Kad svogūnėliai pasirodytų dideli, o kultūra turėtų gausų derlių, ją reikia šerti. Be to, įvairiais metų laikotarpiais išberiamas trąšų kiekis gali būti visiškai skirtingas. Liepa yra labai sausas ir karštas mėnuo, o svogūnams reikia ypatingo požiūrio.
Kaip tręšti svogūnus liepos mėnesį
Yra įvairių svogūnų šėrimo variantų – specialiai pirktinių, taip pat naminių – liaudiškų. Ir tie, ir kiti labai verti, padeda užauginti gerą derlių. Antrojo vasaros mėnesio pradžioje svogūno galvutė dažniausiai būna graikinio riešuto dydžio. Šiuo laikotarpiu rekomenduojamas papildomas padažas su superfosfatu.
Paprastai vienam kibirui šilto vandens imama apie 2 šaukštus trąšų. Ir laistymas turėtų būti 5 litrai 1 kvadratiniam metrui. Kai tik pradeda formuotis labai tanki lapija, svogūnas dažnai nuvysta. Tai rodo, kad svogūnėlis jau nustojo augti žemėje ir, deja, jokios trąšos čia negali padėti.
Liaudies gynimo priemonės svogūnams tręšti liepos mėnesį
Svogūnus galite maitinti ne tik superfosfatais ir kitais pirktais produktais. Liaudies variantai taip pat yra gana tinkami. Jie ne tik prisideda prie gausaus derliaus, bet ir aktyviai kovoja su kenkėjais bei ligomis, praneša rsute.ru.
Alkoholio amoniakas
Amoniako sudėtyje yra azoto, reikalingo svogūnams. Tokios trąšos yra ne tik viršutinis tręšimas, bet ir kovoja su kenkėjais. 10 litrų šilto vandens imama apie 3 šaukštus amoniako. Laistymas turi būti po šaknimi. Kvapas gali atbaidyti svogūnų musę ir kitus kenkėjus.
Mielės paprastai yra senas, bet patikrintas ir veiksmingas maitinimo būdas. Žalumynai gaunami be chemikalų ir yra labai skanūs bei sultingi. Mielių užpilas prisotina dirvą deguonimi, fosforu ir azotu. Jos dėka pradeda vystytis šaknų sistema, o tuo tarpu didėja žaliosios masės derlius. Pati kultūra tampa gana atspari įvairioms ligoms.
Mielės mėgsta šilumą, todėl liepa yra idealus laikas maitintis. Į kibirą šilto vandens imama apie 10 gramų sausų mielių, taip pat 35 gramai cukraus, kad paspartintų fermentaciją. Mišinys infuzuojamas 4 valandas, po to praskiedžiamas vandeniu. Vienai daliai tirpalo pakanka 5 dalių vandens. Be to, kultūrą galima laistyti. Be to, yra dar vienas įdomus šėrimo receptas.
Susmulkintą dilgėlę kartu su nupjauta žole reikia sudėti į statinę, užpilti vandeniu ir savaitę periodiškai maišyti. Tada čia kartu su trupiniu juodos duonos dedama apie pusę kilogramo gyvų mielių. Palikite dar dvi dienas. Vienam kibirui vandens imama apie litrą tokio produkto. Tada galite laistyti kultūrą.
Pelenuose yra didžiulis kiekis mikroelementų, kurie yra tokie naudingi kaip viršutinis derliaus padažas. Kalcis ir fosforas yra ypač svarbūs. Pelenai tinka kenkėjų kontrolei ir kai žalumynai pagelsta ir susisuka. Norėdami paruošti viršutinį padažą, turėtumėte paimti apie 200 gramų pelenų, taip pat arbatinį šaukštelį maltų pipirų ir tabako dulkių. Purškite produktą, tada turite atlaisvinti dirvą iki 2-3 centimetrų gylio.