Mes, „ Bright Side“, nusprendėme išsamiau ištirti šią žavią temą. Čia yra devyni keisčiausi dalykai, kurie nutinka jūsų kūnui, kai patenkate į Morfeuso rankas ir leidžiate sąmoningam protui kelioms valandoms išsijungti.
1 - Jūsų raumenys paralyžiuoti
Įėjus į REM (greito akių judesio) miegą, kuris yra giliausias iš visų miegų, jūsų galūnių raumenys yra visiškai paralyžiuoti ir laikinai judėti neįmanoma.Yra miego sutrikimas, kai šis paralyžius išlieka keletą sekundžių ar minučių po pabudimo. Šį bauginantį paralyžiaus jausmą patiria žmonės, sergantys narkolepsija, kai pabudę atidaro akis.
2 - Jūsų akys juda visu greičiu
Visos miego fazės tarnauja konkrečiam tikslui – jūsų kūnas ir smegenys yra sveiki ir atsipalaidavę. Yra penki miego etapai; kiekviena yra gilesnė nei ankstesnė, ir kai praeiname visas penkias fazes, ciklas prasideda iš naujo. Paskutinis (REM) yra pats aktyviausias ir prasideda maždaug po 60 ar 90 minučių po to, kai užmiegate. Šiame etape jūsų akys juda visu greičiu pirmyn ir atgal, to nesuvokdami, nes jūsų protas sutelktas į tai, apie ką jūs svajojate.SKELBIMAS
3 - Išsiskiria augimo hormonas
HGH hormonas, žinomas kaip žmogaus augimo hormonas, yra atsakingas už jūsų kaulų, raumenų ir audinių atsinaujinimą. Kai jūs miegate, šios medžiagos gamyba suaktyvėja visame jūsų kūne. Tai prisideda prie žaizdų gijimo ir ląstelių atsinaujinimo. Kai mes jauni, šis hormonas skatina augimą ir turi daug kitų padarinių organizmui. Dėl šios priežasties galima sakyti, kad miegodami mes augame aukštesni.
4 - Jūsų gerklė susiaurėja
Miegant raumenys, kurie, atsibudę, gerklę sulaiko, atsipalaiduoja, o gerklės dydis sumažėja. Tai yra viena iš gilaus knarkimo priežasčių. Nors yra ir kitų veiksnių, tokių kaip nosies obstrukcija, gerklės įtempimas turi daug bendro su erzinančiu triukšmu, kurį kai kurie žmonės sukelia miegodami.
5 - Šlifuojate / valote dantis
Šis reiškinys vadinamas bruksizmu. Tai atsitinka ne visiems, bet kai kurie žmonės gali atsibusti stipriai žandikaulio skausmu, kai naktį šlifuojami dantys. Bruksizmas gali turėti morfologinę kilmę, atsirandančią dėl netinkamo žandikaulio padėties. Tai gali būti ir psichologinė – tai būdas atleisti per dieną sukauptą emocinę įtampą ir stresą. Tačiau tyrimais dar nepavyko išsiaiškinti, kodėl kai kurie žmonės to niekada nepatiria, o kiti baigiasi sudužusiais dantimis ir skaudamais žandikauliais.
6 - Jūs patiriate spontanišką seksualinį susijaudinimą
Tiek vyrai, tiek moterys patiria seksualinį susijaudinimą miego metu. Šis reiškinys atsiranda dėl didžiausio smegenų aktyvumo greito akių judėjimo miego fazėje, tai reiškia, kad jūsų smegenims reikia daugiau deguonies, taigi ir greitesnio kraujo tekėjimo. Pastarojo padidėjimas paveikia kiekvieną jūsų kūno organą, įskaitant ir pačius intymiausius, todėl suaktyvėja lytiniai hormonai.
7 - Jūsų smegenys išleidžia sukauptą informaciją ir sudaro istorijas
Tai, kaip formuojasi mūsų svajonės, tebėra mokslinė paslaptis. Šiandien mes žinome, kad mūsų smegenys kuria sapnų vaizdus iš kasdieniame gyvenime esančių prisiminimų ir gilios pasąmonės medžiagos. Taigi naujausi išgyvenimai derinami su informacija, kurią saugojome metų metus: prisiminimais, traumomis, emocijomis ir jausmais, kad sukurtume paslaptingus ir kartais absurdiškus sapnus. Tačiau vis dar neįmanoma nustatyti, kodėl mūsų protas naktį keliauja į tam tikras vietas ar kodėl jis pasirenka konkrečius prisiminimus, spalvas, balsus, scenas ar žmones. Nepaisant didžiosios mokslo pažangos, svajonės tebėra didelis galvosūkis, kurį dar reikia išspręsti.
8 - Galite išgirsti staigius sprogimus
Sprogstantis galvos sindromas yra retas reiškinys, tačiau jis gali atsirasti. Jei kada nors tai nutiks, jūs pajusite, kaip garsiai sprogęs privertėte pabusti, ir jūs galite patirti didelę baimę ir kančią, tačiau iš tikrųjų nieko išoriniame pasaulyje neįvyko. Tie, kurie kenčia nuo šio sindromo, mano, kad jų galva „sprogo“, arba mano, kad išgirdo garsų garsą, pavyzdžiui, ginklą. Tai nesukelia fizinio skausmo, tačiau gali turėti rimtų psichologinių padarinių.
9 - Jūsų smegenys atstato ir detoksikuoja save
Ročesterio universiteto tyrėjai nustatė, kad miegant jūsų smegenys išstumia atliekas, kurios kaupiasi dienos metu. Mechanizmas, kuris suaktyvinamas, kai mes miegame, yra vadinamas glifine sistema, o kai jis įsijungia, jūsų smegenys leidžia išmesti nenaudingą informaciją ir kaupti daiktus, kuriuos ji laiko gyvybiškai svarbiais, ir atnaujinti jų ryšius.