Milijardierius Elonas Muskas įžvelgė pavojų kai kuriuose Žemėje vykstančiuose įvykiuose ir numatė pasaulio pabaigą. Jį sunerimo planetoje gimstamumas, kuris, jo nuomone, sukels nepataisomų pasekmių. Jis taip pat nepalieka vilties įgyvendinti savo svajonę – kolonizuoti Marsą.
Kur Elonas Muskas pamatė pasaulio pabaigą?
Elonas Muskas yra vienas turtingiausių žmonių pasaulyje. Jis uždirbo savo turtą per intelektą ir sunkų darbą. Jo galvoje nuolat gimsta idėjos, kurios vėliau atneša gerą pelną.
Jau daugelį metų, prasidėjus technologijoms vystytis ir gerėjant gyvenimui, gyventojų skaičius nuolat auga. Pastaruoju metu jis ne tik sustojo, bet ir pradėjo mažėti. Elonas Muskas anksčiau nesijaudino, kiek žmonių gyvena Žemėje. Jis net pradėjo fantazuoti apie kokios nors kitos planetos vystymąsi, jei čia prasidės gyventojų perteklius arba klimatas neleidžia žmonėms išlaikyti gyvybės.
Pasaulyje pradėjo mažėti gimstamumas. Elonas Muskas tai pavadino civilizacijos, kuri kelia pasaulinį pavojų, žlugimu. Milijardierius prognozavo, kad po 20 metų planetoje pritrūks žmonių. Japonijoje vien per 2021 metus gyventojų skaičius jau sumažėjo 644 tūkst. Jis pridūrė, kad jei tikimasi dirbtinio intelekto plėtros, kuris iš tikrųjų gerai progresuoja, tai po 20 metų pagrindinė problema bus gyventojų žlugimas.
Elono Musko susirūpinimą planetoje gyvenančių žmonių skaičiumi gali lemti tai, kad jo planuose buvo Marso kolonizavimas ir mažiausiai milijono žmonių perkėlimas ten.
Ateities spėjimas: Ką Elonas Muskas prognozuoja apie būsimą Marso gyvenvietę
„SpaceX“ raketos įkūrėjas įsitikinęs, kad kitų planetų kolonizavimas yra žmonijos, kaip rasės, išlikimo galimybė. Skrydžių plėtra vyko jau seniai ir tam reikėjo laivo, kuris vienu metu grįžtų į Žemę, papildytų degalus, vežtų keleivius ir krovinius. Toli siekiantys planai atrodė kaip fantazija, tačiau jau artimiausiu metu planuojama išbandyti laivo darbą su paleidimu ir nusileidimu.
Marsas buvo pasirinktas kaip kolonizacija, kaip artimiausia planeta su šiek tiek panašaus klimato, bet sunkesnėmis sąlygomis. Elonas Muskas sakė, kad tie, kurie nusprendžia vieną kartą gyventi planetoje, turi būti pasiruošę sunkiam darbui ir sudėtingai aplinkai.
Jo svajonėse – pastatyti miestą Marse, tačiau milijardierius mano, kad iki šiol gali ir negyventi. Tam, kad būtų sukurtos bent tam tikros sąlygos, prireiks daug metų.
Elonas Muskas palygino kelionę į Marsą su ekspedicija, kuri kažkada išvyko tyrinėti Antarktidos. Pionieriams visada sunku, jie susiduria su sąlygomis, kurios nėra labai pritaikytos patogiam gyvenimui.
Milijardierius sakė, kad jei padarysi reklamą, ji neskambės labai patraukliai, bet tai bus tiesa: „Ten pavojinga ir nėra pakankamai vietos“. Skrydis gali būti viena kryptimi, ir tai nėra faktas, kad žmogus iš ten grįš.
Tiems, kurie norėtų skristi į Marsą, Elonas Muskas paaiškino, kas jų laukia:
Elonas Muskas yra pasirengęs išleisti visą savo turtą savo svajonei. Juk tai ne tik skrydžiai, laivų statyba, kurių planuojama pagaminti iki tūkstančio vienetų, bet ir įrangos, statybinių medžiagų ir kitų krovinių pristatymas į planetą. Dėl to reikės nuo 100 milijardų iki 10 trilijonų dolerių, tačiau tikimasi, kad bilieto kaina sumažės iki 100 tūkstančių dolerių, priešingai nei šiuo metu yra pasirengę mokėti 40 milijonų dolerių.
Planuojama 2029 metais pirmuosius žmones nugabenti į Marsą, o iki 2050 metų jų skaičių planetoje padidinti iki milijono.