Kai galvojate apie bambuką, tikriausiai įsivaizduojate pandas ir kinų maistą, tiesa? Na, jūs taip pat turite pagalvoti apie žiaurią egzekuciją.
Šiuo metu Jungtinėse Valstijose 18 valstijų panaikino mirties bausmę (likusiose 32 vis dar yra knygose). Dauguma valstybių mirties bausmę taiko mirtina injekcija, nors yra ir kitų galimybių.
Neseniai kilo ginčų dėl to, kuris bausmės vykdymo būdas būtų humaniškiausias. Tačiau, palyginti su tuo, kaip jie tai darė viduramžių laikais, tai būtų kuo humaniškiau.
1) šaudymo būrys: nors mirtis šaudant būriui išpopuliarėjo šiuolaikinėje epochoje, prieš tai buvo įprasta. Pavyzdžiui, senovės Romoje ir Skandinavijos šalyse kalinius galėjo įvykdyti mirties bausmė šaulių būriais.
2) Bambukas: Viduramžių Azijoje, kai kur jie naudojo bambuką. Bambukas auga labai greitai, kartais iki pėdos ar daugiau per dieną. Aukos būtų pririštos prie mažų bambukinių augalų, o augdamos auką gali skaudžiai sužeisti.
3) Spaudimas: Pietų Amerikoje ir Pietryčių Azijoje presavimas buvo naudojamas kaip atlikimo forma. Pavyzdžiui, Vietname drambliai būtų mokomi lėtai sutriuškinti žmogų iki mirties. Europoje spaudimas buvo naudojamas kaip kankinimo forma, kuri baigėsi mirtimi.
4) Deginimas ant laužo: šis metodas yra gana paprastas ir žiaurus. Kartais nutiko taip, kad aukos mirė apsinuodijus anglies monoksidu, o ne visiškai sudegė.
5) Pakabinta, tempiama ir ketvirčiuojama: ši žiauri mirties bausmės forma buvo skirta blogiausiems nusikaltėliams ir išdavikams Anglijoje. Pirmiausia juos tempė arklys. Tada pakabino, kol jie tuoj mirs. Galiausiai auka tiesiogine to žodžio prasme buvo supjaustyta į keturias dalis.
6) Pakabintas: nors kabinimas vis dar yra įprasta praktika, ji viduramžių laikais buvo labai populiari. Tuo metu tai buvo laikoma humaniškiausia egzekucijos forma.
7) giljotina: nukirpimas yra viena iš seniausių egzekucijos formų. Prancūzijos revoliucija buvo dar efektyvesnė išradus giljotiną. Manoma, kad tai buvo humaniškiau, nes galva buvo nukirsta vienu smūgiu, o auka nebebuvo kankinama.
Manau, kad esu laiminga, kad gyvenu 2014 m.