Nepaisant to, kad daugelis dilgėles ir rabarbarus suvokia kaip piktžoles, iš jų galima pagaminti labai skanius patiekalus. Tokie ingredientai yra ne tik na
Dilgėlės, rabarbarai ir dar daugiau: ką skanaus ir sveiko galima paruošti iš „piktžolių“ žolelių

Dilgėlės, rabarbarai ir dar daugiau: ką skanaus ir sveiko galima paruošti iš „piktžolių“ žolelių

Nepaisant to, kad daugelis dilgėles ir rabarbarus suvokia kaip piktžoles, iš jų galima pagaminti labai skanius patiekalus. Tokie ingredientai yra ne tik naudingi, bet ir įperkami, nes auga beveik visose srityse.

Ar galima valgyti patiekalus iš dilgėlių ir rabarbarų

Naujos idėjos praplėsti meniu įvairiomis žolelėmis didina kulinarinį akiratį. Be to, yra ir ekonominė pusė: didžioji dalis to, kas užaugo nuosavame sode, nereikalauja rimtų investicijų. Visos šios gamtos dovanos yra beveik veltui.

Jei nesate tikri dėl žalumynų, jums jų nereikia. Tai kaip su grybais: renkame tik pažįstamą žolę, nes miške ir sode gali augti ir nuodingi augalai. Pavyzdžiui, laukinių česnakų ūgliai labai panašūs į pakalnutę, kuri, nors ir labai graži, vartoti tikrai netinka.

nuotrauka
nuotrauka

Jei jūsų sklype šie želdiniai neauga, juos reikia rinkti lauke ir miške, toliau nuo greitkelio, gamyklų ir, žinoma, ne mieste. Be to, kiekvienai žolelei, kaip ir daržovėms, yra savas laikas. Būtina paimti tik jaunus augalus, kurie dar nespėjo sukaupti savyje kenksmingų medžiagų.

Ivanas Šiškinas, kuris yra žinomas virtuvės šefas, jau seniai pasakoja, kokius patiekalus ir iš kokių žalumynų galima gaminti. Jis turi gerų įvairiausių salotų ir kitų patiekalų receptų.

Ką virti iš „piktžolių“ žolės

Žolė salotoms namuose

Jį paruošti labai paprasta. Reikia paimti porą bulvių ir jas išvirti. Miške ar sode pirmiausia reikia surinkti jau užaugusius žalumynus. Tai gali būti žalieji svogūnai, rūgštynės, špinatai, dilgėlės ar švieži kiaulpienių lapai, kurie atrodo kaip rukola.

Visi komponentai smulkiai supjaustomi, sumaišomi su šiltomis bulvėmis ir pagardinami kvapniu saulėgrąžų aliejumi. Būtų idealu, jei pridėtumėte ridikėlių ar agurkų. Kiekvieną dieną galite gaminti įvairias salotas, kartais pakeisti daržoves.

nuotrauka
nuotrauka

Visi komponentai smulkiai supjaustomi, sumaišomi su šiltomis bulvėmis ir pagardinami kvapniu saulėgrąžų aliejumi. Būtų idealu, jei pridėtumėte ridikėlių ar agurkų. Kiekvieną dieną galite gaminti įvairias salotas, kartais pakeisti daržoves.

Azerbaidžanietiškas omletas Chucha

Tai patiks visai šeimai pusryčiams ar pietums. Pats patiekalas atkeliavo iš senovės Irano. Jį netgi galima pavadinti kultiniu, nes toks omletas asocijuojasi su pavasariu, vasara, gamtos atgimimu, tad į kompoziciją patenka tik kiaušiniai ir žolė.

Reikia paimti daug žalumynų. Tiks krapai, svogūnai, kalendra, česnakai, rūgštynės ir šiek tiek dilgėlių. Visa tai reikia kruopščiai nuplauti iš smėlio ir žemės, o tada nukratyti likusį vandenį. Žalumynai siunčiami į keptuvę, pridedant daržovių ar sviesto.

Kiaušinius reikia išplakti su pienu ir užpilti žalumynais. O tada viskas kaip ir su įprastu omletu: palaukite, kol viskas susigriebs ir apverskite į kitą pusę. Šis patiekalas suteikia įvairumo, todėl galite laisvai dėti riešutų, pomidorų ir sūrio.

Kaip pasigaminti dilgėlių sriubą

Nepaisant dilgėlės aštrumo, ji taip pat turi savo švelnumo. Kaimyniniame miške ar savo sklype reikia susirasti jaunų dilgėlių, jas gerai nuplauti, nuplikyti verdančiu vandeniu, kad neįsidurtų. Po to surūšiuokite ir išmeskite šiurkščius stiebus.

nuotrauka
nuotrauka

Į puodą vandens sudėkite pjaustytas bulves, morkas ir svogūnus. Iš prieskonių – lauro lapas, juodieji pipirai ir druska. Visoms daržovėms paruošus, dedama dilgėlių, išmaišoma ir keptuvė nukeliama nuo ugnies.

Prieš patiekiant tokia sriuba apibarstoma žolelėmis, geriausia – svogūnais arba smulkiai pjaustytais krapais. Į lėkštę taip pat dedama grietinė ir pusė virto kiaušinio. Sriuba išeina sodri ir kvapni, galima sakyti, pavasariška. Jame daug vitaminų, bus dietinis ir lengvas.

Lygiai taip pat galite virti sriubą su rūgštyne, tik be dilgėlių. Nors kai kurie gamina žalumynų mišinį, kuris irgi labai skanus. Išvirtas kiaušinis smulkiai sutarkuojamas ir jau patiekiant dedamas į kiekvieną porciją. Bet čia galite pridėti puselių – tai jau kaip jums patinka.

Ką virti su rabarbarais

Pastaruoju metu šis augalas tapo labai madingas. Anglijoje XIX amžiuje netgi buvo sukurta unikali auginimo šiltnamiuose technika. Kambaryje būtinai turėjo būti šilta, o rūtos buvo renkamos tik žvakių šviesoje.

nuotrauka
nuotrauka

Iš rabarbarų galima gaminti pyragą. Stiebus reikia nulupti ir supjaustyti kubeliais, apibarstyti šaukštu cukraus, kad žalumynai permirktų. Bandymui reikės šių komponentų:

Tešla neturėtų būti per daug minkoma, kad ji nebūtų tanki. Gautą masę reikia padalyti į dvi dalis ir valandai išsiųsti į šaldytuvą. Tada didžioji dalis tešlos išdėliojama ant kepimo skardos. Po to ateina rabarbarų sluoksnis, o tada vėl tešla. Kepame pusvalandį 180 laipsnių temperatūroje.

641
116 Pasidalino
avatar
Palmyra Andrikienė
Visiškai sutinku, kad dilgėlės ir rabarbarai yra nepelnytai nuvertinti. Jie puikiai tinka ne tik kukuliai ar sriuboms pagardinti, bet ir kaip pagrindinis ingredientas sveikesniems patiekalams.
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas