Dalinamės keliomis vertingomis gyvenimo pamokomis, kurias pravartu išmokti mums visiems, kad galėtume gyventi pilnavertiškesnį ir darnesnį gyvenimą.
Būkite iniciatyvus, kai kalbama apie pokyčius
Šis patarimas atkartoja garsiąją Mahatma Gandhi citatą „būk permaina“.
Gyvenimas yra tai, ką iš jo darote. Jūs turite galimybę pats paveikti rezultatus.
Užuot skundęsis dėl dalykų, kurie vyksta ne taip, kaip norite, užsibrėžkite tikslą ir imkitės veiksmų.
Ši citata beveik neabejotinai įkvėpė daugelį rašytojų sukaupti drąsos įgyvendinti savo idėjas.
Skaitymas yra mokymosi visą gyvenimą pagrindas
Vaikams, kuriems patinka skaityti, mokykloje sekasi geriau ir jie išsiugdo geresnius mokymosi įpročius nei bendraamžiai, kuriems skaitymas nėra malonus. Tai ne tik nuomonė. Tai patvirtina ir daug tyrimų. Mokslininkai sutaria, kad skaitymas yra esminis dalykas ugdant gerus mokymosi įpročius ir lemia, ar mokiniui seksis mokykloje.
Ką daryti, kad skaitymas vaikui būtų malonesnis?
- Nuveskite vaiką į biblioteką, kad pats pasirinktų knygą.
- Skaitykite vaikams nuo mažens.
- Atjunkite elektroninius prietaisus, žaidimų sistemas ir televizorių. Vietoj to skirkite laiko skaitymui.
- Pats skaitykite ir rodykite pavyzdį!
Jūs esate pirmasis ir įtakingiausias pavyzdys savo vaikui
Pirmiau minėjome, kad turite skaityti, kad įkvėptumėte vaiką išsiugdyti geresnius skaitymo įpročius.
Ši koncepcija yra svarbi, nes jūsų vaikai į jus žiūri… visada. Net jei manote, kad jie daro ką nors kita, jie vis tiek kartkartėmis į jus pažiūri.
Kai išsiugdysite teigiamą įprotį, pavyzdžiui, jei pradėsite skaityti, jie norės tokį elgesį pamėgdžioti.
Tačiau jūs taip pat galite netyčia paveikti vaiką, kad jis perimtų neigiamą elgesį ar įsitikinimus.
Pavyzdžiui, Kolumbijos universitetas perspėja, kad nikotino produktus vartojančių žmonių vaikai užaugę dažniau kovoja su priklausomybe nuo nikotino.
Todėl visada prisiminkite – jų mažos akys stebi, o mažos ausytės klausosi. Jie nori daryti viską, ką darote jūs.
Ugdykite empatiją, kad plėtotumėte santykius
Įsivaizduokite, kaip galėtumėte plėtoti santykius, jei pritaikytumėte empatiją savo gyvenime!
Jei tikrai suprantate, kaip kitas žmogus suvokia pasaulį, ir suprantate jo mintis, galite sustiprinti ryšį.
Įsivaizduokite save kito vietoje. Tada pažiūrėkite, kaip gali vystytis jūsų santykiai su tuo žmogumi.
Visi turi problemų
Kiekvienas žmogus turi surasti būdą, kaip išspręsti kasdienes problemas, su kuriomis susiduriame visą gyvenimą. Kiekvienas asmuo turi unikalų aplinkybių ir problemų rinkinį. Niekada negali žinoti, ką kas nors išgyvena. Kai kurie žmonės gali rūpintis sergančiais tėvais, o kiti turėti finansinių sunkumų.
Gyvenimas visada atsiųs mums sunkumų. Bet jūs galite perimti šių netikėtų (o kartais ir nepageidaujamų) problemų kontrolę į savo rankas, išmokęs jas ramiai priimti ir spręsti po vieną. Išmokite naudoti savo stipriąsias puses ir susikurkite pagalbos sistemą, kuri jums padės, kai prireiks pagalbos. Nes sprendžiant problemą paprašyti pagalbos taip pat yra gera strategija!
Negailėkite pinigų, kad pasidalintumėte meile su kitais žmonėmis
Kai ką nors mylite, gali būti sunku išreikšti, kokia gili jūsų meilė tam žmogui. Ši meilė gali būti romantiško pobūdžio ar meilė draugui ar apskritai artimui. Savo meilę žmonėms išliejate tiek dideliais, tiek mažais gestais. Meilė nėra matuojama pinigais. Pinigai išsenka, o meilė – ne!
Kartais žmonės jus neteisingai supras
Kiekvienas iš mūsų turime kontroliuoti savo emocijas ir ištaisyti tokias situacijas. Tik išsprendę nesusipratimus, galime pereiti iš neigiamos pozicijos į teigiamą. Svarbiausia yra sąžiningas, atviras ir aiškus bendravimas. Nevenkite sunkių diskusijų. Nustatykite saugaus pokalbio taisykles, pašalinkite nesusipratimus, pripažinkite savo kaltę ir judėkite pirmyn.
Persigalvoti nėra blogai
Mes visi keičiame nuomonę dėl skirtingų dalykų. Šis pokytis yra įprasta gyvenimo dalis. Vieni tai vadina pokyčiais, kiti – augimu ar pažanga. Tačiau nedvejodamas aukite ir nesijaudinkite, kad jus vertins kiti žmonės. Šis kelias yra jūsų.
Skirkite laiko sau
Ar jums tai neatrodo pažįstama? Jaučiate, kad negalite skirti nė dešimties minučių pabendrauti su draugu, nusiprausti po dušu ar vakare pasivaikščioti gryname ore. Šių akimirkų jums reikia, kad rūpintumėtės savimi, fiziškai atsiribotumėte nuo kasdienio gyvenimo rūstumo ir kaip psichologinės pertraukos, kad išvengtumėte pervargimo. Žmonės, besilaikantys rūpinimosi savimi koncepcijos, gyvena pozityviau.