Mortono pirštas – pėdos būklė (sandara), kai antrasis pirštas ilgesnis už pirmąjį (sutrumpėjęs pirmasis padikaulis lyginant su antruoju padikauliu.
Tokia sandara sutinkama maždaug 10% žmonių ir dažnai nesukelia jokių nepatogumų, nors neteisingai parinkus avalynę gali tapti skausmų ir nuospaudų priežastimi.
Ši anatominė ypatybė turi nuostabią istoriją ir kelis naudingus praktiškus tyrimus. Ji daro įtaką pėdos stabilumui, charakteriui ir netgi seksualiniam suderinamumui.
Manoma, kad jei pas žmogų antrasis kojos pirštas ilgesnis už nykštį, tai jis (žmogus, ne pirštas) šeimoje bus šeimininkas.
Prietaringi Indijos gyventojai net atkalbinėja savo sūnus nuo vedybų su tokia mergina, jei antrasis jos kojos pirštas pernelyg išsikišęs – esą tokios moterys pernelyg valdingos ir vyras neabejotinai bus po padu.
Tačiau ilgas antrasis pirštas (jį dar vadina Mortono pirštu – amerikiečio chirurgo Dudley Joe Mortono, kuris pirmasis aprašė tokią anatominę pirštų skeleto ypatybę, vardu) – retas reiškinys.
Ir sutinkamas maždaug pas 10% žmonių visame pasaulyje. Jei jūs patekote į jų tarpą, tai greičiausiai jūs apsigimęs lyderis visame kame.
Tiesa, nevaldomas lyderystės siekimas gali jums pakenkti ir jūs rizikuojate virsti savimyla egoistu arba valdingu tironu.
O jei pastebimai ilgesnis už kitus pasirodo nykštys, manoma, kad tokių kojų savininkai lengvabūdžiai ir nemoka ilgai jaudintis bei liūdėti.
Mėgsta ryškius drabužius ir skanų maistą, tačiau dar labiau jiems patinka traukti dėmesį ir spindėti viešumoje.
Be to, jei jei šio piršto nagas išgaubtas, tai žmogus greičiausiai dirglus ir psichologiškai nestabilus, o jei nagas platus prie pagrindo, tai žmogus pernelyg gudrus.