Mes gyvename aukštųjų technologijų pasaulyje, kuriame įvairūs įtaisai padeda palengvinti gyvenimą. Tačiau tuo pat metu auga ligų, ypač susijusių su smegenų darbu, skaičius. Daugelis žmonių po 60 metų turi atminties problemų ir yra labai išsiblaškę. Gydytojai vienbalsiai sako, kad taip yra todėl, kad nedarome smegenų darbui aktyvinti skirtų pratimų, nes mes galime spausdinti tekstą, išspręsti problemą internete ir net įvairūs pomėgiai vis labiau yra susiję su internetu.
Tačiau visi ekspertai tvirtina, kad yra įrodytas būdas išvengti Alzheimerio ligos. Kiekvieną dieną reikia rašyti ranka. Papasakosime apie 7 svarbias priežastis, dėl kurių reikia griebtis rašiklio ir užrašų knygelės.
SUAUGUSIŲJŲ ATMINTIES LAVINIMAS
Šiuolaikiniai duomenys patvirtina, kad kai mes rašome ranka, tai labiau užtikrina smegenų darbą, nei pavyzdžiui, regėjimas ir tik pirštų judesiai. Visa tai leidžia pakilti į aukščiausią psichinių funkcijų vystymosi lygį. Rašymo nauda yra didžiulė ir tai jūs gaunate rašydami 20 minučių per dieną.
Emocijų tyrimas:
Kai rašote ant popieriaus, patiriate emocijas. Todėl psichologai labai dažnai pataria rašyti apie savo patirtį, kad palengvintų patiriamą stresą. Geriausias būdas derinti darbą su malonumu yra saugoti tikslų ir įvykių dienoraštį. Taigi parašysite ir atsikratysi streso, o tai labai svarbu normaliam smegenų funkcionavimui.
Kai rašome ranka, įjungiama smegenų dalis, kuri atsakinga už psichomotorinę funkciją. Be to, jūs pagerinate atmintį, nes jūsų rankos turi atkurti reikalingas raides ir ženklus, jungiančius motorinę veiklą. Bet kai dirbate prie klaviatūros, viskas daroma automatiškai.
Smulkūs motoriniai įgūdžiai
Kai dirbate rankomis, įskaitant rašymą, smegenų pusrutuliai sąveikauja, o aukštesnės psichinės funkcijos geriau vystosi. Vaikams panašus procesas vyksta greitai, tačiau suaugusiesiems jį reikia plėtoti visada. Tai puiki Alzheimerio ligos prevencija, ypač tiems, kurie nemoka siūti, megzti ir siuvinėti. Galų gale jūs išlaikote tinkamą dėmesį ir atmintį.
Kai rašome ranka, dešinysis pusrutulis labiau įsijungia, jis tiesiog atsakingas už vaizdinį mąstymą, meninį suvokimą, už emocijas, o ne už logiką, kaip kairė. Jūs netgi galite atlikti eksperimentą: rašyti esė ta pačia tema rankiniu būdu ir kompiuteryje. Pamatysite: tekstas ranka bus emocingesnis ir maloniau suvokiamas.
Intelektinis vystymasis
Normali šnekamoji ir rašytinė kalba, tai yra vienas iš svarbių kriterijų sveikam žmogui. Kai gydytojai atlieka psichodiagnostinį patikrinimą, jie ne tik žiūri, kaip atrodo žmogus, bet ir išsiaiškina, ar jo šnekamoji ir rašytinė kalba yra normali. Paprastai klausimynas duodamas užpildyti ranka, tai padeda pašalinti daugybę psichinių nukrypimų.
Norėdami parašyti paprastą frazę, turite išgirsti žodį, atskirti garsus, prisiminti abėcėlės simbolių vaizdus, perkoduoti juos rankos judesiu.
Kalbėjimas
Rašymas nėra vien tik variklinis veiksmas. Mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad jis turi įtakos ne tik suvokimui, bet ir žodžiams. Kuo daugiau žmogus rašo, tuo lengviau jam teisingai suformuoti savo mintis ir jas išsakyti.
Raštingumas
Kai rašote ranka, nėra automatinių žodžių ir sakinių taisymo. Tik jūs sekate rašybą ir skyrybos ženklus. Jei rašėte neteisingai, turite pašalinti klaidą ir teisingai parašyti kitą. Pirma, tai padidina raštingumo lygį, ir, antra, suteikia galimybę pertvarkyti frazę remiantis sena patirtimi. Vėlgi, jūs turite suaktyvinti smegenis.
Deja, daugelis žmonių jau pamiršo, kaip nuostabu rašyti ranka. Kas yra tos raidės, kurios rašomos su jauduliu ir skaitomos su dar didesnėmis emocijomis. Sunku pasakyti, kiek parašyti per dieną. Tai tas pats, kas skaityti knygas, spręsti logines problemas – viskas priklauso nuo noro. Pirmiausia pabandykite skirti šiek tiek laiko rašymui kiekvieną dieną, ir jūs pastebėsite pagerėjusią nuotaiką, atmintį ir logiką.