Nėra paslaptis, kad jei ant sienų atsiranda pelėsis, tai gali turėti neigiamos įtakos sveikatai.
Todėl reikia kuo greičiau jo atsikratyti. Jei norite atsikratyti pelėsio nenaudodami cheminių medžiagų, naudokite šį paprasčiausią receptą!
Kas yra pelėsis?
Tai yra specifinis grybų tipas. Jis atsiranda per maisto skilimą, taip pat dirvožemyje, ir sunaikina medžiagas, kuriomis jis susidarė.
Jis dažniausiai atsiranda drėgnuose aplinkose, todėl nenuostabu, jei jį rasite vonioje: drėgmė skatina aktyvų augimą. Pelėsis klesti tose vietose, kurios suteikia jai būtinas sąlygas:
maistinės medžiagos (maistas)gera vieta augtidrėgmė
Pelėsių poveikis sveikatai
Ne visi pelėsiai yra pavojingi sveikatai, tačiau kai kurios namų ūkio rūšys gali sukelti problemų.
Jų asortimentas svyruoja nuo alergijos ir kvėpavimo takų infekcijų iki navikų vystymosi.
Jei esate nuolat veikiami pelėsių, nepamirškite nešioti kaukę, kad filtruotumėte orą, kuriuo kvėpuojate.
Jei reguliariai nepatiriate pelėsių, jis vis tiek gali būti toksiškas jūsų organizmui. Net nedidelis šių toksinų poveikis turi neigiamą poveikį sveikatai.
Neseniai atliktas didelio masto Europos centro tyrimas atskleidė sąsają tarp pelėsio poveikio ir astmos simptomų.
Kitas tyrimas, kurį atliko EPA ir Berkeley nacionalinė laboratorija, parodė, kad „iš 21,8 mln. Žmonių, kenčiančių nuo astmos Jungtinėse Valstijose, apie 4,6 mln. Atvejų atsirado dėl drėgmės ir pelėsio namuose“.
Namų pelėsiai yra suskirstyti į tris kategorijas: A, B ir C. A kategorija (tai apima Aspergillus ir Stachybotrys ) taip pat žinoma kaip juoda ir yra pavojingiausia sveikatai.
Jis turėtų būti nedelsiant pašalintas. Ekspertai turi tai padaryti. B kategorijos pelėsiai nėra toksiški, tačiau tai yra alergijos rizika.
Jame yra Cladosporium, Penicillium ir Alternaria. C kategorijos pelėsiai nėra susiję su alergijos rizika, tačiau jis gali pakenkti bet kokiam asmeniui namuose.
Mes siūlome receptą, kuris efektyviai ir greitai padės atsikratyti netoksiško pelėsio (rūšių, kurios neskleidžia mikotoksinų). Kas yra šis slaptas ingredientas?
Arbatmedžio aliejus. Jis buvo naudojamas šimtmečius. Dabar jis naudojamas daugeliu atvejų.
Norint kovoti su pelėsiu, jums reikės:
2 arbatiniai šaukšteliai arbatmedžio aliejaus
2 puodeliai vandens
medvilninis audinys
tuščias buteliukas su purškikliu.
Priemonės paruošimas ir taikymas:
Į butelį įpilkite du arbatinius šaukštelius aliejaus ir du puodelius vandens, užsukite dangtelį ir papurtykite.
Purškite tirpalą ant pelėsių paveiktų vietų ir palikite kelias valandas.
Naudodami medvilninį audinį kruopščiai nuvalykite visas apdorotas vietas. Kartais, naudojant šį metodą, naudojamas oro džiovinimas, o ne audinys. Pakartokite 2-3 kartus.
Šis metodas yra gana paprastas, bet labai veiksmingas. Tačiau, jei įtariate, kad pelėsių plitimas ten, kur jis nėra matomas, arba išaugo iki grėsmingo dydžio, būtinai susisiekite su ekspertais!