O ar reikia žudytis su kastuvu rankose?Žinoma, kiaulpienės gebėjimas išgyventi beveik bet kokiomis sąlygomis džiugina, tačiau ne kiekvienas sodininkas yra
„Dirbame taikliai“: sugalvojame, kaip savo sode atsikratyti kiaulpienių

„Dirbame taikliai“: sugalvojame, kaip savo sode atsikratyti kiaulpienių

O ar reikia žudytis su kastuvu rankose?

Žinoma, kiaulpienės gebėjimas išgyventi beveik bet kokiomis sąlygomis džiugina, tačiau ne kiekvienas sodininkas yra patenkintas šių ryškiai geltonų gėlių atsiradimu svetainėje. Ypač jei daug laiko ir pastangų skyrėte vejai tvarkyti. Tie, kurie susidūrė su tokia problema, puikiai žino: kiaulpienes tiesiog ištraukti nenaudinga, jos greitai susigrąžina teritoriją. Taigi ši kova pralaimėta, ar yra veiksmingų būdų? Apie tai paklausėme sodininkų ir kraštovaizdžio dizainerių.

Problemos šaknis

Iš karto rezervuokime: kiaulpienės neatsikratysite kartą ir visiems laikams. Ši piktžolė greitai plinta ir yra labai atspari.

„Manau, kad kova su kiaulpienėmis yra 100% nuostolis“, – ironizuoja sodininkė Lyubov Ponomareva. „Nes mes su jais kovojame, bet aplink visada yra kiti sodai, kuriuose gali būti visas kiaulpienių laukas. Ir visos šios kiaulpienės dygsta ir pas mus. Bet mes, žinoma, ir toliau kovojame.

Paprasčiausiai ištraukti kiaulpienę, kaip ir daugelio kitų augalų, nepavyks. Jis turi mėsingą ilgą šaknį ir net užtraukus išsikišusią žalią, greičiausiai ji tiesiog nukris. Ir pati piktžolė laikui bėgant ataugs. Atsisakyti geltonų galvų atsiradimo taip pat yra bloga strategija. Jie greitai užpildys visą plotą, tereikia duoti valią.

Pašalinkite silpnybes

„Plikos“ teritorijos teritorijoje yra rizikos zona. Tik laiko klausimas, kada piktžolės jas ištrauks, todėl pasirūpinkite prevencija. Sėkite tuščias vietas arba mulčiuokite, pavyzdžiui, su spygliuočių ar žolės žieve.

„Mulčas leidžia ne tik išlaikyti drėgmę žemėje, bet ir atbaidyti piktžoles“, – aiškina sodininkė, kraštovaizdžio dizainerė Svetlana Aleksandrova. — Nupjauta žole žemę mulčiuoju iškart po pjovimo. O tai, kad buvo apdorota herbicidais, visai nebaisu.

nuotrauka
nuotrauka

Lysvėse kai kurie sodininkai vietoj mulčio naudoja dengiamąją medžiagą – kad drobė visiškai uždengtų žemę, o virš jos liktų reikalingi daigai.

Piktžolių atsiradimas taip pat gali būti signalas, kad vejai ir sklypui skiriate šiek tiek mažiau dėmesio nei reikalaujama.

„Kiaulpienės atsiranda nesistemingai laistant, nesistemingai pjaunant veją, jei kalbame apie vejos žolę“, – aiškina kraštovaizdžio dizainerė Nina Oščerina.

Rankinis piktžolių kontrolė

Jei prevencija nepadėjo, o kiaulpienės atsirado svetainėje, pradėkite jas naikinti rankiniu būdu. Svarbiausia yra visiškai pašalinti šaknį nuo žemės, kad piktžolės neataugtų. Tam padeda specialus šaknų valiklis, tokie parduodami sodo parduotuvėse. Plastikinius prietaisus galima nusipirkti nuo 50–80 rublių, tačiau ši parinktis vargu ar bus patvari. Plieninių įrankių kaina yra nuo 130 rublių, ir jie jau įkvepia daugiau pasitikėjimo. Svarbiausia yra patikrinti, ar šaknų valiklis yra pakankamai stiprus.

– Šis įrankis yra smailus ir šakėmis apačioje. Tai leidžia pašalinti šaknį iš vejos ir lysvių, netrukdant kaimyniniams augalams, sako Lyubov Ponomareva. – Mano vyras vaikšto su juo po aikštelę ir kasa kiaulpienes.

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Nenorite dėti fizinių pastangų naikinti piktžoles? Pažvelkite į mechaninius įrenginius. Tokių šaknų šalinimo priemonių kainos prasideda nuo 2700 rublių. Ir jei dabar nėra laiko sistemingai iškasti kiekvieną kiaulpienę, atlikite apdorojimą pagal sutrumpintą programą.

– Daugelis sako: „Na, kodėl tu prievartauji save? Dar bus piktžolių“. Galima tiesiog prasilenkti su mašinėle, o bendroje kiaulpienių masėje nelabai matosi. O geltonas gėles galima nuimti rankomis, sako Liubovas Ponomareva. „Pasivaikščioti ir susitvarkyti užtrunka tiesiog tris minutes. O jei kartu su veja nuolat pjausite kiaulpienes, gali būti prispausta viršūnė, nusilpusios šaknys.

Mes naudojame chemiją

Tačiau yra tikimybė, kad kiaulpienės prisitaikys prie šienavimo ir tada jūs neturėsite laiko apsisaugoti nuo baltos sėklų kepurėlės atsiradimo.

Kai pjaunate veją, kiaulpienės vis trumpėja ir trumpėja. Jų palaipsniui mažėja, o gėlių stiebeliai tampa žemesni nei lygiai, kuriais pjaunate veją. Tai yra jų prisitaikymo būdas“, – aiškina kraštovaizdžio dizainerė Nina Oshcherina.

Jei kova su kiaulpienėmis jau praėjo pagal šį scenarijų, išbandykite kompleksinę terapiją – šaknų šalinimo priemonę ir herbicidus.

„Naudokite chemiją, skirtą kovai su kiaulpienėmis“, – siūlo specialistas. – Anksčiau tai buvo „Lontrel“, „Gazontrel“, o dabar internete galite rasti daugybę variantų.

nuotrauka
nuotrauka

Daugelis nerimauja, ar chemija nepakenks likusiai teritorijai. Specialistai ramina: jei elgsitės griežtai pagal instrukcijas, žus tik piktžolės, o augmenija bus saugi.

– Pievelėse naudoju selektyvinius herbicidus: Lontrel 300, Lintur. O takams ir vietoms, kur nepasiekia rankos, naudoju tvirtus: „Tornado“, „Roundup“, – patirtimi dalijasi sodininkė, kraštovaizdžio dizainerė Svetlana Aleksandrova. – Atskieskite pagal instrukcijas. Laikykite purkštuvą žemai prie žemės. Mes dirbame būtent su kiaulpienėmis! Sofos žolė, varnalėša, krienai ir net partenokisai yra 100% veisiami reguliariai apdorojant lapus 3–5 kartus per sezoną!

nuotrauka
nuotrauka

Vieno gydymo neužtenka, problemai pasikartojant, procedūrą reikia kartoti.

„Išmokau dirbti labai atsargiai ir kruopščiai, taikliai purkšti kiekvieną piktžolę atskirai“, – sako Svetlana Aleksandrova. – Čia reikia aiškiai suprasti, kad herbicidas veikia tik žaliąją masę. Tai, kas buvo ant vaisto, nuvys, bet vėl pasirodys nauji ūgliai. Todėl apdorojimo dažnumas priklauso nuo to, kiek piktžolių yra jūsų sode ir kiek laiko jos buvo sėjamos jūsų dirvoje. Man labiau patinka purkštuvą įkrauti kartą per dvi savaites ir tvarkyti takus nuo piktžolių, veją nuo kiaulpienių, nei skirti laiko ir pastangų ravėti.

Žodžiu, kantrybė ir metodas – geriausi jūsų draugai kovoje su kiaulpienėmis.

363
955 Pasidalino
avatar
Eiminas Jacikas
Kiaulpienės išties tvirtos gėlės, bet kas nori tobulos vejos, tas turi turėti nemažai kantrybės.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija