Kiekvienais metais visame pasaulyje statomi nauji miestai. Tačiau jie ne visada randa savo gyventojus. Šimtai naujų gyvenamųjų namų yra tušti, amžinai lauk
7 modernūs miestai, kurie tapo vaiduoklių miestais, nes niekas nenorėjo ten gyventi

7 modernūs miestai, kurie tapo vaiduoklių miestais, nes niekas nenorėjo ten gyventi

Kiekvienais metais visame pasaulyje statomi nauji miestai. Tačiau jie ne visada randa savo gyventojus. Šimtai naujų gyvenamųjų namų yra tušti, amžinai laukdami jų savininkų. Tokių naujagimių vaiduoklių miestelių galima rasti įvairiose pasaulio vietose.

Mes, „ Bright Side“, susimąstėme, kodėl taip atsitinka, ir pažiūrėkime, ką radome. Įdomiausias dalykas, kurį jums paruošėme, yra straipsnio pabaigoje.

1 - Kangbashi, Kinija

Pagal statomų pastatų skaičių Kinija pirmauja pasaulyje. Kiekvienais metais ten statomi nauji miestai, tačiau, nepaisant didelio gyventojų tankio, daugelis jų lieka tušti.

Viena tikėtina priežastis yra nepaprastai aukštos nekilnojamojo turto kainos. Kita teorija sako, kad tai draudimas karo atveju. Jei tankiai apgyvendinti Kinijos miestai bus puolami iš oro, jų atstatymas kainuos likimo. Naujuose miestuose įsikurti išgyvenusius gyventojus yra daug pigiau ir lengviau.

nuotrauka
nuotrauka

Didžiausias Kinijos vaiduoklių miestas yra Ordos rajone, kur buvo aptiktas turtingas anglių telkinys. Kangbašio mieste yra tūkstančiai namų ir būtina infrastruktūra, įskaitant oro uostą, parkus, teatrus, gatvių skulptūras ir muziejų.

nuotrauka
nuotrauka

Statybos prasidėjo 2001 m. Ir turėjo būti 1 milijonas gyventojų. Tačiau šiuo metu ten gyvena tik 2% planuojamų gyventojų.

2 - Cirueña, Ispanija

nuotrauka
nuotrauka

2000-ųjų pradžioje Cirueña buvo nedidelis kaimas Ispanijos šiaurėje. Tačiau po kelerių metų per rekordiškai trumpą laiką jo pakraštyje buvo pastatytas visas miestas, skirtas 10 000 žmonių.

Čia buvo pastatyta daugiau nei 100 kotedžų ir daugiabučių su restoranais, parduotuvėmis, baseinais ir net golfo klubu. Vis dėlto 2008 m. Atnešė pasaulinę finansų krizę, kuri užkirto kelią miesto gyvenvietei.

Dabar „Cirueña“ turi šiek tiek daugiau nei 100 piliečių, tačiau visa reikalinga infrastruktūra veikia tinkamai.

nuotrauka
nuotrauka

Nepaisant to, miestas niekada netampa tuščias, nes čia yra maldininkų kelias į Ispanijos miestą Santjago de Kompostelą.

3 - Tianducheng, Kinija

nuotrauka
nuotrauka

Kinijos rytuose yra nedidelė Paryžiaus kopija: Tianducheng. Miestas buvo pastatytas tuo pačiu stiliumi, turėdamas savo „Champs-Élysées“, „Notre-Dame de Paris“ ir net nedidelę 108 metrų aukščio Eifelio bokšto kopiją.

nuotrauka
nuotrauka

Miestas buvo pastatytas 2007 m. Ir buvo skirtas 100 000 žmonių, norintiems pakeisti savo gyvenimo būdą kaime į miesto.

nuotrauka
nuotrauka

Tačiau dabar „Rytų Paryžiuje“ nėra net ketvirtadalio gyventojų. Nekilnojamojo turto kainos pasirodė nepakeliamos, kaip ir kitose panašiose Kinijos vietose.

Tianducheng dabar labiau primena didelį prancūziškų filmų rinkinį, todėl jaunavedžiai mėgsta jį naudoti vestuvių fotosesijoms.

4 - Kilamba, Angola

nuotrauka
nuotrauka

Naująjį Kilambos miestą pastatė Kinijos investicijų korporacija 30 km nuo Angolos sostinės Luandos. Tai buvo prezidento Jose Eduardo dos Santos priešrinkiminių pažadų įkūnijimas, garantuojantis per kiek įmanoma trumpesnį laiką pastatyti didžiulį kiekį pastatų.

„Kilamba“ statyba buvo baigta 2012 m. Pusantro milijono žmonių buvo 750 daugiabučių namų, daugiau nei 100 prekybos vietų ir dešimtys mokyklų.

Bendra statybų kaina yra 3,5 milijardo dolerių.

Nepaisant visų pastangų, mieste gyvena apie 1000 žmonių. Paaiškėjo, kad šalis beveik neturėjo vidurinės klasės. Didžioji dalis gyventojų yra žemiau skurdo ribos, pragyvena su 2 USD per dieną. Todėl jie negali sau leisti nusipirkti buto net ir pasinaudodami hipoteka.

5 - Temzės miestelis, Kinija

Kitas Kinijos vaiduoklių miestas, Temzės miestelis, yra nedidelė Londono kopija. Jis užima tik 1 kvadratinį km ir buvo skirtas 10000 gyventojų.

Jis turi savo Temzės upę, Viktorijos laikų namus, gotikinę bažnyčią, raudonas telefono kabinas ir Hario Poterio bei Džeimso Bondo statulėles. Miesto statybai skirtas biudžetas buvo apie 800 milijonų dolerių. Sutaupyti iš Įkelta vartotojo 6 Landry Harlanas Prisiminti

Pseudoeuropietiškame mieste nepavyko įsikurti dėl 2008 m. Finansinės krizės, kuri parodė, kad turtingų Kinijos gyventojų, kuriems miestas buvo skirtas, praktiškai nebuvo. Labai nedaug žmonių galėjo sau leisti gyventi „kininiame Londone“, taigi miestas išlieka vaiduoklių miestu.

Dabar Temzės miestelis kartu su Tianduchengu yra tik didelio masto vestuvių peizažas.

6 - Masdar City, JAE

nuotrauka
nuotrauka

Masdaro miestas yra ekologinis miestas, kuris statomas 17 km nuo Abu Dabio, Jungtinių Arabų Emyratų sostinės. Projekto vertė siekia 22 milijardus dolerių. Tai grindžiama atsakomybės principu, kuris reiškia tvarią aplinką mieste. Tai bus pasiekta tiekiant energiją iš atsinaujinančių šaltinių, iki minimumo sumažinant anglies dioksido išmetimą į atmosferą ir sukuriant pilną miesto atliekų perdirbimo sistemą.

nuotrauka
nuotrauka

Miestas skirtas 50 000 gyventojų, tačiau dabar jame gyvena tik 300 žmonių. Daugelis jų yra Masdaro mokslo ir technologijos instituto studentai.

nuotrauka
nuotrauka

Automobiliai ten draudžiami, o atidaryta tik viena parduotuvė. Daugumai prekių reikia vykti į kitus miestus.

nuotrauka
nuotrauka

Nepaisant to, kad projektas beveik baigtas, miestas vis dar tuščias. Viena iš priežasčių, trukdžiusių susitarti, buvo ekonominė krizė. Be to, gyventojai, įpratę gyventi prabangiai, gali būti nepasirengę gyventi atsakomybės principu, kuris yra Masdaro miesto esmė.

7 - Kijong-dong, Šiaurės Korėja

nuotrauka
nuotrauka

Šiaurės Korėjos kaimas Kijong-dong yra šalia demilitarizuotos zonos ir yra vienintelė gyvenvietė, kurią galima pamatyti iš Pietų Korėjos. Kaimas buvo pastatytas praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, siekiant skatinti aukštą pragyvenimo lygį, kurio laukia visi pasienį kertantys pietiečiai.

Nepaisant oficialios versijos, kad kaime gyvena 200 paprastų šeimų, pasitelkiant modernią optiką galima pamatyti, kad namai yra tuščios dėžutės be kambarių. Ten esančios lemputės visada įjungiamos tose pačiose pastatų dalyse ir tuo pačiu metu. Kartais galima pastebėti kareivius, taip pat moteris, plaunančius langus – tuos pačius žmones kaip prieš 15 metų.

nuotrauka
nuotrauka

Iki 2004 metų kaime veikė garsiakalbiai su propagandiniais tekstais, nukreiptais į pietus. Suvokusi tokių laidų nenaudingumą, Šiaurės Korėja pradėjo transliuoti karines eitynes 20 valandų per dieną visu garsu. Pietų Korėja atsakė riaumojančiais garsiakalbiais, grojančiais vietinę roko muziką. Kai triukšmas tapo nebepakeliamas, abiejų pusių radijas buvo išjungtas visam laikui.

Premija: Naypyidaw, Mianmaras

nuotrauka
nuotrauka

2005 m. Mianmaro vyriausybė, visai netikėtai visam pasauliui, nusprendė perkelti šalies sostinę iš Jangono į Naypyidaw. Naujoji sostinė buvo pastatyta džiunglių viduryje apgyvendintoje šalies dalyje ir užėmė 7 054 kvadratinių km plotą. Norint suteikti reljefui naują statusą, prireikė milijardų dolerių ir kelerių metų statybos.

nuotrauka
nuotrauka

Be vyriausybės ir gyvenamųjų pastatų, mieste buvo pastatyta daugybė prekybos centrų, viešbučių, golfo aikštynų, sporto komplekso, herbariumo ir net zoologijos sodo.

Tikslų perkėlimo laiką paskyrė 6:36 ryto astrologai, kurių nuomonė turi didžiulę reikšmę šios šalies žmonėms. Sostinės pakeitimo priežastis vis dar yra paslaptis. Tarp įdomiausių teorijų galima paminėti valdžios institucijų baimę gausiai miniai žmonių ir galimus streikus, taip pat astrologų nuomonę.

nuotrauka
nuotrauka

Iš pradžių čia gyveno vyriausybės nariai. Pasak gandų, jiems buvo liepta persikelti į naująją sostinę per 48 valandas, tačiau tik nedaugelis įvykdė valdžios valią. Ilgą laiką Naypyidaw buvo apleista vieta su tuščiais namais ir gatvėmis. Tačiau dabar, po keliolikos metų, tai gyvas miestas, kurio gyventojų skaičius nuolat auga.

Kuris miestas jus labiausiai nustebino? Ar žinote apie kitus miestus su vaiduokliais? Pasidalink jais komentaruose!

830
248 Pasidalino
avatar
Aurė Tamulevičienė
Šiuolaikinis vaiduoklių miestų reiškinys tikrai verčia susimąstyti apie urbanizacijos tendencijas ir jų tvarumą.
Naujausias
mitybos planasmitybos planas