Net ir derlingiausia dirva laikui bėgant išsenka. Todėl norint ir toliau užauginti gerą derlių, žemę reikia periodiškai tręšti. Kaime tam dažniausiai naudoja gyvulių mėšlą arba kompostą.
sodininkų gudrybė

Kaip pagerinti dirvą be humuso: patyrusių sodininkų gudrybė

Net ir derlingiausia dirva laikui bėgant išsenka. Todėl norint ir toliau užauginti gerą derlių, žemę reikia periodiškai tręšti. Kaime tam dažniausiai naudoja gyvulių mėšlą arba kompostą. O aš savo kieme turiu nedidelę komposto duobę. Bet mano kaimynas patarė kitą puikų būdą. Jis man papasakojo, kaip pagerinti dirvą be humuso.

Šia gudrybe naudojasi tie sodininkai, kurie neturintys nei galimybės nei noro vargti su mėšlu. Vietoj „kvapiųjų“ trąšų jie naudoja žaliąsias trąšas. Jomis dažniausiai tręšia ten, kur reikia pagerinti dirvožemio struktūrą. Jas taip pat galima įkasti. Taigi, dirvožemis būna praturtintas azotu. Žalioji trąša stabdo ir piktžolių augimą. Kaip tinkamai naudoti šias natūralias trąšas?

Kaip pagerinti dirvožemį be humuso ir mėšlo

Kaip pagerinti dirvožemį be humuso ir mėšlo
Kaip pagerinti dirvožemį be humuso ir mėšlo

Žaliosios trąšos augalų sodinimas

Priklausomai nuo to, kokius tikslus sau išsikėlėte, galite naudoti skirtingus augalus. Pavyzdžiui, norint supurenti viršutinį žemės sluoksnį, anksti pavasarį sklype reikia pasėti javų (avižų, rugių) arba grikių.

Žaliosios trąšos augalų sodinimas
Žaliosios trąšos augalų sodinimas

Dirvą pagerinti ir dezinfekuoti padės: avižos, garstyčios, rapsai, medetkos ir kalendra. Šios trąšos į dirvą gali būti sėjamos nuo pavasario iki vasaros, maišant jas vieną su kita. Tai puiki dirvos prevencija, kuri padės apsaugoti pasėlius nuo puvinio ir kitų ligų.

Tačiau ankštiniai augalai yra geriausias būdas padidinti žemės derlingumą. Jie praturtina dirvą azotu ir fosforu, be to yra atsakingi už sklandų augalų augimą ir vystymąsi. Trijų ankštinių augalų derliai yra tiek pat naudingi, kiek visa mėšlo krūva.

nuotrauka
nuotrauka

Augalų trąšos

Pūvanti žalioji trąša taip pat gali patręšti žemę naudingomis medžiagomis. Todėl daržuose dažnai galima pamatyti pabarstytus šiaudus. Norint pagreitinti jų irimą, yra specialios medžiagos.

Augalų trąšos
Augalų trąšos

Žinoma, galite nusipirkti įprastas mineralines trąšas arba naudoti humatus. Jie išgaunami iš durpių, rusvųjų anglių arba sapropelio. Kai tik humusinės medžiagos prasiskverbia į dirvą, jos veikia dirvos mikroorganizmus. Tie, savo ruožtu, pradeda aktyviai dirbti, gerindami dirvožemio struktūrą.

Jei sode turite daug sliekų, galite būti tikri, kad žemė bus pakankamai puri. Tai palengvina drėgmės ir deguonies prasiskverbimą į gilesnius sluoksnius. Be to, bestuburių atliekos bus papildomas augalų tręšimas.

Augalų tręšimas
Augalų tręšimas

Tręšimo variantų tikrai yra daug. O dar daugiau yra visokių trąšų sodinukams ir suaugusiems augalams. Ir visa tai galima padaryti su tuo, kas visada yra po ranka. Su jų pagalba tikrai nuimsite gausų derlių, kurio pavydės visi jūsų kaimynai!

272
282 Pasidalino
avatar
Lybartas Jocius
Įdomus patarimas tiems, kas ieško alternatyvių būdų pagerinti dirvos kokybę. Žaliosios trąšos gali būti puiki galimybė!
Naujausias
mitybos planas
mitybos planas