Kartais kitų žmonių buvimas šalia mus erzina, išsekina. Ar noras vienam praleisti laisvalaikį yra problema ar savaime suprantamas dalykas?
Tai yra problema, jei jums tai trukdo
Mūsų pasaulyje noras pabūti vienam daugeliui atrodo bent jau keistas. Jei esi viena – nesvarbu, be draugų ar be vyro, kiti žmonės tikrai pradės jūsų gailėti, patars, kaip atsikratyti „problemos“, kaip užmegzti ryšį su išoriniu pasauliu ir apskritai pažers daugybę banalių tiesų, kurios visiškai nesusijusios su jumis. Daugelis iš mūsų į užuojautos žodžius reaguoja ramiai: svarbiausia yra jūsų pačių vidiniai jausmai. Tačiau kai kuriems tai gali būti labai sunku. Būtent tuo atveju, jei vienatvės troškimas įkvepia baimę, diskomfortą, net panišką siaubą, turėtumėte pagalvoti, ar tikrai gerai jaučiatės būdamas vienas. O gal tiesiog esate pernelyg veikiamas visuomenės spaudimo?
Bet kokiu atveju, jei jūsų vienatvės siekimas jums atrodo problema – vadinasi taip ir yra, juk, galų gale, mūsų jausmai apie mūsų pačių būseną visada yra teisingi, skirtingai nei aplinkinių nuomonė.
Tai jūsų išsigelbėjimas, jei visuomenė jus išsunkia
Visi žmonės skirstomi į intravertus ir ekstravertus. Ir jei pastarieji sugeba ilgai išbūti kitų žmonių kompanijoje, tuomet intravertams viskas yra kur kas blogiau: bet koks užsitęsęs kontaktas gali ne tik sukelti siaubingą nuovargį, bet net išprovokuoti ligą. Tai viskas dėl subtilios psichinės organizacijos. Niekas nesako, kad ekstravertai yra mažiau jautrūs, tiesiog jie gali pasisemti jėgų iš buvimo kompanijoje (ar tai būtų kolegos, draugai ar giminaičiai). Kita vertus, intravertai energijos gali pasisemti išskirtinai vienatvėje, ir tame nėra nieko blogo, juk visi žmonės skirtingi. Tokiu atveju vienatvė jums būtina, kaip inhaliatorius nuo astmos – jei praleisite dozę, teks kviesti greitąją pagalbą.
Tai jūsų poreikis, jei negalite suprasti savęs
Kartais mums nepakenktų išsiaiškinti su savimi. Ypač kai įveikta įspūdinga kelio dalis, tik klausimas, kur toliau. Kasdienybės triukšme beveik neįmanoma priimti daugiau ar mažiau svarbaus sprendimo. Tai normalu, kad apsispręstų, moteriai reikia ne merginų-patarėjų, o tylos. Išsiskyrėte su vyru, nusprendėte keisti darbą, jums prireikė kokybinių pokyčių? Šiuo atveju jūsų vienatvės troškimas yra visiškai pagrįstas. Nebijokite būti viena: galbūt dienos, praleistos tik su savimi, padės apsispręsti dėl būsimo judėjimo krypties.
Vienatvės pliusai
Vienatvė yra ideali platforma kurti naują gyvenimą, naujus siekius, naujus pomėgius. Dirbkite, skaitykite knygas, žiūrėkite filmus, tobulėkite dvasiškai, patikėkite, vieną dieną visa tai jums pravers. Picasso sakė: „Be didelės tylos neįmanomas didelis kūrybiškumas“. „Vienatvėje gimsta mūsų asmenybė“, – tvirtino Thomas Mannas. Tegul į jus įsiskverbia vienišumo jausmas, didžiulė tyla, palikite už slenksčio visas aktualias problemas ir žmones, su kuriais bendravimas neatneša trokštamos ramybės ir malonumo.