Nuo karo prieš Ukrainą pradžios šalies agresorės Rusijos kariuomenė prarado apie trečdalį savo karinio potencialo ir toliau patiria didžiulius nuostolius.
Generolas Romanenko: Putinui nebeliko jėgų antrajam frontui

Generolas Romanenko: Putinui nebeliko jėgų antrajam frontui

Nuo karo prieš Ukrainą pradžios šalies agresorės Rusijos kariuomenė prarado apie trečdalį savo karinio potencialo ir toliau patiria didžiulius nuostolius. Kremlius susiduria su dideliu atsargų trūkumu ir yra priverstas visais būdais papildyti kariuomenę.

Rusijos Federacijos vadovas Vladimiras Putinas negali atidaryti antrojo fronto, kad užkirstų kelią naujoms valstybėms įstoti į NATO . Agresorius turi būti „nulenktas“ ir parodyti savo vietą šiame pasaulyje.

Buvęs Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pavaduotojas generolas leitenantas Igoris Romanenko apie tai kalbėjo išskirtiniame interviu OBOZREVATEL .

– Ukrainos nuolatinis atstovas prie JT Serhijus Kyslica sakė, kad nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios šalis agresorė paleido 2100 raketų. Ar daug liko?

– Iš didelio tikslumo antžeminių raketų, tokių kaip „Iskander“ ir „Kalibr“ jūroje, dar liko keli šimtai. Tačiau vis dar yra daug iš oro paleidžiamų raketų – Kh-55, Kh-105 ir senosios Kh-22. Naudodami ginklus šiame kare jie pasiekia du tikslus. Pirmas – išbandyti naują ginklą, tokį kaip „durklas“. Antrasis – sunaikinti ir išmesti senus, pasibaigusio galiojimo ginklus.

Tačiau apskritai padėtis suskaičiuoti likusius priešo ginklus yra silpna. Turime užimti aktyvią poziciją, ty turėti tokius ginklus, kurie sunaikintų vežėjus. Pavyzdžiui, reikia naikinti karinių jūrų pajėgų laivus, kas ir daroma, tik efektyviau. Oro desantininkai turi būti naikinami oro gynybos priemonėmis. Būtina turėti ne mažiau kaip 300 km nuotolio raketų ginklus.

Ir neskaičiuok, kai baigsis priešo ginklai ir mes pakilsime. Tai neteisingas požiūris.

– „Ukroboronprom“ pranešė, kad nuo invazijos pradžios Ukraina sugebėjo atkurti okupanto užgrobtą techniką daugiau nei 1,5 mlrd. UAH. Kuo vertingi šie paimti ginklai mūsų kariuomenei?

– Žinoma, kiekviena įranga yra brangi. Be to, jų įranga puolimo operacijos pradžioje buvo modernesnė nei mūsų. Jei pavyks įvaldyti tokią technologiją, turėsime puikių galimybių.

Taip, ir senos sovietinės technikos pavyzdžiai mums taip pat yra pliusas, nes greitai įsisaviname, tokią įrangą turime. Taigi mūsų karinis potencialas auga.

nuotrauka
nuotrauka

Noriu priminti, kad karo pradžioje Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų karinis potencialas tris kartus viršijo mūsų. Trečdalį nušlifavome pirmos operacijos metu, dabar dirbame toliau.

Kol nepasieksime tokio lygio, kad gerokai sumažintume jų potencialą, kol nesukaupsime jėgų, apie jokį priešo užimtų teritorijų išlaisvinimą negali būti nė kalbos.

– Sakėte, kad invazijos pradžioje jėgų santykis buvo vienas prieš tris. Kokia yra jėgų pusiausvyra šiandien? Vienas prieš du?

– Taip. Kalbant apie personalą, jų skaičiavimais, antrojo puolimo operacijos pradžioje santykis buvo 1,7 prieš 1, tai yra, darbo jėga jie mus viršijo mažiau nei du kartus. Tačiau dėl to, kad jie turi mobilumo priemones, puolimui jie sukuria skaitinį pranašumą 2-3 kartus, iki 10 kartų, naudodamiesi galinga artilerijos sistemų, daugkartinių raketų sistemų ir aviacijos griaunamąja galia, kurioje jie turi. pranašumas prieš mus.

– Dėl darbo jėgos – yra informacijos, kad Rusijos jūreivius siūloma perkelti į pakrančių kariuomenę. Grįžus iš Ukrainos jiems žadamos premijos. Ar tai įrodymas, kad su rezervais Rusijoje tikrai blogai?

– Tai aiškiai apibūdina tokią situaciją. Tačiau jūreiviai turi labai sunkų pasirinkimą. Tarp jūrų pėstininkų, kurie metami į mūšį, kur yra didelė tikimybė žūti, ir jūreivių geriausiuose jų laivuose, tokiuose kaip nuskendusis kreiseris Moskva, fregata Admirolas Essen, sudužusi fregata Admirolas Makarov arba desantiniai laivai Raptor, kuriuos mes griauna. Taigi jie turi mažai pasirinkimo.

Ridikėlis krienas nėra saldesnis. Tai jų patarlė.

– Rusija jau seniai priešinosi Suomijos ir Švedijos stojimui į NATO, o dabar šią žinią pakartojo dar kartą. Ar Kremlius gali atidaryti naują frontą, smogti šioms šalims?

Ne, jie neturi galios. Be to, Didžioji Britanija yra saugumo garantas, padės ir kitos NATO šalys. Rusija dabar susilpnėjusi.

Viskas, ką jie gali padaryti – ir tai juos gąsdina – tai nukreipti savo strategines pajėgas į šias valstybes. Esant tokiam pavojui, NATO kariai gali įvažiuoti į Suomiją ir Švediją pagreitintu režimu.

Putiną reikia išmokyti. Jis suvokia tik jėgą ir savo jėga turi nusilenkti ir parodyti, kur yra jo vieta šiame pasaulyje. Jie turi priešintis, ryžtingai palaikyti šių valstybių tautų siekius, ir bendra pergalė bus mūsų.

161
169 Pasidalino
avatar
Apolonija Baužytė
Šokiruojanti informacija apie Rusijos karinius nuostolius, tai turėtų būti akivaizdus perspėjimas kitoms šalims.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija