Kai kūdikis gimsta, jis sulaukia daug gydytojų ir šeimos dėmesio. Tačiau mažai žmonių žino apie procesus ir reiškinius, vykstančius jo motinos kūne. Moters
8 pokyčiai moters organizme gimus kūdikiui. Kai kurie neigiami

8 pokyčiai moters organizme gimus kūdikiui. Kai kurie neigiami

Kai kūdikis gimsta, jis sulaukia daug gydytojų ir šeimos dėmesio. Tačiau mažai žmonių žino apie procesus ir reiškinius, vykstančius jo motinos kūne. Moters kūnas patiria daug teigiamų ir neigiamų pokyčių. Jie yra čia:

1 - Padidėja pėdos dydis

nuotrauka
nuotrauka

Mokslininkai išmatavo 49 moterų kojas nėštumo metu ir 6 mėnesius po gimdymo. Per šį laikotarpį pėdų ilgis padidėjo 2-10 milimetrų. Statistika rodo, kad šis reiškinys pasireiškia 70% moterų.

Įdomu tai, kad tai taikoma tik pirmajam gimdymui. Pėdų dydžio pasikeitimo priežastis greičiausiai yra hormonas, vadinamas relaksinu. Tai daro sąnarius ir sausgysles lankstesnius, taip pat gali paveikti pėdas.

2 - Jei kūdikis didelis, mamos krūtinė gali padidėti.

Tai gali atrodyti keista, tačiau 4 moterys apie šį reiškinį kalbėjo interviu „The Cut“. Anot jų, skirtumas tarp gimdymo prieš ir po gimdymo yra vieno drabužio dydžio.

3 - Klubai tampa platesni

nuotrauka
nuotrauka

Minėtasis hormonas relaksinas sukelia sausgyslių tarp dubens kaulų atsipalaidavimą, todėl klubai gali tapti platesni. Tai būtina norint užtikrinti, kad jūsų darbas vyktų gerai. Kai kurioms moterims šis pokytis išnyksta netrukus po gimimo, kitoms – išlieka nuolatinis.

4 - Moteris dar gali jausti kūdikio judesį gimdoje.

Per pirmuosius mėnesius po gimdymo moteris gali jausti fantominius smūgius į pilvą. Tai dujų ir raumenų susitraukimo ar gimdos susitraukimo poveikis. Daugeliu atvejų šis įspūdis su laiku išnyksta.

5 - Plaukai ir akys gali pakeisti spalvą.

nuotrauka
nuotrauka

Tai gali būti dėl hormonų disbalanso, sukeliančio melanino trūkumą. Kai kurioms moterims šis pokytis yra tik laikinas, kitoms – nuolatinis.

6 - Keičiasi skonio nuostatos.

Dėl nėštumo mūsų skonis gali kardinaliai pasikeisti. Moterys, kurios anksčiau mėgo saldumynus, atsisako jų pikantiškų dalykų naudai ir atvirkščiai. Priežastis ta pati: hormoniniai sutrikimai, kurių tikslus poveikis praktiškai nenuspėjamas.

7 - Padidėjęs prakaitavimas

nuotrauka
nuotrauka

Šis reiškinys paveikia daugumą naujų mamų. Ypač tai jaučiama naktį. Tokio prakaitavimo priežastis yra sumažėjęs estrogeno kiekis kraujyje.

8 - Kai kurios moterys patiria alergines reakcijas.

Deja, su nėštumu susijusių alergijų tyrimų yra labai mažai. Dėl šios priežasties sunku nustatyti tikslią šio reiškinio priežastį. Gydytojai mano, kad nėštumo metu imuninė sistema slopina visas reakcijas į dirgiklius, kad šis laikotarpis moteriai būtų lengvesnis. Po nėštumo šis mechanizmas nustoja veikti, o kūnas pradeda „ieškoti“ dalykų, į kuriuos gali reaguoti: maisto, plaukų ir kt.

602
633 Pasidalino
avatar
Vina Rožė
Visada maniau, kad pėdų dydžio pokyčiai yra laikini, bet šis straipsnis mane supažindino su tuo, kad gali būti ir ilgalaikių padarinių.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija