Suaugusio žmogaus organizme yra beveik 55 procentai vandens. Tačiau kartais pastebime, jog kūnas turi šiek tiek daugiau vandens, nei norėtume.
Vandens susilaikymas arba edema yra būklė, kai kūno dalis išbrinksta dėl skysčių kaupimosi audiniuose.
Paprastai tai yra nekenksmingas, lengvas patinimas, kuris turėtų praeiti savaime. Bet jei skystis ilgai užsilaiko, jis kaista ir sukelia daug rūpesčių.
Be to, jis virsta antsvoriu, kurio sunku atsikratyti. Bet viskas yra pataisoma.
Pateikiame paprastus ir lengvus būdus, kaip atsikratyti skysčių pertekliaus organizme.
Mankšta
Kasdienė mankšta yra vienas geriausių ir greičiausių būdų numesti svorio. Kaskart mankštinantis, kūnas prakaituoja, iš organizmo pašalinamas vandens perteklius ir auga raumenys. Vidutinis skysčių praradimas mankštinantis yra nuo 400 ml iki 1,8 litro per valandą, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip temperatūra, apranga ir fizinio krūvio intensyvumas.
Miegas
Miegant kūnas išskiria hormonus insuliną ir leptiną, kurie reguliuoja maisto vartojimą. Kai neišsimiegame, šių hormonų gaminasi nepakankamai, todėl jaučiamės alkani ir lengviau kaupiasi riebalai. Miegas taip pat leidžia organizmui reguliuoti kortizolį, kuris padeda paversti maistą energija. Kai neišsimiegame, kūnui gali prireikti papildomų degalų ir būname labiau linkę priaugti papildomo svorio.
Natrio valdymas
Natris yra vienas iš gausiausių elektrolitų žmogaus organizme. Jis susijęs su vandens susilaikymu. Nors organizmui reikia natrio skysčiams reguliuoti, per didelis natrio kiekis gali sulaikyti vandenį. Kad tinkamai veiktų, organizmas turi išlaikyti subalansuotą natrio ir vandens santykį. Vadinasi, natris sulaikys skysčius, jei bus suvartojama per daug druskos.
Sumažintas stresas
Stresas padidina kortizolio ir antidiurezinio hormono (ADH) kiekį, o tai tiesiogiai veikia kūno skysčių balansą. ADH siunčia signalus inkstams, nurodydamas, kiek vandens reikia pumpuoti atgal į kūną. Kad reguliuotumėte sveiką ADH ir kortizolio kiekį, būtinai pasitelkite streso mažinimo strategijas.
Gerti daugiau vandens
Keista, bet geriant daugiau vandens galima atsikratyti svorio. Kai mums trūksta skysčių, kūnas kaupia vandenį, kad kompensuotų trūkumą. Vanduo taip pat pagerina inkstų funkciją, nes leidžia išplauti vandens ir natrio perteklių iš organizmo.
Papildai
Tokie papildai kaip vitaminas B6 ir magnis gali būti veiksmingos priemonės. Šie papildai veikia kartu su inkstais, kad organizmas galėtų išplauti vandens ir natrio perteklių.
Maistas, kuriame gausu kalio ir vandens
Tam tikri maisto produktai gali padėti sumažinti dėl skysčių pertekliaus susikaupusį svorį. Maistas, kuriame yra daug kalio, pvz., moliūgai, saldžiosios bulvės ir baltosios pupelės, gali padidinti šlapinimąsi ir sumažinti natrio kiekį. Agurkai, arbūzas ir salierai taip pat gali padidinti vandens atsargas.
Mažesnis angliavandenių kiekis
Nors mūsų organizmui funkcionuoti reikalingas normalus angliavandenių kiekis, per didelis jų kiekis gali sukelti nepageidaujamą vandens susilaikymą. Vartojant angliavandenius, energija, kurios iškart nepanaudojame, kaupiama glikogeno molekulių pavidalu. Vienas gramas glikogeno gali talpinti iki 3-4 gramų vandens.
Gerti daugiau kavos ir arbatos
Kofeino turintys gėrimai, tokie kaip kava ir arbata, gali padėti numesti svorio. Kava slopina apetitą ir gali sumažinti norą valgyti. Apetito stoka gali trukdyti valgyti maisto produktus, kurie sukelia vandens susilaikymą. Tam tikros žolelių arbatos, tokios kaip pipirmėčių arbata ir žalioji arbata, taip pat gali padėti slopinti apetitą ir pagerinti medžiagų apykaitą.
Sėslaus gyvenimo būdo pakeitimas
Jei visą dieną sėdėsite prie stalo, galite priaugti svorio. Fizinis aktyvumas pagerina kraujotaką ir padeda prakaitu išplauti skysčių perteklių. Darykite trumpas pertraukėles, kad atsikeltumėte ir lengvai prasitampytumėte per visą dieną, ir įtraukite vaikščiojimą į savo kasdienybę, kad vandens perteklius organizme jūsų neapsunkintų.
Dabar žinote, kaip atsikratyti skysčių pertekliaus organizme. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti, tiesa?