Magnetinių audrų savaitė 2022 metų gegužės 20–27 dienomis orams jautriems žmonėms atneš naujų įspūdžių. Geomagnetiniai trikdžiai stiprės per kelias dienas
Ką 2022 m. gegužės 20–27 d. vyksianti magnetinių audrų savaitė atneš jautriems orams žmonėms

Ką 2022 m. gegužės 20–27 d. vyksianti magnetinių audrų savaitė atneš jautriems orams žmonėms

Magnetinių audrų savaitė 2022 metų gegužės 20–27 dienomis orams jautriems žmonėms atneš naujų įspūdžių. Geomagnetiniai trikdžiai stiprės per kelias dienas ir skirsis priklausomai nuo saulės vėjo greičio, vainikinių masių išmetimo ir kitų veiksnių. Aktyvumo piko prognozavimas magnetinės audros metu padės išvengti savijautos pablogėjimo.

Magnetinių audrų savaitė: kokios dienos bus pavojingos

nuotrauka
nuotrauka

Po to, kai išeinantis saulės plazmos srautas patenka į Žemės magnetosferą, įvyksta nepageidaujami įvykiai, kurie keičia slėgį joje. Tai jaučiama gerovės lygmenyje, kuri gali pasikeisti į blogąją pusę. Numatydami būsimus įvykius galite išsaugoti savo sveikatą.

2022 m. gegužės 20–27 dienomis numatoma magnetinių audrų savaitė. Valstybei tai ilgas laikotarpis, todėl organizmui bus sunku jį išgyventi. Tačiau ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas dienoms, kai radiacijos lygis yra didelis.

Geomagnetinės sąlygos 2022 m. gegužės 19–27 d.

Po įtemptos geomagnetinių trikdžių savaitės iki 2022 m. birželio 10 d. bus ramus laikotarpis. Tada vėl laukiamas šuolis iki 3 taškų, 11 d. virstantis 4 taškais.

Kaip matuojamas saulės aktyvumas atsirandant magnetinėms audroms

nuotrauka
nuotrauka

Žemę nuolat pasiekia įkrautų dalelių srautai, kurie susidaro veikiant Saulei. Magnetosferos būsena priklauso nuo to, kokiu greičiu jos pasiekia planetos magnetinį lauką, kokio tankio ir temperatūros jos. Kai atsiranda vainikinės skylės išmetimas, jis gali sustiprinti saulės vėją 2 arba 3 kartus. Tai prisideda prie greito ir staigaus nuolatinio srauto, esančio aplink Žemę, pasikeitimo. Plazmos dalelės prasiskverbia į magnetosferą ir sukelia geomagnetinių sąlygų trikdžius.

Prognozė pagrįsta saulės aktyvumu ir saulės vėjo parametrų matavimais. Kosminio klimato observatorijos DSCOVR palydovas nuolat fiksuoja duomenis, gali paskaičiuoti, kokia situacija bus kosminiu oru. 2022 m. gegužės 20–27 dienomis numatoma magnetinių audrų savaitė su trumpa pertrauka šio laikotarpio viduryje. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad įtaka tęsiasi dar keletą dienų, ji gali būti laikoma ilgalaike su įvairaus laipsnio geomagnetiniais trikdžiais.

Kaip elgtis magnetinių audrų metu

nuotrauka
nuotrauka

Saulės vėjas gali pakeisti magnetosferą jau po 15–60 minučių po plazmos išstūmimo į Saulę. Todėl valandinė prognozė yra viena tiksliausių, norint sužinoti, kokio stiprumo bus magnetinė audra.

Kad ir nepalankiomis sąlygomis jaustųsi gerai, orams jautrūs žmonės turėtų daugiau dėmesio skirti savo sveikatai. Esant silpniems geomagnetiniams trikdžiams padės sumažėjęs fizinis aktyvumas, grynas oras, poilsis. Taip pat naudinga išgerti reikiamą vandens kiekį, kad būtų palaikomas vandens balansas organizme. Esant stiprioms magnetinėms audroms, gali tekti gerti vaistus, kurie nuramins ir pašalins savijautos nukrypimus. Su sunkumais gali susidurti žmonės, turintys lėtinių ligų, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklos sutrikimų.

Kaip liaudiška priemonė gali tikti vaistažolių arbatos, raminančios nervų sistemą, plečiančios kraujagysles ir šiek tiek veikiančios kaip anestetikas.

291
368 Pasidalino
avatar
Ženeta Adomonienė
Labai įdomu stebėti, kaip gamtos reiškiniai, pvz., magnetinės audros, gali daryti įtaką mūsų savijautai. Reikėtų pasiruošti ir žinoti, kaip apsisaugoti.
Naujausias
app-banner
Website logo
Sveikauk
  • Be reklamų
  • Pritaikyta tau
  • Visiškai nemokama
sveikauk ios aplikacijasveikauk android aplikacija