Kačių miego poza gali daug papasakoti apie jų asmenybę, sveikatą ir savijautą.
Šiame "Jaw-Dropping Facts" vadove aprašomos dažniausiai pasitaikančios kačių miego pozos ir paaiškinama, kodėl katės miega tam tikrais būdais.
Susisukusi
Šioje padėtyje katė apsivynioja uodegą aplink kūną ir atremia galvą į jūsų krūtinę. Tokia poilsio padėtis reiškia, kad jūsų katė gali stengtis išlaikyti kūno šilumą ir apsaugoti pagrindines kūno dalis.
Tai labiausiai paplitusi miego padėtis tarp laukinių gyvūnų, nes ji padeda išlaikyti šilumą ir apsaugo gyvybiškai svarbius organus.
Katė dėžėje
Kai katė lipa į dėžę, tai reiškia, kad ji nerimauja dėl savo saugumo ir ieško komforto bei apsaugos. Kai katės miega mažose, ankštose patalpose, tai rodo, kad jos rūpinasi savo saugumu.
Tvirtos dėžės sienos leidžia joms jaustis saugiai, nes suteikia joms ankštą ir saugią erdvę. Be dėžių, katės taip pat gali ieškoti dėžių, dubenėlių ir kitų daiktų, į kuriuos jos gali glaudžiai tilpti.
Jūsų katė gali bijoti kitų namuose esančių naminių gyvūnų arba vaikų. Galite jai padėti sukurdami uždarą dėžę, kurios viduje būtų pakankamai pūkų, kad jai būtų patogu miegoti.
Pilvu į viršų
Katės pilvas yra pažeidžiamiausia vieta. Jei katė miega pilvu į viršų, su keistu kampu pakeltomis letenomis ir pilvu į lubas, tai ženklas, kad jūsų namuose ji jaučiasi patogiai ir saugiai. Galite laikyti save laimingu, kad įgijote savo pūkuoto augintinio pasitikėjimą.
Taip yra todėl, kad katės paprastai rūpinasi savo saugumu ir neatskleidžia savo pažeidžiamų vietų, jei nėra tikros dėl aplinkos. Miegojimas ant nugaros yra ženklas, kad jūsų augintinis pasitiki savimi ir gerai jaučiasi aplinkoje.
Pusiau užmerktos akys
Plėšrūnai turi vieną bendrą bruožą: jie medžioja ir nemėgsta būti medžiojami atgal. Būtent dėl šios priežasties jūsų katė neužmerkia akių iki galo, net jei snaudžia. Esant tokioje padėtyje pastebėsite, kad jūsų katės ausys nuolat juda, o tai reiškia, kad jūsų katė yra atsargi.
Ši paviršutiniška miego forma gali trukti kelias valandas. Jūsų augintinis suvokia, kas vyksta aplink jį, ir bet koks neįprastas garsas visiškai atitrauks katę.
Kita šios pozos atmaina - katė miega vieną akį užmerkusi, o kitą atmerkusi. Tai vadinama unihemisferiniu lėtųjų bangų miegu.
Šios formos miego metu pusė smegenų yra nesąmoninga, o kita pusė - sąmoninga ir budri. Ši miego forma yra naudinga, nes katė gali pailsėti net ir tose vietose, kuriose jaučia tam tikrą grėsmę.
Duonos kepalo poza
Šioje pozoje katė sėdi tiesiai, bet priekines letenas pakiša po kūnu. Jei pastebėjote, kad jūsų katė miega poza, panašia į duonos kepalą, tai reiškia, kad ji nenori ilgai miegoti ir tiesiog ilsisi prieš kitą veiklą.
Miegojimas ant šono
Tai itin atpalaiduojanti katės padėtis. Miegojimas ant šono ištiestomis galūnėmis reiškia, kad jūsų katė yra visiškai patenkinta ir jaučiasi saugi. Jūsų katė visiškai atsipalaidavusi ir nejaučia poreikio išlikti budri. Šioje padėtyje katės užmiega giliu miegu.
Lūpos virš snukučio
Tai apatinė iš žaviausių katėms būdingų miego pozų, kuri dažniausiai jus nustebins. Kai katė perbraukia letena per snukutį, ji signalizuoja, kad nenori būti trikdoma.
Taip paprastai nutinka, kai katė ramiai ir nesąmoningai miega. Ši poza taip pat pasitaiko, kai ryški arba dienos šviesa verčia katę jaustis nepatogiai ir dėl to ji užmerkia akis.
Akrobatas
Akrobato pozoje katė miega susisukusi, galūnės svyra į skirtingas puses, o galva pasukta keistu kampu. Šiai pozai nėra jokios konkrečios priežasties, ir jūsų katė gali ją pasirinkti tik todėl, kad jai šiuo metu tai patinka.
Taigi, štai jums ir visos svarbiausios ir dažniausiai stebimos kačių miego pozos. Dabar lengvai suprasite visus šiuos nenusakomus signalus ir ženklus, kurių jūsų katė pati negali jums pasakyti. Galite sužinoti, ar jūsų katė jaučiasi saugi, ar jai gresia pavojus, ar ji miega patogiai, ar ne.