaip jis paveiks jūsų požiūrį į ateinančią dieną.

370
987 Pasidalino
avatar
Germina Matulaitė
Satya Nadella metodai įkvepia, tikras įrodymas, kad paprasti kasdieniniai veiksmai gali turėti didelę įtaką mūsų produktyvumui.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas