Oksfordo universiteto mokslininkai parengė ataskaitą ir paskelbė tris pasaulio pabaigos scenarijus, kurių reikėtų tikėtis per 50 metų.
Ekspertai pažymėjo, kad valstybių vadovai nukreipia visus išteklius ir potencialą šiam klausimui spręsti siekdami sumažinti galimos grėsmės riziką, tačiau šiuo metu to nepakanka.
Branduolinis karas
Ši priežastis priklauso pirmaujančiai sąraše, nes būtent šis įvykis gali sunaikinti planetą. Specialistai pastebėjo, kad vienas pagrindinių žmonijos trūkumų yra agresyvumas. „Urviniai žmonės jos pagalba užkariavo teritorijas, gavo savo maisto, ieškojo partnerio dauginimuisi. Šiuolaikiniame pasaulyje agresija gali sunaikinti visą žmoniją “, – sako ekspertai.
Šiuolaikiniai masinio naikinimo ginklų patobulinimai gali sunaikinti visus gyvus organizmus žemėje – jų platinimas ir gamyba laikomas pasauline grėsme.
Oksfordo universiteto profesorius pakomentavo: „Didysis branduolinis karas būtų civilizacijos ir net pačios žmonijos pabaiga“.
Virusai, infekcijos ir pandemijos, kūrimas laboratorijoje
Mokslininkų teigimu, branduoliniai ginklai nėra blogiausia, kas gali nutikti žmonijai. Dar 2001 metais laikraščiuose pasirodė pirmieji argumentai, kad būtent virusai gali paveikti žmogaus gyvybę. Buvo perspėjimų, kad plėtra sukels nenuspėjamų pasekmių.
„The Daily Telegraph“ paskelbė interviu su profesoriumi Stephenu Hawkingu. Mokslininkas situaciją komentavo taip: „Ilgainiui labiau bijau dėl biologijos. Branduoliniam ginklui išrasti reikia didelio masto ir galios, tačiau virusui sukurti reikia nedidelės inžinerinės laboratorijos, kurios veiklą labai sunku sekti. Pavojus slypi tame, kad žmogus net nesąmoningai gali sukurti virusą, kuris sunaikins Visatą. Nemanau, kad žmonija gyvuos dar tūkstantį metų, jei nekolonuos Marso. Tačiau vienoje planetoje gali įvykti per daug nelaimingų atsitikimų, turinčių įtakos būsimam likimui.
Šia tema buvo sukurti filmai ir serialai, kuriuose virusas pristatomas kaip grėsmė visai gyvybei žemėje sunaikinti.
Kas kelia grėsmę visuotiniam atšilimui žmonėms ir planetai?
Pasaulinio atšilimo situacija yra viena iš pagrindinių ir rimtų antropologinės veiklos pasekmių. Jį sukelia anglies dioksido išmetimas į atmosferą degant tam tikram kurui. Pavojus slypi tame, kad temperatūros padidėjimas gali būti savarankiškas. Sausra, miškų naikinimas lemia tai, kad iš atmosferos sugeriama mažiau anglies dioksido. Ledynų tirpimas Antarktidoje prisideda prie saulės energijos mažėjimo ir toliau didina temperatūrą.
Jei neatsižvelgsite į visuotinį atšilimą, tada Žemė taps panaši į Venerą, kur temperatūra siekia 250 laipsnių ir lyja nuo sieros. Gyvenimas tokiomis sąlygomis yra neįmanomas, todėl tai sukels žmonijos mirtį.