Pasikalbėkime, ar derėtų savo artimai draugei papasakoti apie jos sutuoktinio neištikimybę. Itin sunku tais atvejais, kai jūsų draugės antroji pusė užmezgė romaną, tačiau teisėta sutuoktinė apie tai net nenutuokia.
Pripažinkite: situacija tikrai ne iš maloniųjų. Kiekvienas turi savarankiškai apsispręsti, kaip tokiu atveju pasielgti, atsižvelgdamas į susiklosčiusias aplinkybes ir poros, kurios likimą galbūt teks nuspręsti, santykius. Jeigu kalbama apie sudėtingą situaciją artimų giminaičių šeimoje, tokiu atveju galvosūkis tampa dar sunkesnis.
Taigi kaip pasielgti ir kur ieškoti patarimo? Pirmiausia, jeigu į neištikimybės spąstus patekęs asmuo nežino, jog jūs šią paslaptį sužinojote, derėtų apie tai jam prisipažinti. Gali būti, jog sužinojęs, kad ir jūs žinote apie jo nesantuokinius ryšius, šis žmogus imsis kokių nors priemonių, pavyzdžiui, romaną nutrauks arba ryšys prisipažinti apie tai savo teisėtai antrajai pusei. Svarbu prisiminti, jog jūsų tikslas nėra kelti ultimatumą. Pakanka pranešti, jog jūs žinote šią paslaptį.
Ar papasakoti draugei apie neištikimą vyrą ir jos antrosios pusės romaną?
Sprendimas, ar atskleisti skaudžią tiesą, priklauso nuo to, kiek, jūsų nuomone, jūsų bičiulė nori sužinoti, kas vyksta iš tikrųjų. Kai kurie iš savo patirties gali pasakyti: kartais žmonės nenori nieko žinoti, tad tokiais atvejais būtų negailestinga versti jį susidurti akis į akį su problema, kurios šiuo metu jis tiesiog nepasirengęs spręsti. Prieš pranešant artimam žmogui apie jo santykius ištikusią krizę, derėtų pasidomėti, ar jam tiesa aktuali.
Kitais žodžiais tariant, jeigu draugė jūsų atvirai klausia, ar jos vyras kartais negalėjo užmegzti romano, jums meluoti tikrai neverta – klokite visas kortas ant stalo. Tokiu klausimu bičiulė ar giminaitė parodo savo pasirengimą išgirsti tiesą ir sužinoti, kas iš tikrųjų vyksta jai už nugaros.
Tačiau jeigu tokių klausimų žmogui nekyla, derėtų palaukti, kol draugei kils bent menkiausias įtarimas. Trumpiau tariant, galima būtų pritaikyti daugmaž tokią formulę: nemeluokite, tačiau per prievartą tiesos nebrukite. Jeigu artimam žmogui rūpi jūsų nuomonė šiuo konkrečiu klausimu, gali būti, jog jis yra viduje pasirengęs sužinoti šią skaudžią tiesą. Jeigu tyli, greičiausiai nenori sužinoti tiesos, tad paslapties atskleisti nevertėtų. Vienintelis patarimas: tiesos akimirkai draugę ar giminaitę paruošti. Kai yla galiausiai išlįs iš maišo, ji turi būti pasirengusi išdidžiai ją priimti ir neprarasti žmogiškumo.
Aišku, pasitaiko ir išimčių. Gali būti, jog jūsų draugystės kertinė vertybė – dalintis viskuo be išimties, kad ir kaip kartais tokie dalykai skaudintų. Tokie žmonės vienas iš kito tikisi besąlygiško atvirumo, tad tokiais atvejais tylėti nevertėtų.
Jeigu suprantate, jog, nepasakiusios visos tiesos, pasielgsite nesąžiningai artimos draugės atžvilgiu, greičiausiai laukti klausimo, išprovokuosiančio pokalbį, tikrai neverta: drąsiai klokite kortas ant stalo. Kaip jau buvo rašyta, patarti, kaip elgtis tokioje situacijoje, jums gali tik širdis, nes kiekvienas atvejis yra individualus.