Per 40 metų 283 kartus išaugo nuo žalios žuvies žmonėms perduodamų parazitų skaičius. Tokią išvadą padarė Vašingtono universiteto mokslininkai, kurių tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Global Change Biology“.
Tyrime buvo nagrinėti silkių kirminai, kurie aptinkami įvairių rūšių jūrų žuvyse ir kalmaruose. Kai žmogus suvalgo žalią arba blogai apdorotą žuvį, parazitai gali patekti į žmogaus žarnyną.
Naikindami žarnyno sienelę, silkių kirminai sukelia pykinimą, vėmimą ir viduriavimą. Daugeliu atvejų kirminas miršta po kelių dienų, o simptomai išnyksta. Paprastai manoma, kad pacientai, patiriantys tokius simptomus, buvo apsinuodiję maistu.
Šios rūšies kirminai į žuvų organizmą patenka, kai jos suėda mažus vėžiagyvius, pvz., dugnines krevetes, taip pat kai plėšrūnai suėda mažesnes žuvis. Kirminai negali veistis ar gyventi žmogaus žarnyne ilgiau nei kelias dienas, tačiau jie gali išgyventi ir veistis jūros žinduoliuose.
Mokslininkai išanalizavo silkių kirminų skaičiaus pokyčius žuvų organizmuose ir padarė išvadą, kad nuo 1978 iki 2015 metų jų populiacija išaugo 283 kartus.
Nors šių kirminų pavojus žmonėms yra gana mažas, mokslininkai mano, kad jie gali turėti didelę įtaką jūros žinduoliams, tokiems kaip delfinai, banginiai ir ruoniai. Nors biologai vis dar nežino šių parazitų fiziologinio poveikio jūros žinduoliams, parazitai gali daugelį metų gyventi žinduoliuose ir taip sukelti žalingų padarinių.