Sveika santuoka nėra dovana, o mūsų pačių pasirinkimas ir sunkus darbas su savimi. Visi turi problemų ir nesusipratimų santykiuose. Kartais atrodo, kad lengviau atsisakyti. Nors tai gali būti tiesa, tai ne tiek iššūkis, kiek toliau judėti per visas fazes. Bet jei nepaisant viso to nusprendėte būti kartu, galite gauti tikrą lobį.
Mes, „ Bright Side“, tikime santuokomis, kurios gali tęstis amžinai, ir patikrinome fazes, su kuriomis poros gali susidurti pakeliui į harmoniją.
1 - Kritika
Ne visi gali priimti kritiką, tačiau kai ji yra labai tiesi ir primena išpuolį, ji gali tapti didžiule problema, ypač tarp partnerių.
Dr Johnas Gottmanas savo knygoje „Keturi apokalipsės žirgai“ rašo, kai kritikuoji savo sutuoktinį, bandai pasakyti, kad su jais kažkas negerai. Tokie žodžiai kaip „visada“ arba „niekada“ yra labai paplitę ir neduoda teigiamo rezultato. Greičiausiai jūsų partneris pradės gintis.
Priemonė yra pateikti tiesioginį skundą ir nedaryti tiesioginių priepuolių jų asmenybei.
2 - Atsparumas ir mūrijimas
Daugelis iš mūsų turbūt patyrė momentą, kai mūsų partneris pradėjo statyti sieną ir nenori kalbėti ar spręsti problemos. Atrodo, kad jiems visai nerūpi ir jie tiesiog tave ignoruoja.
Dr Johnas Gottmanas sako, kad 80% vyrų yra tokie. Atrodo, kad jam nerūpi, bet iš tikrųjų jis tai daro. Svarbu išmokti atpažinti požymius, kai sutuoktinis yra emociškai užvaldytas, ir jų nespausti.
Jei problemą reikia aptarti, visada geriau pasirinkti tinkamą laiką, kai esate ramesnis.
3 - Pritraukimas kažkam kitam
Tai gali būti nelengva suvirškinti, tačiau 70% santykiuose esančių moterų pripažįsta, kad jos turi trupinių. Pritraukimas yra normalus jausmas ir dar nereiškia, kad jie ketina apgauti.
Svarbu neveikti šių jausmų ir visiškai suvokti, ką darote. Neužsidarykite nuo savo partnerio vien todėl, kad šiuo metu esate supainioti. Jūsų gyvenime gali būti daug pagundų, tačiau pasitikėjimas yra vienas vertingiausių dalykų santykiuose.
4 - panieka
Pagarba kyla iš moralinio pranašumo. Tai gali būti sarkazmas, žvilgsnis už akių ir priešiškas humoras ir visada žalingas bet kokiems santykiams.
Jūs turite išmokti išreikšti vertinimą ir dėkingumą. Tai yra tarsi veidrodis. Kuo pozityviau jaučiatės, tuo mažiau reiškiate panieką.
Sunku dirbti su savimi, bet verta. Jūsų partneris turėtų pamatyti ir išgirsti, kad rodote meilę, o ne tik dirginimą.
4 - Sprogimas
Vaikai, finansinė krizė, nuodingi šeimos nariai ir visi šie dalykai kartu gali jus sužavėti ir štai kodėl jūs galite sprogti. Jūs nenorite nieko daryti, bet išeisite. Šis etapas gali įvykti bet kuriuo santykių metu.
Niekada nepamirškite, kad iššūkiai yra mūsų gyvenimo dalis ir kad visa tai yra laikina. Jei kartu galėsite valdyti sunkiausius laikus, jūsų ryšys augs. Santuoka reiškia ne tik džiaugsmo ir laimės pasidalinimą, bet ir problemų pasidalinimą.
5 - Priėmimas ir atleidimas
Tai yra etapas, kuriame pagaliau suprantame faktą, kad niekada nesprendžiame problemų tokiu būdu, kaip mes elgėmės anksčiau, ir turime išsiaiškinti ramesnį gyvenimo kartu būdą. Kiekvienas žmogus turi savo būdus: vieni kalbasi su artimais draugais ir šeima, kiti skaito savipagalbos knygas.
Dabar esame pasirengę atleisti sutuoktiniams už jų užsispyrimą. Gero sutikimas su blogiu perkelia mus į naują lygį. Kovos vyksta rečiau ir pastebime, kad mes nebe tokie emocingi.
6 - Pagaliau kartu
Įveikę visus etapus, sunkų darbą ir skausmą, gausite tikrą papuošalą. Jūs nebebendraujate drauge, turite savo sutartis su savo partneriu ir išmokate išspręsti problemas, o ne bėgti nuo iššūkių.
Dabar jūs dalijatės istorija . Šiame etape jūs suprantate, kad vedybos nebuvo lengvos, tačiau galite didžiuotis savimi. Įvertinimas yra labai svarbus. Tai verčia jaustis užtikrintai dėl savo partnerio. Dabar jūs pagaliau esate kartu.
Kuri fazė, jūsų manymu, yra pavojingiausia santykiams? Ar teko susidurti su kai kuriais iš šių etapų? Prašome pasidalinti su mumis savo mintimis, kaip sukurti sveiką santuoką!